СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/5454/20
ун. № 759/18610/20
04 листопада 2020 року м. Київ Слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС восьмого СВ розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів ДФС України Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службами Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020000000001318 від 16.07.2020 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч.2 ст.366, ч.2 ст.205-1, ч.2 ст.209 КК України,-
02.11.2020 року до слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло вказане клопотання, в якому слідчий просив надати старшому слідчому з ОВС восьмого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , старшому слідчому з ОВС восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_5 ; старшому слідчому з ОВС восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_6 ; слідчому з ОВС восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_7 ; старшому слідчому восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_8 ; старшому слідчому восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_9 , прокурору та групі прокурорів, що здійснюють нагляд у кримінальному провадженні у формі процесуального керівництва, слідчим, що входять до складу слідчої групи чи (та) за їх дорученням іншим уповноваженим особам відповідно до вимог КПК України, тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення копій документів відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у посадових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ) - АДРЕСА_1 , що становлять банківську таємницю.
Вказане клопотання обґрунтовується тим, що в ході досудового розслідування по вказаному провадженню встановлено, що невстановлені слідством особи протягом 2019-2020 років, використовуючи реквізити юридичних осіб та фізичних осіб підприємців при здійсненні фінансово-господарської діяльності по купівлі та реалізації ТМЦ в режимі «імпорт» та «експорт», на адресу різних суб'єктів підприємницької діяльності (різних країн отримувачів), не відображали в бухгалтерських звітах результати фінансово-господарської діяльності чим ухилилися від сплати податків та інших обов'язкових платежів на суму понад 8 млн. грн, що призвело до фактичного ненадходження коштів до державного бюджету в особливо великих розмірах. Продовжуючи злочинний намір, невстановлені особи, діючи повторно, протягом 2019-2020 років внесли в документи, які відповідно до закону подавалися для проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців завідомо неправдиві відомості.
Крім того встановлено, що невстановленими особами протягом 2019-2020 років, надавались послуги суб'єктам господарювання реального сектору економіки по ухиленню від сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, неповернення валютної виручки від зовнішньоекономічних операцій при експорті сільськогосподарської продукції та інших товарів, на адресу різних країн отримувачів,через підконтрольних підприємств нерезидентів, що призводить до ненадходження валютної виручки за реалізацію товару та, як наслідок, виведення у «тіньовий», не контрольований державою, обіг грошових коштів, шляхом мінімізації податкових зобов'язань зазначених підприємств та їх легалізацію через підконтрольні суб'єкти підприємницької діяльності, шляхом зняття готівки з банківських рахунків.
Так, в ході проведення слідчих (розшукових) дій також встановлено, що на теперішній час на території м. Києва діє група осіб, які через підконтрольні підприємства створили злочину схему з мінімізації митних платежів при імпорті різноманітних товарів (меблі, сантехніки, керамічної плитки, світильників,предметів декору та інш.) та які при митному оформлені товарів здійснюють внесення недостовірних відомостей (вартісних, вагових та кількісних) до інвойсів (рахунків фактур) від підконтрольного підприємства - нерезидента (з Великобританії), та в послідуючому здійснюють реалізацію імпортованого товару за готівковий рахунок, без відображення цих операцій в офіційному бухгалтерському обліку.
