Рішення від 02.11.2020 по справі 540/2493/20

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2493/20

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 (позивачі) звернулись до суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (далі - відповідач), в якій просять визнати протиправним та скасувати накази Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 12.06.2020 року за № 7121-СГ, № 7122-СГ, № 7123-СГ про відмову у наданні дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківскього району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю) із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства та зобов'язати відповідача надати позивачам дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

Позовні вимоги мотивовані тим, що на виконання рішення суду від 04.03.2020 року, яким визнано протиправними та скасовано накази Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 18.12.2019 № 6231-СГ № 6234-СГ, ; 6237-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким позивачам відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю), із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства та зобов'язано відповідача повторно розглянути заяви позивачів наказами відповідача від 12.06.2020 року за № 7121-СГ, № 7122-СГ, № 7123-СГ позивачам знову відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарств, у зв'язку із невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, а саме: розмір земельної частки (паю), зазначений в поданій заяві, не відповідає вимогам статей 32, 121 Земельного кодексу України, ст. 13 ЗУ «Про фермерське господарство», Указу Президента «Про порядок паювання земель», переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08.08.1995 року № 720/95. Позивачі вважають накази про відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою протиправними та такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства України, та просять суд зобов'язати відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Так, як вичерпний перелік підстав для відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою наведений у ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, при цьому в наказах Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 12.06.2020 року за № 7121-СГ, № 7122-СГ, № 7123-СГ не наведено жодної з них. Таким чином, на думку позивачів, підстави для відмови в надані дозволу на розроблення проекту землеустрою відсутні. На переконання позивачів, єдиним правильним способом захисту порушеного права є зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надати позивачам дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 03.09.2020 відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін.

25.09.2020 року відповідач подав до суду відзив, відповідно до якого позов не визнав, зазначив, що згідно п. 7 ст. 118 Земельного кодексу України підставою відмови у наданні дозволу може бути невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць. Підставою для відмови, слугувало те, що розмір земельної частки (паю), зазначений в поданій заяві, не відповідає вимогам статей 32, 121 Земельного кодексу України, ст. 13 ЗУ «Про фермерське господарство», Указу Президента «Про порядок паювання земель», переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08.08.1995 року № 720/95. Просив у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, судом встановлено, що 31.05.2016 року між Головним управлінням Дергеокадастру у Херсонській області та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 20 га, кадастровий номер 6525083500:03:001:0220.

17.03.2017 року зареєстровано фермерське господарство «Корнійчук-2017», членами якого, згідно статуту є позивачі.

Відповідно до протоколу загальних зборів Фермерського господарства «Корнійчук-2017» від 17.12.2018 року № 5 позивачі прийняли рішення про розпаювання земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні ФГ «Корнійчук-2017».

21.11.2019 року позивачі звернулись із заявами до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність (безоплатно) земельних ділянок орієнтовною площею 5,85 га кожна, що входять до складу земельної ділянки площею 20 га, розташованої на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, яка перебуває у користуванні фермерського господарства «Корнійчук-2017», для ведення фермерського господарства, та надали всі необхідні документи.

Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області від 18.12.2019 року прийняло накази № 6231-СГ, № 6234-СГ, № 6237-СГ про відмову у наданні дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківскього району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю) із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства.

Позивачі не погоджуючись з даними наказами Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 18.12.2019 року № 6231-СГ, № 6234-СГ, № 6237-СГ оскаржили їх до Херсонського окружного адміністративного суду.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 04.03.2020 року, яке набрало законної сили 18.05.2020 року, визнано протиправними та скасовано накази Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 18.12.2019 року за № 6231-СГ, № 6234-СГ, № 6237-СГ про відмову у наданні дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківскього району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю) із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства та зобов'язано відповідача повторно розглянути заяви позивачів з урахуванням висновків суду.

На виконання вищевказаних рішень, відповідачем винесено наказ від 12.06.2020 р. № 7121-СГ ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю), із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, у зв'язку із невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, а саме: розмір земельної частки (паю), зазначений в поданій заяві, не відповідає вимогам статей 32, 121 Земельного кодексу України, ст. 13 ЗУ «Про фермерське господарство», Указу Президента «Про порядок паювання земель», переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08.08.1995 року № 720/95.

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 12.06.2020 р. № 7122-СГ ОСОБА_2 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю), із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, у зв'язку із невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, а саме: розмір земельної частки (паю), зазначений в поданій заяві, не відповідає вимогам статей 32, 121 Земельного кодексу України, ст. 13 ЗУ «Про фермерське господарство», Указу Президента «Про порядок паювання земель», переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08.08.1995 року № 720/95.

Наказом Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 12.06.2020 р. № 7123-СГ ОСОБА_3 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю), із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, у зв'язку із невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам законів, а саме: розмір земельної частки (паю), зазначений в поданій заяві, не відповідає вимогам статей 32, 121 Земельного кодексу України, ст. 13 ЗУ «Про фермерське господарство», Указу Президента «Про порядок паювання земель», переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08.08.1995 року № 720/95.

Надаючи оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного: відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 116 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами визначений статтею 118 Земельного кодексу України.

Так, відповідно до ч.ч. 6, 7 ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку (ч. 7 ст. 118 ЗК України).

З наведених норм вбачається, що проект землеустрою розробляється на підставі дозволу органу, до компетенції якого входить питання про передачу земельних ділянок громадянам.

