Ухвала від 04.11.2020 по справі 753/18425/20

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/18425/20

провадження № 1-кс/753/3750/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" листопада 2020 р. слідчий суддя Дарницького районного суду міста Києва ОСОБА_1 з секретарем судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене з прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу Київської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100100000016 від 16 січня 2018 року , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з особливо важливих справ другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у місті Києві ОСОБА_3 , за погодженям з процесуальним керівником з прокурором у кримінальному провадженні - ОСОБА_4 в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100100000016 від 16 січня 2018 року , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України, звернувся до слідчого суддііз клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, відомості про яке внесено до внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100100000016 від 16 січня 2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України, й просивслідчому дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, ( здійснити їх виїмку ), які перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( код НОМЕР_1 ) по взаємовідносинам з ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ( код НОМЕР_2 ) за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року, з можливістю вилучити ( здійснити виїмку ) в оригіналах, а саме: договори, угоди, додатки і доповнення до них, журнали з інструктажів по техніки безпеки, рахунки на оплату, звіти про надані послуги, журнали перепусток, товарно-транспортні документи, податкові накладні, реєстри податкових накладних, накладні, платіжні доручення, акти виконаних робіт ( послуг ) і прийому - передачі товару, робіт ( послуг ), листування, платіжні документи, документи складського обороту, документи здачі товару, робіт ( послуг ) на збереження, заяви учасників тендерної програми, протоколи ( рішення ) зборів тендерної комісії, відомостей в паперовому вигляді анкетних та контактних даних ( ПІБ, дату народження, адресу проживання, номери робочих та мобільних телефонів, посаду, дату прийняття на роботу, звільнення, тощо ) осіб, які найняті, як персонал від ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та перелік осіб ( П.І.Б., яких ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " надали як послугу по персоналу для ДП " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".

Своє клопотання мотивувавши тим, що в провадженні другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32018100100000016 від 16.01.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України.

Встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) протягом 2016-2017 років ухилились від сплати податку на додану вартість в розмірі 11 539 630 грн., що підтверджується актом перевірки №402/26-15-14-02-03/34663022 від 05.10.2017, шляхом відображення фінансово-господарських операцій пов'язаних з придбанням послуг від постачальників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), які фактично їх не надавали оскільки відображали їх придбання від підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності», а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ »Євробудторгтранс» (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ » ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » ( НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_17 ), які в свою чергу фактично не мали можливості їх виконувати та не відображали їх придбання по ланцюгу постачання.

Крім того, згідно аналітичного висновку №1/28-10-16-01-20/38734018 від 09.01.2018 року встановлено, що службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) в процесі здійснення фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_28 ) та іншими суб'єктами господарської діяльності, що мають ознаки фіктивності ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 14 663 841 грн.

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру податкових накладних та даних АІС «Податковий Блок» та отриманих під час досудового розслідування даних встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) відобразило здійснення придбання послуг з постачання, збуту, робіт по обслуговуванню торгівельної площадки, навантажувально-розвантажувальних робіт, введення кадрового діловодства та операторських послуг, які в подальшому реалізовувало у період з 2016 року по 2017 рік на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) від наступних контрагентів: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ).

Також встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) придбавало реалізовані на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » послуги від контрагентів-постачальників з ознаками «фіктивності», які відповідно до бази - ЄРПН придбали різноманітну групу товарів, де: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ) ТМЦ у вигляді цигарок; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ) - опори гідравлічної, пас клиновий, фільтр масляний, задню панель кузова, кронштейн, кріплення фари тощо; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) ТМЦ у вигляді кави, чаю, кетчупу, гірчиці, чіпсів, шоколаду, печиво; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ) - верстат, отримало послуги щодо інформування споживачів, будівельні матеріали, тощо; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ) ТМЦ у вигляді цигарок; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_12 ) - лампочки, оливу моторну, опори гідравлічної, наждачні диски, тощо; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ) - цигарок; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ) - фільтроелемент повітряний, свічок запалювання, циліндр замку, прокладки, оливу, лампочки, тощо; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ) - половину туш свинячих охолоджених, жир-сирець свинячий, вирізку, баки та інші; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ) - штучні квіти, швейні аксесуари, рибні вироби, отримало агентські послуги, молоко та ін.