Також, на території міста Києва, встановлена група осіб, а саме: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , які за допомогою створених та підконтрольних їм підприємств-імпортерів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) офіційно імпортують на територію України через МП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ІНФОРМАЦІЯ_5 , різноманітні товари, здебільш меблі та керамічну плитку, країною відправлення якої являється Італія та Китай, а для заниження митної вартості товару (мінімізації митних платежів) використовується нерезидент « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (Великобританія). Так, ввезений та пройшовши митне оформлення товар реалізується за готівковий рахунок в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_7 » або через «інтернет» замовлення, без відображення цих операцій в офіційному бухгалтерському обліку. Таким чином товар фактично купується в Італії чи Китаї за однією ціною, а після проходження митного контролю (оформлення) на території України в митних деклараціях та інвойсі зазначаються відомості вже про нерезидента « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Великобританія, де вже зазначається інша ціна - явно занижена, в порівняні з ціною придбання у реальних підприємств нерезидентів з Італії та Китаю. Після митного оформлення, ТМЦ доставляються в складські приміщення та торгівельні приміщення (магазини) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та підконтрольним групі осіб ФОПам. Далі, безпосередньо реалізація товару покупцю, на території України, відбувається по взагалі третій ціні - завищеною у декілька раз, від ціни, яка фактично зазначена при придбанні у нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_6 . В більшості випадків, фактична реалізація товару здійснюється за готівковий розрахунок (без відображення вказаних операцій в офіційному бухгалтерському та податковому обліках), крім того, в подальшому організатори схеми з метою ухилення від сплати податків при реалізації товарів, використовують групу підконтрольних суб'єктів підприємницької діяльності (покупців товару, які перебувають на спрощеній системі оподаткування), а сформований податковий кредит «реалізовується» підприємствам реального сектору економіки або підприємствам, які підконтрольні транзитно конвертаційним групам без фактичної реалізації товару.
Згідно офіційних даних та аналізу АІС «Податковий блок», реалізація імпортованого товару здійснювалась наступним суб'єктам підприємницької діяльності:ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ( НОМЕР_10 ) та іншим, у яких в подальшому відсутня реалізація товарів по ланцюгу постачання, тобто зазначені підприємства здійснювали подальшу продаж ТМЦ які не відповідають придбаним товарам. Таким чином, наявність по ланцюгу формування податкового кредиту суб'єктів господарювання, господарська діяльність яких не спрямована на реальний рух активів аналізом АІС «Податковий блок» не підтверджено господарські операції на адресу інших СГД за відповідний період, що свідчить про те, що за реалізацією товару оформлювались лише окремі первинні документи з метою створення зовнішніх ознак фактичного здійснення операцій придбані в свою чергу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) у прямого постачальника-нерезидента, наслідком чого, є отримання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) необґрунтованої податкової вигоди у вигляді сум податкового зобов'язання в сумі, яку офіційно зазначено в податкової звітності, для фактичного не відображення загальних сум, щодо фактичної реалізації товарів та подальшого ухилення від сплати податків.
Тобто, вказані підприємства документально відображали продаж іншого товару ніж придбаного, які за своїми фізичними характеристиками, функціональним призначенням та походженням в подальшому вбачається підміна товарної номенклатури, що свідчить про наявність ознак удаваності правочинів (не спрямовані на настання дійсних наслідків їх вчинення) та нереальність проведених фінансово-господарських операцій.
Також встановлено, що у період з 13.08.2019 по 10.09.2020 суб'єктом зовнішньо-економічної діяльності -ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) оформлено у митному відношенні у режимі «імпорт 40 (ДЕ)» 2338 митних декларацій, а ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) лише 6 митних декларацій протягом 2020 р. Митні оформлення здійснюються на МП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ІНФОРМАЦІЯ_13 , а митницями на кордоні являються Закарпатська та Одеська митниці ДМС. Декларантом при митних оформленнях завжди виступає ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ). В основному імпортується наступний асортимент товару виробників нерезидентів: меблі з Італії (торгівельних марок «ERGON», «GALA», «Maletti», «Novellini», «KERASAN», «DECORWALTHER», «ARTEDIMURANO», «EURODESIGN» та інш.) та з Китаю («ISTONE»); керамічна плитка з Італії (торгівельних марок «MIRAGE», «BISAZZA», «FAP», «CUL», «ORNAMENTA», «ALTASCONCORDE», «SANTAUGOSTINO», «ARIANA», «APPIANI-IMOLA-SERENISSIMA» та інш.).
