Рішення від 05.11.2020 по справі 260/3139/20

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2020 рокум. Ужгород№ 260/3139/20

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 та Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області про визнання протиправними дій, бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, пл. Народна, буд.4, код ЄДРПОУ 20452063), в якій просить:

1. Визнати дії ІНФОРМАЦІЯ_1 (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) щодо відмови позивачу у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області належної довідки про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 4 “ Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України “ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня № 393, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення для подальшого перерахунку та виплати пенсії противоправними.

2. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки ) виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за формою, передбаченою формою 1 до порядку № 45 а саме:

- посадовий окладу3260 (три тисячі двісті шістдесят) грн..,

- спеціальне звання старший прапорщик 1020 (тисячу двадцять) грн..,

- надбавка за вислугу років 2140 ( дві тисячі сто сорок) грн..,

- надбавка за специфічні умови проходження служби (надбавка за виконання особливо важливих завдань) 50% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років -3210( три тисячі триста тридцять три) грн..

- премія 10% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років - 642( шістсот сорок два) грн..

- надбавка за роботу з таємними виробами 10% почасового окладу -326 (тристо двадцять) грн.. Всього 10 598 (десять тисяч п'ятсот дев'яносто вісім) грн., суми з яка підлягає нарахуванню та виплаті пенсії з 1-го січня 2018 року.

3. Визнати неправомірною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо невиконання Рішення Касаційного Суду у складі Верховного Суду України у справі № 160/83245/19 стосовно змін у ПКМ України № 103 від 21 лютого 2018 року та не направлення до ІНФОРМАЦІЯ_1 (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) список осіб пенсії яких підлягають перерахунку за формою 1 до порядку № 45

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області, на підставі уточненої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ІНФОРМАЦІЯ_1 (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки ) провести перерахунок та виплату моєї пенсії, а саме:

- посадовий окладу3260 (три тисячі двісті шістдесят) грн..,

- спеціальне звання старший прапорщик 1020 (тисячу двадцять) грн..,

- надбавка за вислугу років 2140 ( дві тисячі сто сорок) грн..,

- надбавка за специфічні умови проходження служби (надбавка за виконання особливо важливих завдань) 50% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років -3210( три тисячі триста тридцять три) грн..

- премія 10% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років - 642( шістсот сорок два) грн..

- надбавка за роботу з таємними виробами 10% почасового окладу -326 (триста двадцять) грн. Всього 10 598 (десять тисяч п'ятсот дев'яносто вісім) грн., суми з яка підлягає нарахуванню та виплаті пенсії з 1-го січня 2018 року.

Ухвалою суду від 30.09.2020 року судом відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) осіб.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він перебуває на обліку у Пенсійному фонді України та отримує пенсію, яка призначена довічно відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII. При розрахунку розміру підвищення до пенсії на підставі Постанови КМУ від 21 лютого 2018 року за № 103 були порушені права на отримання повної суми пенсії. Позивач зазначає, що право на перерахунок призначеної пенсії передбачено статтею 63 Закону України № 2262-XII. Так, відповідно до статті 63 частини 4 цього Закону, в редакції, чинній станом на 01 травня 2019 року, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною, розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. Як вбачається зі спірної Постанови № 103 - пунктом 1 визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України № 2262-XIIдо 01 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови № 704. Позивач зазначає, що пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку, затвердженого Постановою № 45 щодо складових грошового забезпечення для перерахунку пенсій, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод, з огляду на те, що скасовують надбавки, доплати, підвищення і премії, які отримував військовий пенсіонер під час служби, та які враховувались при попередніх перерахунках пенсій. Відповідач, визначаючи новий порядок перерахунку раніше призначених пенсій, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, не враховував всі види грошового забезпечення військовослужбовців, вичерпний перелік яких встановлений Законом України № 2011-XII, і які відображають умови, особливості військової служби кожної особи, яка має право на пенсію за Законом України № 2262-ХІІ. Відтак, пункти Постанови №103, всупереч вимогам статей13,43, частини четвертої статті63та частини третьої статті11 Закону України № 2262-ХІІ. змінюють умови і норми пенсійного забезпечення військовослужбовців, зокрема позивача.

Представник Закарпатського обласного військового комісаріату проти задоволення даного адміністративного позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву при цьому додатково пояснивши, що постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 p. N 103 при перерахунку пенсії не передбачалось врахування додаткових видів грошового забезпечення, які отримував позивач на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, вони правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення. Вказана постанова була чинною та не була скасована на момент складення довідки відповідачем та на момент перерахунку пенсії.

