Ухвала від 03.11.2020 по справі 240/18920/20

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

03 листопада 2020 року м. Житомир справа № 240/18920/20

категорія 112030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черноліхова С.В., розглядаючи у письмовому провадженні питання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправною відмову, стягненя коштів,

встановив:

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 03 листопада 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі.

Вивчивши позов та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі, з наступних підстав.

Судом установлено, що в порядку частини 7 статті 290 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі № 440/2722/20 за позовом ОСОБА_1 до Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області, Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії (ухвала Верховного Суду від 17 червня 2020 року № Пз/9901/14/20).

Згідно із пунктом 22 частини першої статті 4 КАС України, зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.

В розумінні пункту 21 частини першої вказаної статті КАС України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.

Проаналізувавши ознаки типової справи, наведені Верховним Судом в ухвалі від 17 червня 2020 року, суд дійшов висновку, що дана справа є типовою справою щодо справи № 440/2722/20.

Пунктом 8 частини другої статті 236 КАС України визначено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Згідно із частиною першою статті 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі необхідно зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 440/2722/20 (номер провадження Пз/9901/14/20).

Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/18920/20 за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання протиправною відмову, стягненя коштів до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 440/2722/20 (номер провадження Пз/9901/14/20).

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.В. Черноліхов