про повернення позовної заяви
м. Суми
04.11.2020 Справа № 920/1096/20
Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., розглянувши матеріали позовної заяви від 28/10/2020 (вх. № 3318 від 02.11.2020) у справі № 920/1096/20
за позовом 1. ОСОБА_1 (
АДРЕСА_1 )
2. ОСОБА_2 (
АДРЕСА_1 )
до відповідача: ОСОБА_3
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку
"АДРЕСА_2(40021, м. Суми,
вул. Г. Кондратьєва, 211А)
про визнання незаконним рішення установчих зборів та скасування запису про державну реєстрацію ОСББ
02.11.2020 позивачі звернулися з позовом до господарського суду Сумської області, відповідно до якого просять суд:
1. Визнати незаконним та скасувати рішення установчих (загальних) зборів по створенню Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Г. Кондратьєва, 211 А», оформлених протоколом № 1 від 10 листопада 2017
2. Скасувати запис про державну реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Г. Кондратьєва, 211 А» код ЄДРПОУ 41836719, від 28.12.2017 номер запису: 16321020000014844.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про те, що її необхідно повернути з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог.
Як вбачається з матеріалів поданої позовної заяви, в ній об'єднано кілька (три) вимоги, а саме визнання незаконним та скасування рішення установчих зборів, а також скасування запису про державну реєстрацію.
За своїм процесуальним призначенням інститут об'єднання позовних вимог забезпечує правильність і одностайність розгляду та вирішення окремих позовних вимог, які можуть бути розглянуті як самостійні справи, але об'єднуються однорідністю вимог, тобто вимог, які випливають з одних і тих же правовідносин.
Крім того, об'єднання позовних вимог дає можливість досягти процесуальної економії, ефективніше використати процесуальні засоби для відновлення порушеного права, а також унеможливити винесення різних рішень за однакових обставин.
Отже, порушенням правила об'єднання вимог, є об'єднання неоднорідних вимог, тобто таких, які не пов'язані між собою підставами виникнення або доказами, що підтверджують ці вимоги.
Так, підставою позову є обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і докази, що стверджують позов, зокрема факти матеріально-правового характеру, що визначаються нормами матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, їх виникнення, зміну, припинення.
Доказами в господарському судочинстві є будь-які відомості, отримані у визначеному законом порядку, на підставі яких суд установлює наявність або відсутність обставин, на яких обґрунтовуються вимоги і заперечення осіб, що беруть участь у справі, та інші обставини, які мають значення для правильного розгляду справи.
Предмет і підстава позову сприяють з'ясуванню наявності і характеру спірних правовідносин між сторонами, застосуванню необхідного способу захисту права, визначенню кола доказів, необхідних для підтвердження наявності конкретного цивільного права і обов'язку.
Відповідно до частини першої статті 173 Господарського процесуального кодексу України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Заявлені вимоги не можуть бути об'єднані в одній позовній заяві, враховуючи той факт, що при розгляді позовних вимог суд повинен давати оцінку обставинам щодо визнання незаконним рішення установчих (загальних) зборів по створенню ОСББ та підстав його скасування, та окремо досліджувати та надавати оцінку питанню скасування запису про державну реєстрацію ОСББ.
Питання щодо утруднення вирішення спору, у зв'язку з об'єднанням однорідних позовних вимог, оцінюється судом у кожному конкретному випадку окремо.
Якщо позивач порушив правила об'єднання вимог або об'єднання цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору, суддя має право повернути позовну заяву.
Аналізуючи вимоги, викладені в позовній заяві, суд дійшов висновку, що сумісний розгляд об'єднаних позивачем вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін та суттєво утруднить вирішення спору.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позивачами порушено правила об'єднання позовних вимог, що зумовлює повернення позовної заяви разом з додатками.
Підстав для застосування положень ст. 173 ГПК України судом не встановлено.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку, після усунення вказаних недоліків.
Окрім цього, суд звертає увагу позивачів, що в поданій ними позовній заяві не визначено коло відповідачів, чи то позов подано до ОСОБА_3 , чи то до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "АДРЕСА_1», чи до двох одразу.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Сумської області, -
1. Позовну заяву від 28.10.2020 (вх. № 3318 від 02.11.2020) та додані до неї документи повернути позивачам
Приймаючи до уваги, що відправником на поштовому конверті, в якому до суду надійшла позовна заява і додані до неї документи, зазначено ОСОБА_2 , направити матеріали позовної заяви на її адресу.
Додаток: позовна заява (в двох примірниках) з додатками, в тому числі копія квитанції № 0.0.1887417704.1 від 29.10.2020 про сплату судового збору; акт господарського суду Сумської області від 02.11.2020.
Згідно з ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню в порядку та строк, передбачені ст. ст. 254 - 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.В. Заєць