При цьому, рух ТМЦ (послуг) по ланцюгу між зазначених СГД має обрив щодо їх фактичного походженням та кінцевої реалізацією ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на адресу вигодонабувачів.

Крім цього, за період з 2016 року по 2017 рік ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) сформувало податковий кредит з ПДВ по фінансово-господарським відносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », яке, в свою чергу, придбавало реалізовані на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТМЦ (послуги) від контрагентів-постачальників з ознаками «фіктивності», маючих у своєму руху ТМЦ (послуг) різноманітну групу товарів невідомого походження, де: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ) - газ природний, овочі, сервісні роботи та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ) - кріплення фари, болт, бензин А-92 та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ) - свинину, яловичину, томатну пасту та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ) - окіст, язик, кави та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ) - кукурудзу, айву та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ) - горілку двійного перегону « ІНФОРМАЦІЯ_32 », ТМ Гетьман та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_25 ) - холодильні шафи «Интер501», автошини та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 )- капусту, огірки, баранину та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ) - крем для взуття, гель для душу та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ) - підшипники-3616, блешні-обертові, воблери та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) - майонез, наждачні листи, фільтр повітряний та інші.

Згідно аналізу декларацій по ПДВ та бази даних ЄДРПН за 2016-2017 роках встановлено, що 97,02 % виписаних податкових накладних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на контрагентів-покупців зареєстровані на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », через що вбачається, що всі придбанні послуги від вищезазначених контрагентів-постачальників з ознаками «фіктивності» в подальшому були документально оформлені саме на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Відповідно до аналізу декларацій по ПДВ та бази даних ЄДРПН за 2016-2017 роках встановлено, що 78,49 % виписаних податкових накладних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на контрагентів-покупців зареєстровані на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », через що вбачається, що всі придбанні послуги від вищезазначених контрагентів-постачальників з ознаками «фіктивності» в подальшому були документально оформлені саме на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Також, згідно виписаних податкових накладних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено, що податкові накладні всіх підприємств частково реєструвались з однієї і тої самої ІР-адреси, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з НОМЕР_29 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з НОМЕР_29 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » з 193.34.216.130 (юридична адреса: АДРЕСА_3 ).

Враховуючи вищевказане встановлено, що всі вищезазначені підприємства на момент взаємовідносин між собою реєстрували податкові накладні з одних і тих самих ІР-адрес.

Вказані обставини свідчить про пов'язаність та підконтрольність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » під час документального оформлення здійснення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам.

Таким чином, під час досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено недостовірність даних, відображених на паперових носіях за формою первинних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), що вказує на документальне оформлення правочинів, які є фіктивними, тобто вчинені без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 ) за юридичними адресами не знаходяться.

Отже, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в даній злочинній схемі по незаконному виведенню безготівкових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг посідають місце «транзитних» підприємств, а саме являються проміжною ланкою між підприємствами «вигодонабувачами» - підприємствами реального сектору економіки та підприємствами, на яких безпосередньо здійснюється обготівкування коштів.

З метою отримання підтверджуючих документів по взаємовідносинах із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) на ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) органом досудового рослдування направлялись запити, однак отримано відмови у їх наданні.

Крім того, згідно протоколу допиту як свідка ОСОБА_5 засновник та директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 », (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 ») встановлено, що остання до фінансово-господарської діяльності товариства не причетна та згідно протоколу допиту як свідка ОСОБА_6 засновник та керівник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_9 ) встановлено, що остання до фінансово-господарської діяльності товариства не причетна. Також отримано облікові картки суб'єкта фіктивного підприємництва з ІНФОРМАЦІЯ_36 : ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ), які мали взаємовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Внаслідок діяльності вищезазначеної злочинної схеми, податки не нараховуються та не сплачуються, а кошти, які в рахунок сплати податків підлягають спрямуванню до бюджету Держави, в дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України, та присвоюються.

