Постанова від 26.04.2010 по справі 36/491

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8 т. (044) 278-46-14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.04.2010 № 36/491

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Дикунської С.Я.

суддів:

при секретарі:

За участю представників:

від позивача -

від відповідача -

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Київська міська рада

на рішення Господарського суду м.Києва від 08.02.2010

у справі № 36/491 ( .....)

за позовом Приватна науково-виробнича фірма "СКАЛА"

до Київська міська рада

третя особа позивача

третя особа відповідача Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

про визнання права виступити замовником розроблення технічної документації

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду м. Києва від 08.02.2010 р. по справі № 36/491 позов задоволено : зобов'язано Київраду на черговому пленарному засіданні розглянути клопотання НВФ “Скала” к-13557 від 14.03.2008 р. з додатками до нього про надання згоди НВФ “Скала” на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність із земель державної власності, ненаданих у власність чи користування, орієнтованою площею 759,82 кв.м., яка розміщена по вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва і зайнята не житловим приміщенням, що перебуває у власності НВФ “Скала” відповідно до свідоцтва про власність № 534 від 02.06.1997 р., виданого Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву та свідоцтва про власність № 78/46-СВ від 15.08.1996 р., виданого представництвом Фонду державного майна України у Дніпровському районі м. Києва, зареєстрованого в БТІ м. Києва за № 1147-П та ту частину земельної ділянки, яка є необхідною для обслуговування вказаного не житлового приміщення для проведення його реконструкції під національну спеціалізовану постійно діючу виставку-ярмарок алкогольних напоїв, відповідно до листа-дозволу Київської міської державної адміністрації № 002-120 від 08.02.2006 р.; з Київради стягнуто на користь НВФ “Скала” 85 грн. витрат по сплаті держмита та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Не погоджуючись із згаданим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку, просив скасувати та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своїх вимог зазначив, що місцевим судом при прийнятті рішення не взято до уваги, що за результатами розгляду клопотання позивача відповідачем листом № К-13557 від 15.10.2008 р. надано відповідь про відмову у наданні згоди на розроблення документації із землеустрою в зв'язку з відсутністю документів від всіх співвласників нерухомого майна. Така відмова відповідає ч. 4 ст. 120 ЗК України та Постанові Кабінету Міністрів України “Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на права постійного користування земельною ділянкою” № 449 від 02.04.2002 р. (далі Постанова № 449). Крім цього, з дати подачі позивачем клопотання й до часу прийняття судового рішення змінено порядок оформлення права користування або права власності на земельну ділянку, тому клопотання позивача не відповідає необхідній для розгляду питання передачі позивачу спірної земельної ділянки у власність формі. Київська міська рада як колегіальний орган не розглядає на пленарних засіданнях клопотань про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, а лише - проекти рішень, тому місцевий суд фактично зобов'язав відповідача діяти всупереч вимог чинного законодавства, тощо.

В судовому засіданні представник апелянта доводи скарги підтримав, просив її задовольнити, рішення скасувати та прийняти нове, яким в позові відмовити за наведених в скарзі підстав.

Представник позивача доводи скарги заперечив, просив не брати їх до уваги, а відтак рішення місцевого суду як підставне й обґрунтоване залишити без змін.

Представник третьої особи в жодне судове засідання не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи повідомлений належно, про причини неявки не повідомив, клопотань про відкладення справи не надав, отже апеляційний суд вважає за необхідне справу розглянути за його відсутності.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, виходячи з вимог чинного законодавства, апеляційний суд дійшов висновку, що скарга підлягає задоволенню за таких обставин.