Крім того, Закарпатським обласним військовим комісаріатом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у березні 2018 року було надіслано довідку, відповідно до якої визначено розмір грошового забезпечення Позивача, що враховується для перерахунку пенсії, а саме: посадовий оклад в розмірі 3260,00 грн.; оклад за військовим званням 1020,00 грн.; надбавка за вислугу років (50 %) в розмірі 2 140,00 грн., всього 6420,00 грн.

На підставі вказаної довідки позивачу з 01 січня 2018 року здійснено перерахунок пенсії. Крім того, як вже було зазначено, відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

За таких обставин, у випадку коли спеціальним Законом № 2262-ХІІ передбачено право, форми і види пенсійного забезпечення, але не унормовано розмір та види складових перерахунку пенсії та віднесено визначення підстав для перерахунку пенсії до повноважень Кабінету Міністрів України, то підвищення розміру грошового забезпечення та/або введення додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців без прийняття відповідного урядового рішення не зумовлює для уповноваженого органу обов'язку вчиняти дії, спрямовані на видачу довідки для проведення перерахунку пенсії.

Зважаючи на вищезазначене підстав для надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області довідки для проведення перерахунку пенсії немає. Відтак, представник відповідача вважає, що у спірних правовідносинах відсутні ознаки порушення Закарпатським обласним військовим комісаріатом прав, свобод та законних інтересів позивача, та підстав для надання до органів Пенсійного фонду нової довідки з складовими грошового забезпечення, які не передбачені Постановою КМУ № 103, для проведення перерахунку пенсії, немає.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області проти задоволення даного адміністративного позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву, при цьому додатково пояснивши, що 13.02.2008 р. Кабінет Міністрів України постановою №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393» затвердив Порядок №45.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262- XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 в редакції постатюви Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Таким чином, конкретизуючи обставини наявного спору, зазначаємо, що позивачу пенсію призначено з 05 квітня 1990 році (за вислугу 26 років) з розрахунку 53% відповідного грошового забезпечення, та в подальшому перерахована з 01 травня 1992 року з розрахунку 68%.

На виконання постанови №103, позивачу проведено перерахунок пенсії (згідно з Постанови КМУ №704) з 01.01.2018 на підставі довідки виданої Закарпатським ОВК від 20 березня 2018 року №ХР9166.

В подальшому, Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у вказаній справі діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, що діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинен вчинити, зокрема, орган ПФУ у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився. Крім цього, представник відповідача 2 у відзиві зазначив, що після визнання протиправними та нечинними пунктів 1-2 Постанови №103 інших рішень про умови та порядок проведення перерахунку пенсій у відповідності до ст. 63 Закону Кабінетом Міністрів України не приймалось, а тому підстав для направлення нових списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку відповідно до Порядку №45, до Закарпатського ОВК немає.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до вимог ст. 229 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів адміністративної справи, ОСОБА_1 перебуває на обліку ГУ ПФУ у Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно із наявним у справі перерахунком пенсії вбачається, що пенсію позивача перераховано з 01 квітня 2018 року, виходячи із сум грошового забезпечення: посадовий оклад -3260,00 грн., оклад за військове звання - 1020,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2140,00 грн., премія- 0%, і згідно наданого розрахунку основний розмір пенсії позивача становить 68 % грошового забезпечення (вислуга років 26) - 4365,60 грн. (а.с 24).

14.04.2020 року за вих.№4895, Закарпатським обласним військовим комісаріатом, позивачу надано відповідь на заяву від 13.08.2020 року, де зазначено, що Постановою № 103 від 21.02.2018 року № 103, визначено порядок проведення перерахунку пенсій особам звільненим з військової служби та складові грошового забезпечення, з якого обраховується новий розмір пенсії. Станом на день звернення, обласний військовий комісаріат не отримував розпорядчих документів щодо вчинення якихось дій у зв'язку з прийняттям рішення суду по постанові КМУ № 103 (а.с. 10-11). При цьому вказана довідка не містить відомостей про розмір додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавка за специфічні умови проходження служби (надбавка за виконання особливо важливих завдань) 50 % з врахуванням посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислугу років, премія 10% посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислугу років та надбавка за роботу з таємними носіями в розмірі 10 % посадового окладу.

Вважаючи вказані дії відповідачів протиправними, а свої права порушеними, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі по тексту - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

За приписами частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Аналіз наведеної норми дає підстави для висновку, що саме Кабінет Міністрів України наділений повноваженнями на встановлення умов, порядку перерахунку пенсій, а також встановлення розміру складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Згідно пункту 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-XII, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення (пункт 2).

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності (абзац перший пункту 4).

