Постанова від 06.11.2020 по справі 128/2597/20

Справа № 128/2597/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 листопада 2020 року місто Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області

в складі:

головуючої судді Ганкіної І.А.,

при секретарі Жигаровій Д.О.

прокурора Приходько Д.Є.

за участю правопорушника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниця в залі суду справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли з 1-го Сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонерка,

-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області, будучи згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі декларація) за 2018 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно рішення №1 першої сесії 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області «Про підсумки проведення виборів депутатів 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області» від 23 грудня 2016 року ОСОБА_1 обрано депутатом 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області. За результатами ознайомлення із загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 12.08.2020 о 14:55 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. Згідно інформації наданої Хижинецькою сільською радою Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області ОСОБА_1 було повідомлено про обмеження встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

В подальшому, ОСОБА_1 , будучи являючись депутатом 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області, будучи згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог пункту 21 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі декларація) за 2019 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно рішення №1 першої сесії 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області «Про підсумки проведення виборів депутатів 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області» від 23 грудня 2016 року ОСОБА_1 обрано депутатом 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області. За результатами ознайомлення із загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 12.08.2020 о 14:45 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Згідно інформації наданої Хижинецькою сільською радою Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області ОСОБА_1 було повідомлено про обмеження встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Також, ОСОБА_1 , будучи, депутатом 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області, будучи згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі декларація) за 2017 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно рішення №1 першої сесії 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області «Про підсумки проведення виборів депутатів 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області» від 23 грудня 2016 року ОСОБА_1 обрано депутатом 1 скликання Хижинецької сільської ради Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області. Відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону. За результатами ознайомлення із загальнодоступними даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 12.08.2020 о 14:49 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Згідно інформації наданої Хижинецькою сільською радою Сокиринецької об'єднаної територіальної громади, Вінницького району, Вінницької області ОСОБА_1 було повідомлено про обмеження встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КПАП України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначила, що була депутатом Хижинецької сільської ради з 2016 року, при обранні в депутати подавала бумажну декларацію як кандидат, однак в подальшому декларації не подавала так як не вважала, що має подавати е-декларації бо є пенсіонеркою. В сільській раді їх ніхто про обов'язок подавати е-декларації не повідомляв, лише у червні-липня 2020 року їй подзвонили та сказали, що треба подати е-декларацію, а для цього треба мати електронний підпис. Оскільки у селі був ковід, а вона є людиною похилого віку та має цукровий діабет, вона не мала змоги одразу оформити електронний ключ. Потім вона все ж таки зробила ключ, і їй допомогли подати е-декларацію, просить суворо не карати та врахувати, що вона має зовсім невеличку пенсію, трохи більше 2000 грн і має потребу в лікуванні.

Дослідивши адміністративні матеріали та оцінивши докази у їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена у повній мірі письмовими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 367, № 368, № 369 від 17.09.2020, поясненнями правопорушника, викладками з сайту Єдиний державний реєстр декларацій.

На підставі вищевикладеного та враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, обставини його вчинення, дані про її особу, суд вважає з метою виховання ОСОБА_1 , в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненням як нею так і іншими особами нових правопорушень, можливим застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи зазначене, зОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 420 грн 40 коп.

Керуючись ст.ст.40-1, ч. 1 ст. 172-6, 284, 294 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок, в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір, що становить 420,40 грн.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя І.А. Ганкіна