Так, 07.12.2009 р. НВФ “Скала” звернулась до господарського суду м. Києва з позовом до Київради про визнання за позивачем права на підставі клопотання К-13557 від 14.03.2008 р. про надання у власність земельної ділянки, самостійно, без рішення Київради про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки, виступити замовником технічної документації із землеустрою, а саме, розроблення проекту відведення земельної ділянки із земель державної власності ненаданих у власність чи користування, орієнтовною площею 759,82 кв.м., яка розміщена по вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва для реконструкції існуючого нежитлового приміщення НВФ “Скала” під національну спеціалізовану постійно діючу виставку-ярмарок алкогольних напоїв з внесенням обмінного файлу земельної ділянки в базу даних автоматизованої системи Державного земельного кадастру. В обґрунтування своїх вимог зазначила, що за договором купівлі-продажу майна на аукціоні № 118/46-КП від 20.06.1996 р. позивач придбав у Представництва Фонду державного майна у Дніпровському районі м. Києва, як органу приватизації, нежиле приміщення книжкового магазину № 90 “Факел” площею 327,0 кв.м., яке знаходиться в одноповерховій прилеглої до 9-ти поверхового будинку за адресою: м. Київ, вул. Луначарського, 24 прибудові. Цей договір зареєстровано Київським міським бюро технічної інвентаризації. На підставі цього договору 15.08.1996 р. Представництвом Фонду державного майна у Дніпровському районі м. Києва видано свідоцтво про власність (реєстраційний номер № 78/46-СВ) на нежиле приміщення книжкового магазину № 90 “Факел” за адресою: м. Київ, вул. Луначарського, 24. Право власності на зазначене нерухоме майно підтверджується свідоцтвом про власність № 534 від 02.06.1997 р., виданим Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву. На підставі Листа-дозволу Київської міської державної адміністрації № 002-120 від 08.02.2006 р. позивачу дозволено виконання проектно-вишукувальних робіт на реконструкцію нежитлового приміщення під Національну спеціалізовану постійно діючу виставку-ярмарок алкогольних напоїв “Скала” з благоустроєм прилеглої території по вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва. Особливою умовою проектування є зобов'язання позивача вирішити питання оформлення права користування земельною ділянкою в установленому порядку.

Позивач звернувся до Київради з клопотанням № К-13557 від 14.03.2008 р. про надання у власність земельної ділянки орієнтовним розміром 827,0 кв.м. на вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва для обслуговування нежитлового торговельного приміщення. В подальшому 15.07.2008 р. позивач звернувся до відповідача з заявою № 2662 щодо розроблення проекту землевідведення та передачу у власність зайнятої громадською торговельною спорудою позивача земельної ділянки, частини прилеглої до згаданого приміщення земельної ділянки на вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва. За результатами розгляду зазначених клопотань в Головному управлінні земельних ресурсів позивачем отримано повідомлення № К-13557 від 15.10.2008 р., яким відмовлено в наданні згоди на розроблення документації із землеустрою (оренда на 49 років) у зв'язку з відсутністю документів від усіх співвласників нерухомого майна. Постановою Дніпровського районного суду міста Києва від 30.01.2009 р. у справі № 2-а-17/1-09 позов НВФ “Скала” до Київради, третя особа -виконавчий орган Київської міської ради Головне управління земельних ресурсів (Київської міської державної адміністрації) про визнання неправомірними дій та бездіяльності та зобов'язання вчинити дії задоволено частково. Цим рішенням визнано неправомірними дії та бездіяльність Київради щодо нерозгляду письмового клопотання НВФ “Скала” від 14.03.2008 р. (вх. № К-13557 від 14.03.2008р.) та заяви від 15.07.2008 р. (вх. № 28241 від 15.07.2008р.).

Крім цього, Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 25.06.2009 р. у справі № 2-а-589/1-2009 р., позов НВФ “Скала” до Київради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради про визнання протиправними діянь задоволено й визнано неправомірною бездіяльність Київради, яка полягала в залишенні без розгляду клопотання № К-13557 від 14.03.2008 р. про надання у власність НВФ “Скала” земельної ділянки в строк більш ніж один місяць після його отримання. При цьому, суд визнав неправомірними (незаконними) дії Київради щодо відмови у наданні НВФ “Скала” згоди на розроблення документації з землеустрою у зв'язку з відсутністю документів від усіх співвласників нерухомого майна земельної ділянки по вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва. Позивач звернувся до Київради з клопотанням № 2714 від 04.03.2009 р. про визнання за ним права власності на земельну ділянку, зайняту відокремленим торговельним приміщенням Торговий Дім “Скала”, прибудованого до житлового будинку 9-ти поверхової забудови та ту частину земельної ділянки, яка необхідна для його обслуговування загальною площею 759,82 кв.м., розміщену по вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва. Відповідач клопотання в місячний строк не розглянув, письмової відповіді на адресу позивача не направив. Дії Київради щодо залишення без розгляду клопотання позивача та її бездіяльність всупереч ч.5 ст. 123 ЗК України є протиправними, порушують права та законні інтереси позивача, тощо.