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103), пунктом 1 якого визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно пункту 3 зазначеного Порядку, уповноважені органи на підставі списків готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Абзацом першим пункту 5 Порядку визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Додатком №2 до вказаного Порядку визначалось, що довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій може включати посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавку за вислугу років у відсотковому відношенні.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", визначалось перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 залишено без змін.

Постановою Верховного Суду від 12.11.2019 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 залишено без змін.

Зважаючи на наведене правове регулювання та рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-XII, з 05.03.2019.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відтак, враховуючи відмову відповідача видати позивачу довідку про грошове забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, яка оформлена листом від 14.08.2020 року за вих.№4895, тобто після виникнення у позивача права на перерахунок пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та відповідно до статті 9 частини 2 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Зважаючи на вищевикладені обставини справи та дослідженні в ході судового розгляду письмові докази, суд приходить до переконання, що в даному випадку позовні вимоги позивача в частині визнання дій Закарпатського обласного військового комісаріату (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) щодо відмови позивачу у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області належної довідки про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 4 “Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України “ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня № 393, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення для подальшого перерахунку та виплати пенсії противоправними та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки ) виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за формою, передбаченою формою 1 до порядку № 45 а саме: - посадовий окладу3260 (три тисячі двісті шістдесят) грн.., -спеціальне звання старший прапорщик 1020 (тисячу двадцять) грн.., -надбавка за вислугу років 2140 ( дві тисячі сто сорок) грн.., -надбавка за специфічні умови проходження служби (надбавка за виконання особливо важливих завдань) 50% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років -3210( три тисячі триста тридцять три) грн.. - премія 10% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років - 642( шістсот сорок два) грн.. - надбавка за роботу з таємними виробами 10% почасового окладу -326 (триста двадцять) грн слід задовольнити.

Щодо позовних вимог позивача про визнання неправомірною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо невиконання Рішення Касаційного Суду у складі Верховного Суду України у справі № 160/83245/19 стосовно змін у ПКМ України № 103 від 21 лютого 2018 року та не направлення до ІНФОРМАЦІЯ_1 (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) список осіб пенсії яких підлягають перерахунку за формою 1 до порядку № 45 та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області, на підставі уточненої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ІНФОРМАЦІЯ_1 (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) провести перерахунок та виплату моєї пенсії, а саме: -посадовий окладу3260 (три тисячі двісті шістдесят) грн.., - спеціальне звання старший прапорщик 1020 (тисячу двадцять) грн.., надбавка за вислугу років 2140 ( дві тисячі сто сорок) грн..,-надбавка за специфічні умови проходження служби (надбавка за виконання особливо важливих завдань) 50% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років -3210( три тисячі триста тридцять три) грн..- премія 10% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років - 642( шістсот сорок два) грн..- надбавка за роботу з таємними виробами 10% почасового окладу -326 (триста двадцять) грн. Всього 10598 (десять тисяч п'ятсот дев'яносто вісім) грн., суми з яка підлягає нарахуванню та виплаті пенсії з 1-го січня 2018 року, то суд зазначає, що такі вимоги є передчасними та безпідставними, так як Головним управлінням Пенсійного фонду України у Закарпатській області ще не прийнято рішення щодо перерахунку призначеної пенсії на виконання цього рішення суду, тому відсутні підстави вважати, що права позивача при здійсненні такого перерахунку будуть порушені. Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно виникнуть у майбутньому, а тому в задоволенні цих позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновків, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 139 КАС України, судові витрати стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Враховуючи відсутність понесених судових витрат позивачем, такі судові витрати розподілу не підлягають.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями6,72-77,139,244,246,250,255,295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, пл. Народна, буд.4, код ЄДРПОУ 20452063) про визнання протиправними дій, бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії- задовольнити частково.

Визнати протиправним дії ІНФОРМАЦІЯ_1 (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) щодо відмови позивачу у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області належної довідки про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 “Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України “ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня № 393, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення для подальшого перерахунку та виплати пенсії противоправними.

Зобов'язати Закарпатський обласний військовий комісаріат (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки ) виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за формою, передбаченою формою 1 до порядку № 45 а саме:

- посадовий окладу3260 (три тисячі двісті шістдесят) грн..,

- спеціальне звання старший прапорщик 1020 (тисячу двадцять) грн..,

- надбавка за вислугу років 2140 ( дві тисячі сто сорок) грн..,

- надбавка за специфічні умови проходження служби (надбавка за виконання особливо важливих завдань) 50% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років -3210( три тисячі триста тридцять три) грн..

- премія 10% з урахування посадового окладу, окладу за спеціальне звання, та вислуги років - 642( шістсот сорок два) грн..

- надбавка за роботу з таємними виробами 10% почасового окладу -326 (тристо двадцять) грн..

У задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяЮ.Ю.Дору