Ухвала від 29.10.2020 по справі 333/4404/20

Справа № 333/4404/20

Провадження № 1-в/333/257/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2020 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжяу складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, подання т.в.о. начальника Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло подання т.в.о. начальника Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .

Зазначене подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_3 на теперішній час перебуває на профілактичному обліку з 19.10.2016 року до терміну погашення його судимості. ОСОБА_3 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1, ст. 122, ст. 124, 121-5 КУпАП. Його поведінка свідчить про небажання стати на шлях виправлення.

В судове засідання інспектор сектору превенції Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_4 не з'явилася, але надала заяву про розгляд подання без її участі, підтримала подання з підстав, викладених у ньому, та просила суд його задовольнити.

ОСОБА_3 та його захисник - адвокат ОСОБА_5 у судове засідання не з'явилися, але захисник надав заяву про розгляд подання без його участі, заперечував проти задоволення зазначеного подання, просив відмовити у встановленні адміністративного нагляду. До заяви додав характеризуючи матеріали на ОСОБА_3 .

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з довідкою про звільнення, ОСОБА_3 відбував покарання в «Машівській виправній колонії» в період з 14.09.2015 року по 18.10.2016 року. Був звільнений із зміною невідбутої частини основного покарання у виді 1 року 11 місяців 04 днів більш м'яким у виді виправних робіт з утриманням 20% заробітної платні у дохід держави із залишенням додаткової міри покарання у виді позбавлення права керування транспортним засобом. Невідбутий строк 1 рік 24 дня.

Так, відповідно до довідок з АРМОР, ОСОБА_3 неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1, ст. 122, ст. 124, 121-5 КУпАП.

Як вбачається з матеріалів, наданих Комунарським ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, ОСОБА_3 був офіційно попереджений про неприпустимість вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень передбачених законодавством України та йому було роз'яснено, що вчинення цих правопорушень може бути підставою для встановлення адміністративного нагляду.

Згідно адмінпрактики, ОСОБА_3 притягався до адміністративної відповідальності ч.1, ст. 122, ст. 124, 121-5 КУпАП.

Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року №3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в»ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Згідно характеристики ТОВ «Автолюкс» від 16.09.2020 року ОСОБА_3 за 10 років роботи зарекомендував себе з позитивного боку, всі завдання виконує сумлінно,дисциплінований, пунктуальний, відповідальний, старанний, у трудовому колективі користується авторитетом.

Згідно довідок КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР ОСОБА_3 на обліку лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває.

Згідно характеристики сусідів ОСОБА_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , характеризується позитивно, скарги від сусідів відсутні.

Згідно копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , виданого Комунарським районним у місті Запоріжжі відділдм державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Дніпро) ОСОБА_3 уклав шлюб із ОСОБА_6 22 серпня 2020 року.

Згідно довідки ТОВ «Автолюкс» від 16.09.2020 року ОСОБА_3 працює з 04.06.2018 року на по теперішній час на посаді водія автотранспортних засобів.

Таким чином, станом на день розгляду подання, в суді встановлено, що ОСОБА_3 враховуючи характеризуючі матеріали став на шлях виправлення, а скоєні ним адміністративні правопорушення фактично не вказують про систематичність та тяжкість наслідків.

Отже, підстав для застосування п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - не має, тому подання задоволенню не підлягає.

Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 370, 372 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання т.в.о. начальника Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом семи днів з моменту її проголошення.

Суддя Комунарського районного суду

м.Запоріжжя ОСОБА_1