П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
04 листопада 2020 р.м. ОдесаСправа № 420/5000/20
Місце ухвалення рішення суду 1 інстанції:
м. Одеса;
Дата складання повного тексту рішення суду 1 інстанції:
17.08.2020 року;
Головуючий в 1 інстанції: Корой С.М.
П'ятий апеляційний адміністративний суд в складі колегії:
Головуючого судді - Єщенка О.В.
суддів - Димерлія О.О.
- Танасогло Т.М.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2020 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 19.03.2020 року №12 про відмову у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років на підставі заяви від 18.03.2020 року; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок раніше призначеної пенсії та виплату пенсії за вислугою років без обмеження її граничного розміру, з розрахунку 80% від суми місячного грошового забезпечення за відповідною посадою (прокурора відділу), згідно довідки прокуратури Одеської області №144 від 04.03.2020 року, починаючи з 18 березня 2020 року; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області виплатити різницю в пенсії за минулий час за 12 місяців, що передували до дня звернення.
В обґрунтування позову зазначено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 80% від відповідного розміру заробітної плати. У зв'язку із підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам, зміною складових заробітної плати позивач звернувся в Управління із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії. Однак, відповідачем без наведення належних правових підстав у задоволенні заяви було відмовлено, перерахунок пенсії не проведений. Вказані обставини свідчать про порушення органом пенсійного фонду гарантованих прав на належне пенсійне забезпечення, у зв'язку із чим позивач вимушений звернутись за їх захистом в судовому порядку.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2020 року адміністративний позов задоволено частково. Суд визнав протиправним та скасував рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 19 березня 2020 року №12 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років, у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури. Визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку ОСОБА_1 пенсії за вислугою років на підставі заяви від 18 березня 2020 року. Зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок раніше призначеної пенсії та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугою років, з розрахунку 80% від суми місячного грошового забезпечення за відповідною посадою (прокурора відділу), згідно довідки прокуратури Одеської області №144 від 04 березня 2020 року, починаючи з 18 березня 2020 року. У задоволенні решти позовних вимог суд відмовив.
Вирішуючи спір по суті та задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивач на підставі Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року у справі № 7-р(ІІ)2019 має право на перерахунок пенсії у зв'язку збільшенням розміру складових заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам, виходячи з розрахунку 80% від середньомісячного заробітку.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області подало апеляційну скаргу, в якій просить судове рішення скасувати та прийняти нове про відмову у задоволенні позову у повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на те, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки нормам законодавства, що регулюють спірні правовідносини, та помилково не враховано, що пенсію позивачу призначено за Законом України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 №1697-VІІ і на момент звернення із заявою про перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону не існувало як законних підстав для здійснення такого перерахунку, так і механізмів для здійснення такого перерахунку пенсії, у тому числі нормативно-правових актів, які регулювали порядок перерахунку пенсії. У тому числі, судом першої інстанції безпідставно проігноровано аргументи Управління про те, що підставою для перерахунку пенсії в установленому порядку можуть бути лише обставини щодо зміни розміру заробітної плати, які виникли після набрання чинності рішенням Конституційного Суду України №7-р(ІІ)/2019, тобто з 13.12.2019 року. З огляду на те, що Управління має дотримуватись принципів законності та діяти лише у межах своїх повноважень, відмова у перерахунку пенсії є правомірною, а тому у суду першої інстанції не виникло обставин для задоволення позову.
У відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 посилається на необґрунтованість доводів апелянта, правильність висновків суду першої інстанції та відсутність обставин для скасування судового рішення.
Судом першої інстанції з'ясовано та як встановлено під час апеляційного розгляду, з 01.07.2004 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 80% з середнього заробітку на відповідній прокурорсько-слідчій посаді.
У зв'язку із збільшенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам позивач 18.03.2020 року звернувся в Управління із заявою, в якій просив провести перерахунок раніше призначеної пенсії.
До вказаної заяви позивач додав Довідку від 04.03.2020 року №144 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, видану прокуратурою Одеської області відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657.
За результатом розгляду вказаної заяви рішенням Управління від 19.03.2020 року №12 відмовлено у її задоволенні.
Як на підставу для відмови у залишенні вимог позивача без задоволення, орган пенсійного фонду виходив з того, що підвищення заробітної плати згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 відбулося у вересні 2017 року до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року, а тому не може застосовуватись для перерахунку пенсії у теперішній час. Також, Управління зазначило, що п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1155 "Про умови оплати праці прокурорів", яка діє на момент звернення із заявою про перерахунок пенсії, зміна розміру посадового окладу працівників прокуратури, передбачене цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру".
Не погоджуючись із рішенням відповідача, посилаючись на його необґрунтованість і неправомірність, позивач звернувся до суду із цим позовом, в якому ставиться питання про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити дії, спрямовані на належне пенсійне забезпечення.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року №1789-XII (в редакції, яка діяла на момент призначення позивачу пенсії) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Згідно із ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року №1789-XII (в редакції, яка діяла на момент призначення позивачу пенсії) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Закон України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року №1789-XII, зокрема, окрім положень ч.ч. 3, 4, 6, 11 ст. 50-1, втратив чинність на підставі Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII, який діє з 15.07.2015 року.
Так, статтею 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII врегульовано питання щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.