Так, наказами від 12.06.2020 року за № 7121-СГ, № 7122-СГ, № 7123-СГ позивачам відмовлено в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою у зв'язку з тим, що розмір земельної частки (паю), зазначений в поданій заяві, не відповідає вимогам статей 32, 121 Земельного кодексу України, ст. 13 ЗУ «Про фермерське господарство», Указу Президента «Про порядок паювання земель», переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08.08.1995 року № 720/95.

Так, суд з даних підстав зазначає, що відповідно до ст.32 Земельного кодексу України громадянам України - членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.

Відповідно п.5.8 розділу 5 Статуту ФГ «Корнійчук-2017» передбачено, що фактино функціонування ФГ «Корнійчук-2017» здійснюється на земельній ділянці, яка перебуває у користуванні голови ФГ - ОСОБА_1 , який передав своє майнове право - право користування на земельну ділянку шляхом внеску до складеного капіталу ФГ «Корнійчук -2017».

П.5.9 розділу 5 Статуту ФГ «Корнійчук-2017» вказана земельна ділянка підлягає паюванню в розмірі земельної частки (паю) між членами ФГ відповідно до Закону України «Про фермерське господарство».

Крім того, суд зазначає, що позивачами в позовній заяві зазначено, а відповідачем не спростовано, що визначаючи площу земельної ділянки 5,85 га для відведення у власність, позивачі керувались Розпорядженням Цюрупинської райдержадміністрації № 518 від 08.07.2004 р. «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 25.09.2003 р. № 425 «Про затвердження розміру земельної частки (паю), яку мають право на одержання безоплатно у власність громадян - члени фермерського господарства». Відповідно до п.1.6 якого визначено розмір земельної частки (паю), яку мають право одержати безоплатно у власність громадяни - члени фермерського господарства - 5,85 в умовних кадастрових гектарах.

Крім того, суд вважає за необхідним зазначити те, що отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність або користування.

Відповідно до ч. 10 ст. 118 ЗК України відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Враховуючи, що відповідач, надаючи відповідь на звернення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , не дотримався вимог Земельного кодексу України, суд дійшов висновку, що накази від 12.06.2020 року за № 7121-СГ, № 7122-СГ, № 7123-СГ не відповідають приписам ч. 2 ст. 2 КАС України та є протиправними.

Отже, позовні вимоги про визнання протиправними та скасування наказів Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 12.06.2020 року за № 7121-СГ, № 7122-СГ, № 7123-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким відмовлено ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю), із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Що стосується вимоги позивачів зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, суд зазначає наступне: відповідно до приписів ч. 4 ст. 245 КАС України суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

При цьому, суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Крім того, суд бере до уваги положення частини першої статті 6 КАС України де зазначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права.

Одним із суттєвих елементів принципу верховенства права є принцип юридичної визначеності. Цей принцип має різні прояви, зокрема, через принцип "належного урядування".

Принцип "належного урядування", зокрема, передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і найбільш послідовний спосіб. При цьому, на них покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість уникати виконання своїх обов'язків.

З огляду на те, що у ході розгляду справи суд дійшов висновку щодо неправомірності відмови відповідачем у наданні ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у користування земельної ділянки, та враховуючи, що відповідач безпідставно відмовляє позивачу у наданні вказаного дозволу вже вдоуге, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача права адміністративного розсуду та вважає за необхідне визначити спосіб поновлення порушених прав позивача шляхом зобов'язання Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області надати дозвіл ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею кожному по 5,85 га, що входить до складу земельної ділянки, площею 20 га, кадастровий номер 6525083500:03:001:0220 за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, яка перебуває у користуванні фермерського господарства «Корнійчук-2017».

Згідно з ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно ч. 1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не надав достатньо належних та допустимих доказів щодо підтвердження правомірності своїх дій.

У зв'язку з цим, суд, аналізуючи викладене приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно із ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що сума судового збору у розмірі по 840,80 грн. підлягає стягненню на користь позивачів за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 ) до Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон , вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) про визнання протиправним та скасування наказів, зобов'язання вчинити дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) від 12.06.2020р. № 7121-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю), із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) від 12.06.2020р. № 7122-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю), із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) від 12.06.2020р. № 7123-СГ "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 ) відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, розташованої за межами населених пунктів на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, в розмірі земельної частки (паю), із цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) надати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) дозвіл на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею кожному по 5,85 га, що входить до складу земельної ділянки, площею 20 га, кадастровий номер 6525083500:03:001:0220 за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, яка перебуває у користуванні фермерського господарства «Корнійчук-2017» .

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) надати ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) дозвіл на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею кожному по 5,85 га, що входить до складу земельної ділянки, площею 20 га, кадастровий номер 6525083500:03:001:0220 за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, яка перебуває у користуванні фермерського господарства «Корнійчук-2017».

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) надати ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 ) дозвіл на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею кожному по 5,85 га, що входить до складу земельної ділянки, площею 20 га, кадастровий номер 6525083500:03:001:0220 за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства розташованої на території Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області, яка перебуває у користуванні фермерського господарства «Корнійчук-2017» .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок грн.) грн. 80 коп., шляхом безспірного списання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок грн.) грн. 80 коп., шляхом безспірного списання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області (73036, м.Херсон, вул. Університетська, 136-а, код ЄДРПОУ 39766281) на користь ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок грн.) грн. 80 коп., шляхом безспірного списання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Д.К. Василяка

кат. 109020100