Заявою від 08.02.2010 р. позивач уточнив вимоги, просив зобов'язати Київраду на черговому пленарному засіданні розглянути клопотання НВФ “Скала” К-13557 від 14.03.2008 р. разом з додатками до нього про надання згоди позивачу на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність із земель державної власності ненаданих у власність чи користування, орієнтовною площею 759,82 кв.м., яка розміщена по вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва і зайнята нежитловим приміщенням, що перебуває у власності НВФ “Скала” на підставі свідоцтва про власність № 534 від 02.06.1997 р., виданого представництвом Фонду державного майна України по м. Києву та свідоцтва про власність № 78/46-СВ від 15.08.1996 р., виданого представництвом Фонду державного майна України у Дніпровському районі м. Києва, а також ту частину земельної ділянки, яка є необхідною для обслуговування вказаного нежитлового приміщення для проведення його реконструкції під національну спеціалізовану постійно діючу виставку-ярмарок алкогольних напоїв, відповідно до листа -дозволу Київської міської державної адміністрації № 002-120 від 08.02.2006 р.

Позиція Київради по справі, викладена в відзиві на позовну заяву відповідає доводам апеляційної скарги.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 23.12.2009 р. залучено до участі по справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, пояснень щодо предмету спору не надав.

Суд першої інстанції, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини справи, дослідивши надані ними письмові докази й положення чинного законодавства, дійшов висновку про підставність й обґрунтованість позовних вимог, а відтак їх задовольнив.

Так, задовольняючи позов, місцевий суд посилався на положення п. 5 ст. 16 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” № 280/97-ВР від 21.05.1997 р. (далі Закон № 280/97), згідно яких від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам здійснюється у встановленому ст. 123 цього Кодексу (ч. 3 ст. 124 ЗК України) порядку.

Відповідно до встановленого нормами ст. 123 ЗК України порядку, Київрада при розгляді клопотань про надання земельних ділянок в користування розглядає ці клопотання щодо можливості прийняття одного із двох рішень: або рішення про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки в порядку п. 5 ст. 123 ЗК України, або рішення про відмову у наданні земельної ділянки в користування з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації землеустрою в порядку п. 9 ст. 123 ЗК України. Ця норма закону містить вичерпний перелік умов, за яких органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування приймають рішення про відмову у наданні земельних ділянок в користування.

Місцевим судом взято до уваги Постанову Дніпровського районного суду м. Києва від 25.06.2009 р. у справі № 2-а-589/1-2009 р., якою позов НВФ “Скала” до Київради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними діянь задоволено, визнано неправомірною бездіяльність Київради, яка полягає в залишенні без розгляду клопотання № К-13557 від 14.03.2008 р. про надання у власність НВФ “Скала” земельної ділянки в строк більш ніж 1 місяць після його отримання. Судом визнано неправомірними (незаконними) дії Київради щодо відмови у наданні НВФ “Скала” згоди на розроблення документації з землеустрою у зв'язку з відсутністю документів від усіх співвласників нерухомого майна, земельної ділянки, яка розташована в м. Києві, вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва. Згадане судове рішення суду набрало законної сили.

Місцевий суд вважав, що оскільки бездіяльність Київради - залишення без розгляду клопотання № К-13557 від 14.03.2008 р. про надання у власність НВФ “Скала” земельної ділянки визнано судом неправомірною, то клопотання НВФ “Скала” № К-13557 від 14.03.2008 р. станом на день розгляду справи залишилось без розгляду. Тому місцевий суд дійшов висновку, що залишення Київрадою клопотання НВФ “Скала” № К-13557 від 14.03.2008 р. без належного розгляду у встановлені строки є безпідставним, необґрунтованим та суперечить вимогам чинного законодавства, а позовні вимоги - обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, тощо.

Апеляційний суд не погоджується з висновками суду першої інстанції за таких обставин.

Так, 14.03.2008 р. позивач звернувся до Київради з клопотанням про надання у власність земельної ділянки, яке зареєстровано за номером К-13557. Клопотання подано за відповідною формою на підставі Рішення Київради № 457/1867 “Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві” (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Київради № 328/3162 від 22.08.2007 р.).

Повідомленням К-13557 від 15.10.2008 р. за підписом Заступника Київського міського голови замовнику - НВФ “Скала” відмовлено в згоді на розроблення документації із землеустрою в зв'язку з відсутністю документів від усіх співвласників нерухомого майна на підставі висновку постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури (протокол від 09.09.2008 р.).

Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 30.01.2009 р. у справі № 2-а-17/1-09, позов НВФ “Скала” до Київради, третя особа -виконавчий орган Київської міської ради Головне управління земельних ресурсів (Київської міської державної адміністрації) про визнання неправомірними дій та бездіяльності та зобов'язання вчинити дії задоволено частково, визнано неправомірними дії та бездіяльність Київради щодо нерозгляду письмового клопотання НВФ “Скала” від 14.03.2008 р. (вх. № К-13557 від 14.03.2008р.) та заяви від 15.07.2008 р. (вх. № 28241 від 15.07.2008р.).