Таким чином встановлено, що до вказаної групи, які створили злочину схему та задіяні у мінімізації митних платежів при імпорті різноманітних товарів, якими при митному оформлені товарів здійснюються внесення недостовірних відомостей (вартісних, вагових та кількісних) до інвойсів (рахунків фактур) від підконтрольного підприємства - нерезидента (з Великобританії), та в послідуючому здійснюють реалізацію імпортованого товару за готівковий рахунок, без відображення цих операцій в офіційному бухгалтерському обліку відносяться наступні особи:
Представники брокерської установи - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 ;
Директор та засновник підприємства-імпортера - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 (дата заснування 27.03.2013 р.) є гр. ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (РНОКПП: НОМЕР_12 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , вид діяльності: оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення;
Фізична особа підприємець ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_16 (код НОМЕР_13 ), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , вид діяльності: діяльність посередників у торгівлі меблями, господарськими товарами, залізними та іншими металевими виробами. Додаткова діяльність: оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення; оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям. ОСОБА_11 є засновником торгової марки «CasaNostra» (№ НОМЕР_14 ) (дія свідоцтва припинена), Інтернет магазин « ІНФОРМАЦІЯ_7 », АДРЕСА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , продаж плитки керамічної, сантехнічних виробів, меблів, освітлювального обладнання тощо).
Також ОСОБА_11 , являється одним з засновників вищевказаної офшорної компанії - ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_6 ), та згідно відомостей форми 1ДФ з 2019 року по теперішній час працює на підприємстві-імпортері ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_17 (код. НОМЕР_15 ) колишня держслужбовець, є також засновником, керівником та бухгалтером ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_16 ), яке зареєстроване за адресою: АДРЕСА_7 , вид діяльності: оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення та засновником ПП « ОСОБА_14 » (код НОМЕР_17 ), яке зареєстроване за адресою: АДРЕСА_8 , вид діяльності: оптова торгівля іншими продуктами харчування. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » у 2014-2016 роках здійснювало митне оформлення плитки керамічної, сантехнічних виробів, меблів тощо, в зазначений час підприємство не звітує до контролюючих органів.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_9 (дата заснування 09.01.2019 р.), гр. ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_18 (код НОМЕР_18 ), являється директором з 28.01.2019 р., вид діяльності: оптова торгівля фарфором, скляним посудом і засобами для чищення; фактична адреса: АДРЕСА_5 . Сайт ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Також ОСОБА_12 , будучи одним з засновників вищевказаної офшорної компанії - ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_6 ), володіє 75% установчого фонду та є підписантом з 01.04.2018 року. Крім того, встановлено, що підприємство нерезидент використовується зазначеними особами, як компанія поставщик ТМЦ, який занижує реальну ціну товару на митній території України з метою ухилення від сплати митних платежів, при цьому зовнішньо - економічний контракт №:01/08/19 від 26.07.2019 року між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ІНФОРМАЦІЯ_6 на підставі якого, здійснюється поставка ТМЦ, від посадової особи нерезидента підписаний не уповноваженою особою, а саме ОСОБА_15 , який згідно реєстраційних даних з 2017 року не є посадовою особою та засновником підприємства нерезидента. Тобто, зовнішньо - економічний контракт №:01/08/19 від 26.07.2019 року від ІНФОРМАЦІЯ_6 на загальну суму 3 млн. Євро, має ознаки фіктивного та підробленого документа, який використовується зазначеними особами по теперішній час.
Крім того, в ході досудового розслідування проведено економічне дослідження № 13/10-А від 13.10.2020, яким встановлено, що посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) при здійсненні зазначеної фінансово-господарської діяльності за період з серпня 2019р. по вересень 2020р., занижена сума податку на додану вартість у розмірі 7 660 576,67 грн. внаслідок, чого посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ухилились від сплати податків, які входить в систему оподаткування, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.
Тобто, вказана злочинна схема забезпечує незаконне отримання прибутку та виведення грошових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг, минаючи при цьому систему оподаткування, ухиляючись від сплати митних платежів та податків, що призвело до збитків до бюджету коштів у особливо великому розмірі з метою подальшої легалізації коштів отриманих злочинним шляхом, що призвело до фіктивного підприємництва, з використанням підроблених документів фінансово-господарської діяльності, умисного ухилення від сплати податків службових осіб підприємств реального сектору економіки та подальшого умисного привласнення коштів.
