Справа № 354/894/20
Провадження № 3/354/600/20
30 жовтня 2020 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Остап'юк М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, жительку АДРЕСА_1 , зареєстровану як фізична особа-підприємець
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Яремчанського міського суду Івано-Франківської області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
У судовому засіданні представник ОСОБА_1 , адвокат Тинів І.Д. заявив клопотання про повернення протоколу на доопрацювання.
Заслухавши пояснення представника ОСОБА_1 , адвоката Тиніва І.Д., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у матеріалах справи докази у своїй сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Ці вимоги закону при складанні протоколу були порушені, а саме:
1)відсутнє чітке формулювання складу адміністративного правопорушення. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, що встановлено факт реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв за адресою: АДРЕСА_2 в торговому павільйоні «Вулик» (без ліцензії), у той час, як диспозиція ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає відповідальність за здійснення господарської діяльності без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню. Відповідальність за продаж фальсифікованих алкогольних напоїв ч.1 ст. 164 КУпАП не передбачена, а передбачена іншими нормами законодавства.
У зв'язку із двозначним формулюванням складу адміністративного правопорушення, суддя позбавлена можливості визначити правильність кваліфікації інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення та відповідно надати оцінку належності і допустимості доказів, які долучені до матеріалів справи;
2)у протоколі відсутній підпис особи, відносно якої він складений. До матеріалів справи долучений Акт про відмову від підпису та одержання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , однак в протоколі відсутній запис про це, як того вимагає КУпАП.
Суддя звертає увагу, що порушення вимог ст. 256 КУпАП при складанні протоколу в першу чергу порушує права ОСОБА_1 , як особи відносно якої складено протокол, та позбавляє суд можливості розглянути даний протокол в судовому засіданні.
3)У протоколі про адміністративне правопорушення та долучених документів до нього відсутні докази того, що ОСОБА_1 здійснювала особисто торгівлю вказаних алкогольних напоїв або інші докази, які б підтверджували її відповідальність як суб'єкта господарювання за діяльність торгового павільйона « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Зазначені докази слід долучити, інакше суд позбавлений можливості встановити чи є ОСОБА_1 суб'єктом вказаного адміністративного правопорушення.
При визначенні складу цього адміністративного правопорушення є необхідним визначення чи провадить особа господарську діяльність і чи має вона державну реєстрацію як суб'єкт господарювання.
Зазначені обставини не дають змоги повно та об'єктивно з'ясувати всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду справи про адміністративне правопорушення, визначити правильність кваліфікації дій особи, яка притягається до адміністративної відповідальлності.
За таких обставин, вважаю за необхідне, матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП повернути органу, який складав відповідний протокол - Головному управлінню ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України,для доопрацювання та усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256, 278 КУпАП, суд -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП - повернути Головному управлінню ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України,для доопрацювання та усунення вказаних недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: М. В. Остап'юк