Ухвала від 04.11.2020 по справі 639/3734/20

Справа № 639/3734/20

Провадження № 1-кп/639/398/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2020 року м. Харків

Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

обвинуваченого - ОСОБА_4 ,

захисника - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкова обвинувальні акти по об'єднаним кримінальним провадженням, за обвинуваченням

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 286, ч. 2 ст. 286 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Під час судового засідання прокурором було заявлено клопотання про продовження запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, посилаючись на наявність ризиків, передбачених п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Прокурор зазначає, що більш м'які запобіжні заходи не зможуть запобігти ризикам, передбаченим п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки у разі обрання більш м'якого запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_4 , останній перебуваючи на свободі може переховуватись від суду з метою уникнення кримінальної відповідальності, незаконно впливати на потерпілих та свідків, та може вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки менш суворі запобіжні заходи не зможуть забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого, не зможуть забезпечити виконання покладених на нього процесуальних обов'язків.

Захисник ОСОБА_5 заперечувала проти задоволення клопотання прокурора, посилаючись на те, що прокурором не доведено існування ризиків, передбачених ч.1 ст. 177 КК України, до клопотання не додані копії матеріалів, якими прокурор обґрунтовує свої доводи. Також посилалася на те, що обвинувачений має дружину та малолітню дитину на утриманні, тобто має стійкі соціальні зв'язки. Просила змінити ОСОБА_4 запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.

Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав думку захисника.

Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи в частині заявленого клопотання, приходить до наступних висновків.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 331 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

Судовим розглядом встановлено, що ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 07.09.2020р. відносно ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 05.11.2020 року включно.

Згідно ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених, ч.1 ст. 286, ч.2 ст. 286 КК України, останнє з яких є тяжким злочином, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років або без такого.

Згідно практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, як підкреслює Європейський суд з прав людини, вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.

Вагомою підставою для вирішення питання про необхідність попереднього ув'язнення особи є ризик перешкоджання встановленню істини у справі та переховування цієї особи від правосуддя. При цьому, небезпека перешкоджання встановленню істини у справі та переховування особи від правосуддя може вимірюватися суворістю можливого покарання в сукупності з наявністю даних про матеріальний, соціальний стан особи, її зв'язками з державою, у якій його переслідують.

При вирішенні клопотання прокурора судом було встановлено існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, тобто ОСОБА_4 , перебуваючи на свободі може переховуватись від суду з метою уникнення кримінальної відповідальності, впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні та може вчинити інше кримінальне правопорушення.

Оцінюючи в сукупності обставини, які визначені ст.178 КПК України, судом враховується: 1) тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винним у вчиненні кримінального правопорушення, 2) вік та стан здоров'я обвинуваченого, який тяжких захворювань чи інвалідності не має; 3) дані про особу обвинуваченого та його репутацію, який систематично допускав порушення ПДР України та притягався до адміністративної відповідальності, позбавлений судом водійських прав, його ставлення до інкримінованих злочинів.

Обставин про зменшення або відсутність вказаних ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, які враховані слідчим суддею при обранні запобіжного заходу, судом не встановлено.

Стороною захисту не доведено, що ризики, передбачені ст.177 КПК України, зменшились або відпали.

За таких обставин клопотання прокурора є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, в зв'язку з чим, суд вважає необхідним продовжити відносно обвинуваченого ОСОБА_4 захід забезпечення кримінального провадження у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів, тобто до 02 січня 2021 року, задовольнивши клопотання прокурора.

Керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 331 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченогоОСОБА_4 в умовах ДУ «Харківський слідчий ізолятор», строком на 60 днів, тобто до 02 січня 2021 року включно.

У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_5 та обвинуваченого ОСОБА_4 про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт - відмовити.

Копію ухвали направити для виконання начальнику ДУ «Харківський слідчий ізолятор».

Ухвала підлягає негайному виконанню, проте може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова протягом 7 (семи) днів після її оголошення, а для особи, що перебуває під вартою - протягом того ж строку з моменту отримання копії ухвали.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
92640537
Наступний документ
92640539
Інформація про рішення:
№ рішення: 92640538
№ справи: 639/3734/20
Дата рішення: 04.11.2020
Дата публікації: 13.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Новобаварський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту; Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (23.10.2021)
Результат розгляду: Повернуто кас.ск. - закінчення строку кас.оскарження
Дата надходження: 25.10.2021
Розклад засідань:
02.07.2020 11:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
22.07.2020 14:30 Жовтневий районний суд м.Харкова
27.07.2020 10:00 Харківський апеляційний суд
07.09.2020 11:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
14.09.2020 11:00 Харківський апеляційний суд
25.09.2020 11:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
23.10.2020 11:30 Жовтневий районний суд м.Харкова
04.11.2020 11:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
18.11.2020 11:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
03.12.2020 11:30 Жовтневий районний суд м.Харкова
14.12.2020 10:00 Харківський апеляційний суд
22.12.2020 11:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
14.01.2021 14:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
29.01.2021 11:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
05.02.2021 11:00 Жовтневий районний суд м.Харкова
20.04.2021 11:00 Харківський апеляційний суд
29.07.2024 12:00 Жовтневий районний суд м.Харкова