Крім цього, як вище згадувалось, Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 25.06.2009 р. у справі № 2-а-589/1-2009 р., позов НВФ “Скала” до Київради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради про визнання протиправними діянь задоволено й визнано неправомірною бездіяльність Київради, яка полягала в залишенні без розгляду клопотання № К-13557 від 14.03.2008 р. про надання у власність НВФ “Скала” земельної ділянки в строк більш ніж один місяць після його отримання. При цьому, суд визнав неправомірними (незаконними) дії Київради щодо відмови у наданні НВФ “Скала” згоди на розроблення документації з землеустрою у зв'язку з відсутністю документів від усіх співвласників нерухомого майна земельної ділянки, що розташована в м. Києві, вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва.

Апеляційний суд на підставі ч. 4 ст. 35 ГПК України вважає, що встановлені згаданими Постановами факти, зокрема: щодо бездіяльності Київради - залишення без розгляду в строк більш ніж один місяць клопотання № К-13557 від 14.03.2008 р. про надання у власність НВФ “Скала” земельної ділянки та неправомірності дій Київради щодо відмови у наданні НВФ “Скала” згоди на розроблення документації з землеустрою у зв'язку з відсутністю документів від усіх співвласників нерухомого майна земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва, не потребують доказування знов, є доказами по справі. Згаданими судовими рішеннями надано оцінку фактам розгляду Київрадою клопотання позивача № К-13557 від 14.03.2008 року.

Позивач в даній справі в черговий раз просив зобов'язати Київраду на черговому пленарному засіданні розглянути клопотання НВФ “Скала” К-13557 від 14.03.2008 р. разом з додатками до нього про надання йому згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність. Однак, станом на час розгляду справи місцевим судом порядок звернення для одержання земельних ділянок у користування або у власність дещо змінився та регулювався Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність у місті Києві, який є додатком № 1 до Рішення Київради № 457/1867 від 15.07.2004 р. “Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві” в редакції Рішення Київради № 930/2999 від 24.12.2009 р. (далі Тимчасовий порядок), зокрема розділом 2. Останнім визначено детальний порядок отримання дозволу Київради на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Додатком № 3 до Рішення Київради № 457/1867 від 15.07.2004 р. “Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві” в редакції Рішення Київради № 930/2999 від 24.12.2009 р. затверджено форму клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.

Відповідно до ст. 5 розділу 2 згаданого Тимчасового порядку зацікавлена особа, яка має намір одержати земельну ділянку в користування або у власність (крім громадян, які подають клопотання про передачу земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва) звертається до Київської міської ради з клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою через приймальню Київради з земельних питань.

До клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки додаються:

- викопіювання з кадастрового плану міста;

- графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки;

- письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі наявності землекористувача);

- документи щодо правового статусу будівель та споруд, якщо такі розташовані на земельній ділянці;

- копії документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою (за наявності);

- копії рішень уповноважених органів про передачу (надання) земельної ділянки в користування або довідка Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про відсутність у архіві документів щодо відведення відповідної земельної ділянки;

- засвідчені нотаріально копії установчих документів та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця і довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

- копія довіреності, на підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).

Склад та вимоги до графічних матеріалів, які додаються до клопотання, визначає Головне управління земельних ресурсів на підставі Закону України "Про землеустрій".

Приймальня Київради із земельних питань приймає клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з доданими до нього документами, реєструє його у день надходження, протягом доби або наступного дня після вихідних днів, формує відповідну справу-клопотання за умови відповідності клопотання вимогам частин першої та другої цієї статті. Клопотання та додані до нього документи, оформлені без дотримання вимог частин першої та другої цієї статті, не приймаються.

Клопотання про надання дозволу на розроблення документації землеустрою з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради протягом двох робочих днів передається в установленому порядку до Головного управління земельних ресурсів для опрацювання.

Одночасно приймальнею Київради з земельних питань разом з дорученням (резолюцією) на розгляд клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою до Головного управління земельних ресурсів передається сформована справа-клопотання.

З огляду на наведене, Тимчасовим порядок врегульовано вимоги, яким повинно відповідати клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.

Крім цього, згідно ст. 6 Розділу 2 за результатами опрацювання клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою Головне управління земельних ресурсів готує проект дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою згідно з додатком N 4 до цього рішення (або проект відмови у наданні такого дозволу) та проект відповідного висновку Комісії.

Комісія розглядає проект висновку та клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою разом з доданими до нього документами.

Якщо Комісія погоджується з проектами документів, підготовленими Головним управлінням земельних ресурсів, то за результатами розгляду головою та секретарем комісії підписується висновок і передається до приймальні Київради із земельних питань.

