ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
05 листопада 2020 року м. Київ №826/16774/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши у порядку письмового провадження заяву позивача про встановлення контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
провизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, у якому просив суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві №17415/04 від 02 квітня 2018 року;
- зобов'язати Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до пункту «а» частини першої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 26 вересня 2017 року.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 січня 2019 року позовні вимоги задоволені частково.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 25 березня 2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 січня 2019 року без змін.
На виконання рішення від 25 січня 2019 року Окружним адміністративним судом міста Києва 18 квітня 2019 року видано виконавчі листи.
Крім того, Окружним адміністративним судом міста Києва 16 вересня 2020 року винесено Окрему ухвалу по відношенню до відповідача.
В той же час, позивач 04 листопада 2020 року звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.
Розглянувши заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Проте, згідно з частиною восьмою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється також у порядку, встановленому статтею 287 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Як вбачається з матеріалів справи, судом 18 квітня 2019 року видано виконавчі листи з метою зобов'язання відповідача виконати належним чином рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 січня 2019 року шляхом можливості звернення цього рішення до примусового виконання.
Враховуючи вищенаведене суд не вбачає підстав для задоволення заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 січня 2019 року в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з тим, що на виконання вищезазначеного рішення 18 квітня 2019 року вже видано виконавчі листи, тобто захід судового контролю за виконанням рішення вже вчинено у спосіб, визначений статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 248, 287, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
Заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 січня 2019 року в адміністративній справі №826/16774/18- залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може буде оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко