Справа №333/4980/20
Провадження 1-в/333/284/20
03 листопада 2020 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м.Запоріжжя у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника Комунарського ВП Дніпровського ВП
ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 ,
особи, стосовно якої розглядається подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , -
11.09.2020 року на адресу Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло подання т.в.о. начальника Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 . В поданні зазначено, що ОСОБА_4 перебуває на профілактичному обліку в Комунарському ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області з 26.12.2014 року. 31.10.2019 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд строком до 19.12.2020 року. При встановленні адміністративного нагляду з ОСОБА_4 було проведено профілактичну бесіду та винесено офіційне попередження про неприпустимість вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень. Однак під час перебування під адміністративним наглядом ОСОБА_4 було вчинено адміністративні правопорушення, передбаченні ст.187 КУпАП, а саме: не дотримання нічних обмежень встановлених правилами адміністративного нагляду. До теперішнього часу ОСОБА_4 офіційно не працевлаштувався, має нестабільні матеріальні доходи, зловживає алкоголем. Поведінка ОСОБА_4 свідчить про небажання стати на шлях виправлення, останній потребує з боку працівників поліції подальших примусових заходів спостереження і контролю за його поведінкою. У зв'язку з чим, т.в.о. начальника Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області змушений звернутись до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судовому засіданні представник Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області підтримала подання з підстав, викладених у ньому, та просила суд його задовольнити.
ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував проти задоволення зазначеного подання.
Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про його часткове задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року №3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Судом встановлено, що вироком Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 03.09.2008 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 121, ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 187, ч. 3 ст. 357 КК України, та на підставі ч. 1 ст. 70 КК України, призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі, з конфіскацією всього майна, яке належить на праві приватної власності (а.с. 15-26).
Згідно з довідкою про звільнення від 22.12.2014 року, ОСОБА_4 відбував покарання в ВК УДПтСУ в Запорізькій області (№101) в період з 18.06.2007 року по 22.12.2014 року. Був звільнений після відбуття строку покарання (а.с. 5-6).
Ухвалою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 19.02.2020 року №333/6780/19 встановлено адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 на 10 місяців строком до 19.12.2020 року (а.с.27-28).
Після звільнення ОСОБА_4 на шлях виправлення не став.
Так, постановою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 22.05.2020 року у справі №333/2530/20 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 грн. (а.с. 41-42).
З огляду на те, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після звільнення з місця позбавлення волі, як вбачається з досліджених в судовому засіданні доказів, на шлях виправлення не став, притягався до адміністративної відповідальності, строк погашення судимості ОСОБА_4 за вироком Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 03.09.2008 року, згідно положень п. 8 ст. 89 КК України, закінчується 22.12.2020 року, суд приходить до висновку про часткове задоволення подання т.в.о. начальника Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області та продовження відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду до 22.12.2020 року.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 370, 372 КПК України, суд, -
Подання т.в.о. начальника Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити частково.
Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд до 22.12.2020 року.
Встановити наступні обмеження:
1. Заборонити виїзд за межі населеного пункту (місця проживання) з особистих справ без дозволу посадових осіб, які здійснюють адміністративний нагляд;
2. Зобов'язати з'являтися на реєстрацію до органу Національної поліції за місцем проживання в призначений день один раз на місяць протягом терміну адміністративного нагляду;
3. Не залишати місця мешкання з 23-00 годин до 05-00 годин наступного дня.
Покласти на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов'язки:
1. Прибувати по виклику поліції у вказаний строк та давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2. Повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання, роботи, а також про виїзд за межі населеного пункту в службових справах;
3. У разі виїзду в особистих справах з дозволу поліції в інший населений пункт і перебування там більше доби, зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
4. З'являтися на реєстрацію до Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області один раз на місяць, у першу середу кожного місця протягом всього терміну адміністративного нагляду.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на Комунарське ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя Комунарського районного
суду м. Запоріжжя ОСОБА_1