Частиною 1 вказаної статті Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII визначено право прокурора на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення відповідної вислуги років.
За правилами ч. 2 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.
Згідно із ч. 13 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
Правила ч. 15 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII тимчасово, по 31 грудня 2017 року, визначали:
- особам (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, які займають посади державної служби, визначені Законом України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу", а також працюють на посадах та на умовах, передбачених Законом України "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;
- у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
За змістом абз.абз. 4, 5, 6 ч. 15 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII з 1 січня 2018 року пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII (в редакції, яка діяла до 01.01.2015 року) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
З 01.01.2015 року, а саме в редакції Закону України від 28.12.2014 року №76-VIII, ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII визначає, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Апеляційний суд враховує, що Рішенням Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Визначено, що положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Установлено такий порядок виконання цього Рішення:
- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;
- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:
"20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".
Водночас, апеляційний суд враховує, що відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Вказані положення Основного Закону кореспондуються із приписами ст. 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" від 13.07.2017 року №2136-VIII.
Разом з цим, статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Аналіз наведених правових норм та обставин справи показав, що дія положень ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII втратила чинність з 13.12.2019 року і не має зворотної сили, оскільки в даному випадку не пом'якшується та не скасовується відповідальність особи.
Отже, Рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019 змінило законодавче регулювання для правовідносин, що мають місце з дати його ухвалення.
Слід зазначити, що відповідно до п. 2.24 Порядку №22-1 при призначенні (перерахунку) пенсії, зокрема, відповідно до Закону України "Про прокуратуру" для визначення розміру пенсії за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для розмежування джерел фінансування особа надає пакет документів, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 2.1 цього розділу.
Відтак, дія вказаного нормативно-правового акту поширюється в тому числі на відносини з приводу перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про прокуратуру".
Згідно із п. 2.7 Порядку №22-1 до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.
Підпунктами 2-4 п. 2.1 Порядку №22-1 не передбачено подання встановленої форми документу (довідки) про розмір заробітної плати особі що перебуває на тотожній або аналогічній посаді за повністю відпрацьований місяць, що подається для перерахунку пенсії.
Пунктом 4.1 Порядку №22-1 встановлено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3), що передбачена Порядком № 22-1.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач перебуває на обліку в органі пенсійного фонду з 01.07.2004 року та отримує пенсію за вислугу років згідно із Законом №1789-ХІІ в редакції, чинній до набрання чинності Законом №1697-VІІ, з розрахунку 80% складових заробітної плати.
З огляду на те, що на момент звернення позивача за перерахунком пенсії є чинними спеціальні норми ч. 20 ст. 86 Закону України "Про перерахунок пенсії", проаналізувавши обставини справи та норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, колегія суддів дійшла висновку про те, що з 13.12.2019 року у позивача виникло право на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури, а також у зв'язку із призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових заробітної плати як при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки тощо.
Зміни у грошовому забезпеченні вказаної категорії працівників врегульовані на законодавчому рівні, що підтверджує виникнення обставин для перерахунку раніше призначеної пенсії.
Відповідач не вчинив дії щодо перерахунку позивачу пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення з прийняттям Конституційним Судом України Рішення №7-р(ІІ)/2019.
Разом з цим, Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала законної сили 06.09.2017 року та яка діє на момент виникнення права у позивача на перерахунок пенсії, було підвищено посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько-слідчим працівникам.
Відповідно, в силу приписів ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII визначений у Довідці від 04.03.2020 року №144 розмір заробітної плати (грошового забезпечення) має бути врахований під час перерахунку позивачу пенсії.
У тому числі, з огляду на те, що з 13.12.2019 року діють спеціальні правила Закону України "Про прокуратуру", приписи п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1155 "Про умови оплати праці прокурорів", яка діє з 01.01.2020 року, не можуть бути застосовані в частині обмеження кола осіб, у яких виникає право на перерахунок пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати на прокурорсько-слідчих посадах.
З огляду на те, що на момент звернення позивача за перерахунком пенсії є чинними спеціальні норми ч. 20 ст. 86 Закону України "Про перерахунок пенсії", проаналізувавши обставини справи та норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, колегія суддів дійшла висновку, що з 13.12.2019 року у позивача виникло право на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури.
Зміни у грошовому забезпеченні вказаної категорії працівників врегульовані на законодавчому рівні, що підтверджує виникнення обставин для перерахунку раніше призначеної пенсії.
Таким чином, з огляду на те, що відповідач не вчинив дії щодо перерахунку позивачу пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення, положення, які передбачають умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, застосовуються з прийняттям Конституційним Судом України Рішення №7-р(ІІ)/2019, колегія суддів вважає правильним висновок про наявність підстав для задоволення позовних вимог та зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити ці дії в судовому порядку.
Враховуючи, що судом першої інстанції правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції відповідають дійсним обставинам справи, а доводи апеляційної скарги цих висновків не спростовують, колегія суддів вважає, що судове рішення відповідно до ст. 316 КАС України підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст.ст. 308, 311, п. 1 ч. 1 ст. 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області - залишити без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2020 року - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її прийняття, але може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту постанови.
Головуючий-суддя: О.В. Єщенко
Судді: О.О. Димерлій
Т.М. Танасогло