06 листопада 2020 рокум. Ужгород№ 260/3025/20
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи клопотання представника відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійною фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
17 вересня2019 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернувся з позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) в особі представника Мокринина Миколи Миколайовича ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійною фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, ЄДРПОУ 20453063), в якому просить суд: "1. Відкрити провадження у даній адміністративній справі; 2. Визнати протиправними дії та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, викладене у листі від 13.04.2020 за № 0700-0327-8/12217 щодо відмови у проведенні перерахунку мені пенсії за вислугою років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 657 від 30.08.2017 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", та рішення Конституційного суду України у №7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019; 3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату мені пенсії за вислугою років відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХП, у редакції, що діяла на момент призначення мені пенсії, в розмірі 80% від суми місячної заробітної плати, яка визначена в довідці прокуратури Закарпатської області від 06 квітня 2020 року № 18 - 122 - вих.2020, з урахуванням раніше проведених виплат та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" і Рішення Конституційного суду України №7-р(И)/2019 від 13.12.2019; 4. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області за рахунок бюджетних асигнувань на мою користь витрати по сплаті судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок; 5. Справу розглянути за моєї участі.".
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2020 року даний позов було залишено без руху.
01 жовтня 2020 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду було прийнято вищевказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження, якою розгляд справи постановлено провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та (або) викликом учасників справи.
28 жовтня 2020 року до Закарпатського окружного адміністративного суду від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (а.с. 54).
Статтею 257 частиною 3 КАС України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до статті 4 частини 1 пункту 20 КАС України адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин - є адміністративною справою незначної складності (малозначною справою).
Згідно із статтею 12 частиною 6 пунктом 3 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно із статтею 262 частиною 6 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Однак, поданим клопотанням не обґрунтовано, дослідження яких саме матеріалів є необхідним у судовому засіданні та яким чином розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) вплине на об'єктивність з'ясування обставин справи, ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення.
Таким чином, суд вважає подане клопотання безпідставним та не обґрунтованим.
З урахуванням наведеного, враховуючи відсутність будь-якого обґрунтування доводів поданого представником відповідача клопотання та з огляду на те, що дана категорія справ є справою незначної складності для якої пріоритетним є швидке вирішення, а також вона не визначена справою, суд приходить до висновку, про відмову у задоволенні клопотання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 256, 260, 262 КАС України суд,-
У задоволенні клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя С.Є. Гаврилко