Справа № 342/1106/20
Провадження № 3/342/404/2020
06 листопада 2020 року м. Городенка
Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Гайдич Р.М., з участю прокурора Городенківського відділу Тисменицької місцевої прокуратури Вівчарук Л.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що отримані від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, депутата Вербівцівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Вербівцівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області, а отже відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.06.2020 не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а фактично подала дану декларацію 03.09.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 була ознайомлена з своїми правами та підтвердила обставини вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, вину у скоєному визнала повністю.
Прокурор в судовому засіданні зазначила, що в діях ОСОБА_1 є ознаки корупційного діяння, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, приходжу до наступного.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Особу може бути визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення виключно в разі встановлення в її діянні всіх ознак складу інкримінованого їй адміністративного правопорушення, тобто наявність усіх необхідних елементів об'єктивних та суб'єктивних ознак, які характеризують діяння як правопорушення. Відсутність одного з елементів юридичних ознак складу правопорушення не утворює складу правопорушень.
Відповідно до ст. 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Копією Рішення № 1 першої сесії Вербівцівської сільської ради сьомого скликання від 12.11.2015 «Про визнання обраними депутатів Вербівцівської сільської ради та Вербівцівського сільського голови» та копією Постанови Вербівцівської сільської виборчої комісії Городенківського району Івано-Франківської області № 15 від 27 жовтня 2015 р. «Про визнання обраними депутатів Вербівцівської сільської ради» стверджено, що ОСОБА_1 обрано депутатом Вербівцівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
За таких обставин ОСОБА_1 відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія даного Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).
Згідно Рішення НАЗК від 10.06.2016 № 3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр). Паперова копія декларації не подається. Декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті б пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).
Законом України від 17.03.2020 № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції». Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік в термін до 01.06.2020. Депутат ОСОБА_1 була ознайомлена з порядком та терміном подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 р., про що свідчить її підпис під текстом нагадування Вербівцівської сільської ради. Однак, із відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що ОСОБА_1 подала таку декларацію 03.09.2020, будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації судом не встановлено.
Відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, крім її показів, доводиться іншими належними та допустимими доказами у відповідності до вимог ст.251 КУпАП, а саме: даними, що містяться в протоколі № 231 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 11 вересня 2020 р.; рапортом старшого оперуповноваженого УСР в Івано-Франківській області ДСР Національної поліції України капітана поліції В. Михайлюк від 10.09.2020; скріншотом веб-сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2019 р., що підтверджує факт її подання 03.09.2020; копією Рішення № 1 першої сесії Вербівцівської сільської ради сьомого скликання від 12.11.2015 «Про визнання обраними депутатів Вербівцівської сільської ради та Вербівцівського сільського голови» та копією Постанови Вербівцівської сільської виборчої комісії Городенківського району Івано-Франківської області № 15 від 27 жовтня 2015 р. «Про визнання обраними депутатів Вербівцівської сільської ради», з яких вбачається, що ОСОБА_1 обрано депутатом Вербівцівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області, нагадуванням Вербівцівської сільської ради про порядок та термін подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 р. із підписом ОСОБА_1 під текстом нагадування та поясненням порушниці.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення на ОСОБА_1 , у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
До обставин, які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відношу визнання вини, те, що ОСОБА_1 раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності, в тому числі за вчинення корупційних правопорушень, - не притягувалася.
Враховуючи наведені обставини, характер та суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка позитивно характеризується по місцю проживання, вважаю, що на неї слід накласти стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 23, 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. 221, 276, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 до державного бюджету судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд.
Суддя: Гайдич Р. М.