Справа № 727/9141/20
Провадження № 2-а/727/120/20
про залишення позовної заяви без руху
04 листопада 2020 року суддя Шевченківського райсуду м. Чернівці Літвінова О.Г. перевіривши вимоги ст.ст.160, 161 КАС України по матеріалам адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління контролю за благоустроєм міста Інспекція з паркування про поновлення строку на подачу адміністративного позову та скасування постанови серії СЕ №0004051 від 02.09.2020 року про притягнення до адміністративної відповідальності, -
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Чернівці з адміністративним позовом до відповідача Управління контролю за благоустроєм міста Інспекція з паркування про поновлення строку на подачу адміністративного позову та скасування постанови серії СЕ №0004051 від 02.09.2020 року про притягнення до адміністративної відповідальності.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана до суду з порушенням вимог ст.ст.160, 161 КАС України.
А саме: - копії документів доданих до справи належним чином не завірені.
Крім цього, згідно ч.2 ст.286 КАС України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Так, постанова про накладення адміністративного стягнення винесена 02.09.2020 року, позивач звертається до суду з її оскарженням 30.10.2020 року, при цьому в позовній заяві не вказує коли саме ним отримано копію постанови та не має доказів поважності причин пропущення ним цього строку.
Відповідно до ч. 3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зі ст.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачені пільги щодо сплати судового збору, в переліку яких відсутні позивачі у справах про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення. Вказана позовна заява також відсутня в переліку заяв, передбачених ч.2 ст.3 Закону України «Про судовий збір», за подання яких судовий збір не справляється.
Частиною четвертою статті 288 КУпАП передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Аналізуючи вказані норми права, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 виклала такий правовий висновок.
За системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов'язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287,288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи.
Отже, судовий збір за подання даного позову складає 420,40 грн., який необхідно сплатити на рахунок UA388999980313161206000024003;отримувач коштів та код платежу: Чернівецьке УК/Шевченківський р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37978173; банк отримувача коштів Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); наявність відомчої ознаки «00» без деталізації за відомчою ознакою та надати суду оригінал документу про його сплату.
Відповідно до ст. 169 ч.1 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління контролю за благоустроєм міста Інспекція з паркування про поновлення строку на подачу адміністративного позову та скасування постанови серії СЕ №0004051 від 02.09.2020 року про притягнення до адміністративної відповідальності, залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк на усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Літвінова О.Г.