З точки зору Вищого адміністративного суду України, викладеної у в Ухвалі від 12.02.2014 року № К/800/42298/13: «Платник податків повинен бути розумним та обачливим при виборі контрагента. Перевірка наявності у постачальника державної реєстрації та реєстрації у податковому органі не характеризує підприємство як добросовісного платника, що має ділову репутацію, як конкурентоспроможну особу на ринку відповідних товарів (послуг), що діє через уповноважену особу, яка представляє інтереси підприємства. Отже, заходи, спрямовані на отримання витягу з Єдиного державного реєстру та інших документів реєстраційного характеру, не є достатніми, позаяк отримані платником відомості не дозволяють кваліфікувати контрагента як добросовісного партнера, що гарантує виконання своїх зобов'язань через уповноваженнях представників».

З метою встановлення факту настання юридичних наслідків від господарської діяльності вищезазначених суб'єктів господарської діяльності, а також з метою встановлення факту відповідності відомостей, відображених в документах бухгалтерського, податкового обліку, документах фінансово-господарської діяльності, податковій звітності підприємств - фактичним обставинам, необхідно вилучити у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та дослідити первинні фінансово-господарські документи, документи «тіньового» бухгалтерського та податкового обліку, а також інші предмети речі та документи, які можуть містити відомості про фактичні обставини здійснення псевдорозрахункових господарських операцій.

Слідчий/прокурор вважає, що на даний час в ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до вказаних речей та документів, шляхом вилучення, оскільки виникла необхідність у доступі до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, та проведенні їх вилучення (виїмки) на підприємстві для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, які знаходяться у безпосередньому володінні службових осіб ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), які можуть бути причетними до прикриття незаконної діяльності, тобто існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, які знаходяться у зацікавлених осіб, з метою ухилення від відповідальності.

Слідчий / прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.

Клопотання розглядається без виклику особи, у володіння якої перебувають речі, майно та документи, оскільки існує реальна загроза їх зміни чи знищення, за обгрунтованим клопотанням слідчого / прокурора відповідно до ч.2 ст. 162 КПК України.

Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться (ч.2 ст. 162 КПК України).

Відповідно до ч. 2 ст. 27 КПК України слідчий суддя може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у випадках, якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали кримінального провадження, прийшов до наступних висновків.

Так, в провадженні другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32018100100000016 від 16.01.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України.

Встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) протягом 2016-2017 років ухилились від сплати податку на додану вартість в розмірі 11 539 630 грн., що підтверджується актом перевірки №402/26-15-14-02-03/34663022 від 05.10.2017, шляхом відображення фінансово-господарських операцій пов'язаних з придбанням послуг від постачальників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), які фактично їх не надавали оскільки відображали їх придбання від підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності», а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ »Євробудторгтранс» (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ » ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » ( НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_17 ), які в свою чергу фактично не мали можливості їх виконувати та не відображали їх придбання по ланцюгу постачання.

Крім того, згідно аналітичного висновку №1/28-10-16-01-20/38734018 від 09.01.2018 встановлено, що службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) в процесі здійснення фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_28 ) та іншими суб'єктами господарської діяльності, що мають ознаки фіктивності ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 14 663 841 грн.

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру податкових накладних та даних АІС «Податковий Блок» та отриманих під час досудового розслідування даних встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) відобразило здійснення придбання послуг з постачання, збуту, робіт по обслуговуванню торгівельної площадки, навантажувально-розвантажувальних робіт, введення кадрового діловодства та операторських послуг, які в подальшому реалізовувало у період з 2016 року по 2017 рік на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) від наступних контрагентів: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ).

Також встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) придбавало реалізовані на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » послуги від контрагентів-постачальників з ознаками «фіктивності», які відповідно до бази - ЄРПН придбали різноманітну групу товарів, де: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ) ТМЦ у вигляді цигарок; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ) - опори гідравлічної, пас клиновий, фільтр масляний, задню панель кузова, кронштейн, кріплення фари тощо; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) ТМЦ у вигляді кави, чаю, кетчупу, гірчиці, чіпсів, шоколаду, печиво; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ) - верстат, отримало послуги щодо інформування споживачів, будівельні матеріали, тощо; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ) ТМЦ у вигляді цигарок; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_12 ) - лампочки, оливу моторну, опори гідравлічної, наждачні диски, тощо; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ) - цигарок; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ) - фільтроелемент повітряний, свічок запалювання, циліндр замку, прокладки, оливу, лампочки, тощо; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ) - половину туш свинячих охолоджених, жир-сирець свинячий, вирізку, баки та інші; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ) - штучні квіти, швейні аксесуари, рибні вироби, отримало агентські послуги, молоко та ін.

