Ухвала від 02.11.2020 по справі 640/17650/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

02 листопада 2020 року м. Київ № 640/17650/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчук А.Б., розглянувши у судовому засіданні клопотанням відповідача про зупинення провадження у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДАКОРДД"

доДержавнаї архітектурно-будівельна інспекції України Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області

про визнання протиправним та скасування постанови

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «ДАКОРДД» з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області про визнання протиправною та скасування постанови.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 вересня 2019 року відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

На адресу Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло клопотання відповідача про зупинення провадження у справі до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції та встановлення її правонаступників.

Клопотання обгрунтоване тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 №218 "Про ліквідацію державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» було визначено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію, утворити Державну сервісну службу містобудування України та утворити комісію з ліквідації. Таким чином, зважаючи на масштабне реформування у галузі містобудування та створення нових органів державної влади, що стануть правонаступником прав та обов'язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України, необхідно зупинити провадження у справі.

Об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для правильного вирішення питання щодо можливості зупинення провадження в адміністративній справі, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

З матеріалів справи вбачається, що однією з підстав для звернення позивача до Окружного адміністративного суду міста Києва стало винесення Державною архітектурно-будівельною інспекцією у Херсонській області постанови від 27.08.2019 № 1021-01-15-28 «Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

Суд встановив, що постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 року №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі-Постанова Кабінету Міністрів України №218) було визначено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію та утворити комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України №218 постановлено утворити Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій.

Разом з цим, згідно з пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України №218, утворено комісію з ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції та затверджено головою зазначеної комісії заступника начальника відділу методології та нагляду за здійсненням декларативних процедур департаменту дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції Федоренка Богдана Олександровича.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 року №219 "Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду" було утворено два органи державної влади: Державну інспекцію містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань технічного регулювання у сфері містобудування, а також пунктом 3 цієї постанови зупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553 "Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю" до початку виконання функцій і повноважень Державної інспекції містобудування.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі ліквідації суб'єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.

За таких обставин та враховуючи масштабне реформування в галузі містобудування та створення нових органів державної влади, що можуть стати правонаступником прав та обов'язків Державної архітектурно-будівельної інспекції України, суд дійшов висновку про можливість задоволення клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України та зупинення провадження у справі №826/17650/19 до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступника.

Керуючись статтями 236, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України про зупинення провадження у справі - задовольнити.

2. Зупинити провадження у справі №826/17650/19 до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно-будівельної інспекції України та встановлення її правонаступника.

3. Зобов'язати сторін негайно повідомити суд про сплив обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.

4. Копії ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя А.Б. Федорчук