про зупинення провадження у справі
05 листопада 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/3459/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гомельчука С.В., розглянувши у порядку письмового провадження питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації щодо виплати мені разової грошової допомоги до 05 травня, яка передбачена ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі 1390,00 грн.;
- стягнути з управління праці та соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації на мою користь недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги до 05 травня як учаснику бойових дій за 2020 рік, відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у розмірі 6800,00 грн.
Ухвалою від 05.11.2020 року по справі відкрито спрощене позовне провадження, вирішено справу розглядати без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Варто зауважити на тому, що на 05.10.2020 року Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийнято рішення від 29.09.2020 року по зразковій справі №440/2722/20 (провадження № Пз/9901/14/20).
Предметом даного спору є дії відповідачів щодо нарахування та виплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік.
Так суд, приходить до висновку, що адміністративна справа № 540/3459/20, відповідає ознакам типової справи № 440/2722/20.
Водночас рішення по зразковій справі станом на 05.11.2020 року не набрало законної сили.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Враховуючи викладене суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі.
Керуючись ст. 236, 243, 248 КАС України, суд
ухвалив:
Зупинити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги, до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справи № 440/2722/20 (Пз/9901/14/20).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення.
У разі постановлення ухвали в порядку письмового провадження ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.В. Гомельчук