При цьому, рух ТМЦ (послуг) по ланцюгу між зазначених СГД має обрив щодо їх фактичного походженням та кінцевої реалізацією ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на адресу вигодонабувачів.

Крім цього, за період з 2016 року по 2017 рік ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) сформувало податковий кредит з ПДВ по фінансово-господарським відносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », яке, в свою чергу, придбавало реалізовані на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТМЦ (послуги) від контрагентів-постачальників з ознаками «фіктивності», маючих у своєму руху ТМЦ (послуг) різноманітну групу товарів невідомого походження, де: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ) - газ природний, овочі, сервісні роботи та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ) - кріплення фари, болт, бензин А-92 та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ) - свинину, яловичину, томатну пасту та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ) - окіст, язик, кави та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ) - кукурудзу, айву та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ) - горілку двійного перегону « ІНФОРМАЦІЯ_32 », ТМ Гетьман та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_25 ) - холодильні шафи «Интер501», автошини та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 )- капусту, огірки, баранину та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ) - крем для взуття, гель для душу та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ) - підшипники-3616, блешні-обертові, воблери та ін.; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) - майонез, наждачні листи, фільтр повітряний та інші.

Згідно аналізу декларацій по ПДВ та бази даних ЄДРПН за 2016-2017 роках встановлено, що 97,02 % виписаних податкових накладних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на контрагентів-покупців зареєстровані на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », через що вбачається, що всі придбанні послуги від вищезазначених контрагентів-постачальників з ознаками «фіктивності» в подальшому були документально оформлені саме на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Відповідно до аналізу декларацій по ПДВ та бази даних ЄДРПН за 2016-2017 роках встановлено, що 78,49 % виписаних податкових накладних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на контрагентів-покупців зареєстровані на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », через що вбачається, що всі придбанні послуги від вищезазначених контрагентів-постачальників з ознаками «фіктивності» в подальшому були документально оформлені саме на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Також, згідно виписаних податкових накладних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено, що податкові накладні всіх підприємств частково реєструвались з однієї і тої самої ІР-адреси, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з НОМЕР_29 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з НОМЕР_29 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » з 193.34.216.130 (юридична адреса: АДРЕСА_3 ).

Враховуючи вищевказане встановлено, що всі вищезазначені підприємства на момент взаємовідносин між собою реєстрували податкові накладні з одних і тих самих ІР-адрес.

Вказані обставини свідчить про пов'язаність та підконтрольність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » під час документального оформлення здійснення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам.

Таким чином, під час досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено недостовірність даних, відображених на паперових носіях за формою первинних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), що вказує на документальне оформлення правочинів, які є фіктивними, тобто вчинені без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 ) за юридичними адресами не знаходяться.

Отже, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в даній злочинній схемі по незаконному виведенню безготівкових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг посідають місце «транзитних» підприємств, а саме являються проміжною ланкою між підприємствами «вигодонабувачами» - підприємствами реального сектору економіки та підприємствами, на яких безпосередньо здійснюється обготівкування коштів.

З метою отримання підтверджуючих документів по взаємовідносинах із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) на ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) направлялись запити, однак отримано відмови в їх наданні.

Крім того, згідно протоколу допиту як свідка ОСОБА_5 засновник та директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 », (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 ») встановлено, що остання до фінансово-господарської діяльності товариства не причетна та згідно протоколу допиту як свідка ОСОБА_6 засновник та керівник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_9 ) встановлено, що остання до фінансово-господарської діяльності товариства не причетна. Також отримано облікові картки суб'єкта фіктивного підприємництва з ІНФОРМАЦІЯ_36 : ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ), які мали взаємовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Внаслідок діяльності вищезазначеної злочинної схеми, податки не нараховуються та не сплачуються, а кошти, які в рахунок сплати податків підлягають спрямуванню до бюджету Держави, в дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України та присвоюються.