Приймальня Київради із земельних питань не пізніше наступного робочого дня після отримання підписаного висновку Комісії передає його разом із клопотанням та проектом дозволу на розроблення документації із землеустрою (або відмову в наданні дозволу) на розгляд Київському міському голові або заступнику міського голови - секретарю Київради.

Якщо Комісія не погоджується з проектами документів, підготовленими Головним управлінням земельних ресурсів, то за результатами розгляду Комісія надає витяг з протоколу засідання Комісії, підписаний головою та секретарем Комісії, до Головного управління земельних ресурсів для підготовки проекту дозволу на розроблення документації із землеустрою або відмови у наданні дозволу, - відповідно до витягу з протоколу.

На підставі витягу із протоколу засідання Комісії Головне управління земельних ресурсів подає через приймальню Київради із земельних питань на розгляд Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради проект дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою або відмови у наданні дозволу.

Київський міський голова або заступник міського голови - секретар Київради на підставі висновку або витягу з протоколу засідання Комісії підписує дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою або відмову у наданні такого дозволу.

Підставою для відмови у наданні дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою щодо земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено згідно із статтею 151 Земельного кодексу України.

Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради у разі незгоди з висновком (витягом з протоколу) Комісії повертає його зі своїми зауваженнями для повторного розгляду.

Дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою або відмова в наданні такого дозволу передається до приймальні Київради із земельних питань для видачі зацікавленій особі або її уповноваженому представнику. Копія дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою або відмови в наданні такого дозволу разом із відповідною справою-клопотанням передається до Головного управління земельних ресурсів.

Дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою не гарантує позитивного рішення Київської міської ради з питання передачі (надання) земельної ділянки. В дозволі відповідно до вимог законодавства України можуть бути зазначені попередні умови передачі (надання) земельної ділянки.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти тільки з підстав, в межах повноважень та в спосіб, які передбачено Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).

Ст. 71 Закону № 280/97 гарантовано право самостійно реалізовувати територіальними громадами, органами та посадовими особами місцевого самоврядування надані їм повноваження, в тому числі й в сфері земельних відносин.

Таким чином, апеляційний суд приходить до висновку щодо відсутності будь-яких підстав для зобов'язання відповідача розглянути на черговому пленарному засіданні наявне в матеріалах справи клопотання позивача К-13557 від 14.03.2008 р. разом з додатками до нього про надання згоди позивачу на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність всупереч вищенаведених нормам чинного законодавства.

За таких обставин, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, рішення місцевого суду - скасуванню з прийняттям нового про відмову в позові повністю.

Керуючись ст.ст. 99, 101-103, 105 ГПК України, Київський апеляційний господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Київської міської ради задовольнити, рішення господарського суду м. Києва від 08.02.2010 р. по справі № 36/491 - скасувати.

Прийняти нове рішення: в позові Приватної науково-виробничої фірми “Скала” до Київської міської ради, третя особа Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради про зобов'язання Київської міської ради на черговому пленарному засіданні розглянути клопотання Приватної науково-виробничої фірми “Скала”

к-13557 від 14.03.2008 р. з додатками до нього про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність із земель державної власності, ненаданих у власність чи користування, орієнтованою площею 759,82 кв.м., яка розміщена по вул. Луначарського, 24 у Дніпровському районі м. Києва і зайнята нежитловим приміщенням, що перебуває у власності Приватної науково-виробничої фірми “Скала” відповідно до свідоцтва про власність № 534 від 02.06.1997 р., виданого Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву та свідоцтва про власність № 78/46-СВ від 15.08.1996 р., виданого представництвом Фонду державного майна України у Дніпровському районі м. Києва, зареєстрованого в БТІ м. Києва за № 1147-П та ту частину земельної ділянки, яка є необхідною для обслуговування вказаного нежитлового приміщення для проведення його реконструкції під національну спеціалізовану постійно діючу виставку-ярмарок алкогольних напоїв, відповідно до листа-дозволу Київської міської державної адміністрації № 002-120 від 08.02.2006 р. відмовити.

Стягнути з Приватної науково-виробничої фірми “Скала” (02002, м. Київ, вул. Р. Окіпної, 9, код ЄДРПОУ 19024291) на користь Київської міської ради (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36) 42 (сорок дві) грн. 50 коп. держмита за розгляд справи судом апеляційної інстанції.

Матеріали справи № 36/491 повернути до господарського суду м. Києва.

Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця з дня набрання законної сили.

Головуючий суддя

Судді

30.04.10 (відправлено)