Проведеними процесуальними заходами встановлено, що в своїй злочинній діяльності посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » використовують банківські рахунки:
-№ НОМЕР_19 , № НОМЕР_20 , які відкриті в банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ) - АДРЕСА_1 .
Так, в ході досудового розслідування постала необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей та документів, що знаходяться у володінні установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ) та вилученні їх копій.
Також слідчий просив клопотання розглянути без виклику осіб, у володінні яких знаходяться вищевказані документи, у зв'язку з тим, що існують достатні підстави вважати, що є реальна загроза зміни та знищення таких документів особами, причетними до скоєння кримінального правопорушення, які у разі повідомлення матимуть реальну можливість змінити зміст, відомості та інші фактичні дані документів або ж знищити їх в цілому.
На підставі наведеного просив клопотання задовольнити.
У судове засідання слідчий та/або прокурор не з'явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги підтримав та просив задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, до суду не викликалась у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, які не з'явилися, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п. 2 ч. 3 ст. 132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 1 ст. 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, а саме що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: прізвище, ім'я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
За змістом ч.1 ст. 159 КК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи.
Пунктом 19 ч.1 ст. 3 КПК України визначено, що стороною кримінального провадження з боку обвинувачення є слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий.
Слідчі ОСОБА_8 та ОСОБА_9 не є слідчими в даному кримінальному провадженню, оскільки відомості про них як слідчих не внесено до ЄДРДР, тому немає достатніх правових підстав для надання права таким посадовим особам у тимчасовому доступі до документів, в зв'язку з чим у задоволенні клопотання в цій частині слід відмовити.
Виходячи з вимог ч.1 ст. 164 КПК України слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення клопотання слідчого в частині щодо надання тимчасового доступу до речей і документів за дорученням слідчих іншим уповноваженим особам відповідно до вимог КПК України, оскільки єдиним процесуальним документом, що надає право особі доступ до речей та документів є ухвала слідчого судді (а не доручення слідчого), в якій має бути зазначено конкретне прізвище, ім'я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що подане клопотання слід задовольнити частково, оскільки при зверненні до суду із зазначеним клопотанням слідчим доведено, що існує потреба у вказаних заходах, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про які йдеться в клопотанні слідчого, а у слідства відсутня можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 166, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання старшого слідчого з ОВС восьмого СВ розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів ДФС України Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службами Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020000000001318 від 16.07.2020 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч.2 ст.366, ч.2 ст.205-1, ч.2 ст.209 КК України, - задовольнити частково.
Надати старшому слідчому з ОВС восьмого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 ; старшому слідчому з ОВС восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_5 ; старшому слідчому з ОВС восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_6 ; слідчому з ОВС восьмого слідчого відділу РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_7 , тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ) - АДРЕСА_1 , що становлять банківську таємницю, відносно клієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: інформацію про рух грошових коштів, впорядкованих та відображених окремо в розрізі дебету/кредиту стосовно кожного контрагенту, на електронному носії в форматі Excel, з розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДРПОУ), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, документи, які містять інформацію про проведення фінансового моніторингу по операціях зазначеного клієнта з наданням підтверджуючих документів, які були одержані від клієнта в ході його проведення, заяви на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових з контрольною маркою чеків на отримання готівки, доручень на отримання готівкових коштів, роздруківки телекомунікаційних з'єднань системи «Банк-Клієнт» між засобами телекомунікації банку та підприємства із зазначенням номерного ресурсу підприємства (номери телефонів та IP-адреси), фізичних адрес засобів комунікації (МАС-адреси), а також часу і дати проведення з'єднань, інших документів, з рахунків -№ НОМЕР_19 , № НОМЕР_20 з 01.01.2019 року по дату постановлення ухвали слідчим суддею з можливістю ознайомлення з ними та отримання їх копій, без здійснення виїмки оригіналів.
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
В разі відсутності документів, надати засвідчені копії протоколів виїмок (тимчасового доступу до речей і документів, їх огляду та вилучення), що підтверджують вилучення оригіналів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали два місяці, тобто, - до 04.01.2021 року. Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1