З точки зору Вищого адміністративного суду України, викладеної у в Ухвалі від 12.02.2014 року № К/800/42298/13: «Платник податків повинен бути розумним та обачливим при виборі контрагента. Перевірка наявності у постачальника державної реєстрації та реєстрації у податковому органі не характеризує підприємство як добросовісного платника, що має ділову репутацію, як конкурентоспроможну особу на ринку відповідних товарів (послуг), що діє через уповноважену особу, яка представляє інтереси підприємства. Отже, заходи, спрямовані на отримання витягу з Єдиного державного реєстру та інших документів реєстраційного характеру, не є достатніми, позаяк отримані платником відомості не дозволяють кваліфікувати контрагента як добросовісного партнера, що гарантує виконання своїх зобов'язань через уповноваженнях представників».

З метою встановлення факту настання юридичних наслідків від господарської діяльності вищезазначених суб'єктів господарської діяльності, а також з метою встановлення факту відповідності відомостей, відображених в документах бухгалтерського, податкового обліку, документах фінансово-господарської діяльності, податковій звітності підприємств - фактичним обставинам, необхідно вилучити у ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та дослідити первинні фінансово-господарські документи, документи «тіньового» бухгалтерського та податкового обліку, а також інші предмети речі та документи, які можуть містити відомості про фактичні обставини здійснення псевдорозрахункових господарських операцій.

Враховуючи викладене, виникла необхідність у доступі до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, та проведенні їх вилучення (виїмки) на підприємстві для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, які знаходяться у безпосередньому володінні службових осіб ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), які можуть бути причетними до прикриття незаконної діяльності, тобто існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, які знаходяться у зацікавлених осіб, з метою ухилення від відповідальності.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних речей і документів та можливість їх вилучити, які перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та складають охоронювану таємницю, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження,

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України вищеперераховані речі мають значення речового доказу, в рамках вказаного кримінального провадження, оскільки були предметом злочинного посягання.

Іншого способу отримання відомостей, якими володіє установа немає, оскільки виїмка речей і документів відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України проводиться лише на підставі ухвали слідчого судді, а відтак єдиним законним шляхом отримання цих відомостей є надання дозволу слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів.

Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, в тому числі, не становлять собою або не включають речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У пункті 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі « Нечипорук і Йонкало проти України » зазначено, що « термін « обґрунтована підозра » означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

На підставі викладених у клопотання доводів та наданих на їх підтвердження документів можна дійти висновку про наявність можливості вчинення кримінальних правопорушень за наведених у клопотанні обставин. Існування обґрунтованої підозри щодо вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень підтверджується сукупністю наданих доказів. Існування обґрунтованої підозри на цій стадії кримінального провадження дає підстави для застосування такого заходу забезпечення як тимчасовий доступ до речей і документів.

З урахуванням тяжкості злочину, про який йде мова в клопотанні, потреби досудового розслідування, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться.

Разом із цим слідчий суддя вважає, що вилучити зазначені документи можливо в копіях, таким чином задовольнивши клопотання частково.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 110, 162, 163 - 165, 258, 259, 263, 309, 369 - 372 та ст. 395 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене з прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу Київської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100100000016 від 16 січня 2018 року , за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 212 КК України, - задовольнити частково.

Надати старшому слідчому з ОВС другого СВ РКП СУ ГУ ДФС у місті Києві майору податкової міліції ОСОБА_3 - слідчому слідчої групи дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, (здійснити їх виїмку), які перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) по взаємовідносинам з ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код НОМЕР_2 ) за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року, з можливістю вилучити (здійснити виїмку) у копіях, а саме: договори, угоди, додатки і доповнення до них, журнали з інструктажів по техніки безпеки, рахунки на оплату, звіти про надані послуги, журнали перепусток, товарно-транспортні документи, податкові накладні, реєстри податкових накладних, накладні, платіжні доручення, акти виконаних робіт (послуг) і прийому-передачі товару, робіт (послуг), листування, платіжні документи, документи складського обороту, документи здачі товару, робіт (послуг) на збереження, заяви учасників тендерної програми, протоколи (рішення) зборів тендерної комісії, відомостей в паперовому вигляді анкетних та контактних даних (ПІБ, дату народження, адресу проживання, номери робочих та мобільних телефонів, посаду, дату прийняття на роботу, звільнення, тощо) осіб, які найняті, як персонал від ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та перелік осіб (П.І.Б., яких ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " надали як послугу по персоналу для ДП " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження має право постановити ухвалу про надання дозволу на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: