Рішення від 02.11.2020 по справі 925/980/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2020 року Черкаси справа № 925/980/20

Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І.,

без виклику учасників справи, розглянув справу за позовом

Комунального підприємства «Уманьводоканал» Уманської міської ради

до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПЛЕКС ВІДПОЧИНКУ «ГОНТІВ ЯР»

про стягнення 20311,16 грн,

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Уманьводоканал» Уманської міської ради звернулось у Господарський суд Черкаської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПЛЕКС ВІДПОЧИНКУ «ГОНТІВ ЯР» про стягнення заборгованості зі сплати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації згідно з договором з централізованого водопостачання та водовідведення від 01.03.2018 №7 у розмірі 20311,16 грн та відшкодування судових витрат.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем проведено відбір проб для основного аналізу стічних вод, які потрапляють у каналізаційну мережу від відповідача для подальшого проведення повного хімічного аналізу в контрольній точці згідно з актом розмежування балансової належності мереж водопостачання та каналізації, про що був складений акт відбору проб стічних вод від 11.02.2020. Внаслідок аналізу вмісту забруднень у стічних водах було встановлено перевищення допустимих концентрацій по БСКповн, ХСК, ХСК: БСК5, азоту амонійному, фосфатам, АПАР, що зафіксовано у протоколі вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, який був надісланий на адресу відповідача листом №268/08 від 17.02.2020. Внаслідок чого, відповідно до Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до системи централізованого водовідведення був проведений розрахунок величини плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням за листопад 2019 року - лютий 2020 року на суму 20311,16 грн. Вищезазначений розрахунок та рахунок на суму 20311,16 грн було виставлено та направлено відповідачу, однак той рахунок не оплатив.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 06.08.2020 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду докази доплати судового збору у сумі 1797,33 грн або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

13.08.2020 від Комунального підприємства «Уманьводоканал» Уманської міської ради надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви на виконання ухвали суду від 06.08.2020, до заяви приєднано платіжне доручення №483 від 10.08.2020, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1797,33 грн.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 17.08.2020 відкрито провадження у справі, справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи. Встановлено відповідачу строк для подання суду відзиву на позов та усіх доказів, якими обґрунтовує свої заперечення та клопотанням (у разі наявності) щодо розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідач, у встановлений судом строк, відзив на позов суду не надав. Ухвала Господарського суду Черкаської області від 17.08.2020, направлена судом на адресу відповідача, вказану позивачем у позовній заяві, за адресою його держаної реєстрації повернулась до суду з відміткою працівника пошти «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.

Згідно з частиною 1 статті 10 цього Закону якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Відповідно до пункту 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Оскільки відповідач, у встановлений судом строк, відзив на позов суду не надав, суд відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази, суд

ВСТАНОВИВ:

01.03.2018 між Комунальним підприємством «Уманьводоканал» Уманської міської ради (виконавцем, позивач у справі), в особі директора Токарева Ю.М., що діє на підставі Статуту, та Товариством з обмеженою відповідальністю «КОМПЛЕКС ВІДПОЧИНКУ «ГОНТІВ ЯР» (споживачем, відповідач у справі), в особі директора Сікерко К.В., що діє на підставі Статуту, було укладено договір з централізованого водопостачання та водовідведення №7 (надалі - договір, а.с. 7-18), за умовами якого виконавець зобов'язався на умовах цього договору забезпечувати споживача питною водою (ДСанПін 2.2.4-171-10) при наявності води в джерелах і приймати стічні води споживача.

У пункті 2.5 договору сторони погодили, що споживач приймає на себе обов'язок споживати послуги водопостачання та водовідведення у кількості не більше встановленого нормативного обсягу (ліміту).

Споживач бере на себе зобов'язання своєчасно сплачувати надані йому послуги з водопостачання та водовідведення, належно експлуатувати водопровідні та каналізаційні мережі, які підключені до мереж виконавця, через які споживачеві здійснюється подача води і проводиться водовідведення та/або які знаходяться на балансі споживача, прилади й пристрої на них у відповідності з цим договором та «Правилами користування», «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст та селищ України», «Правилами приймання стічних вод підприємств у міську систему каналізації міста Умань». також «Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення» (пункту 2.7 договору).

Виконавець надає споживачеві послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за тарифами, встановленими відповідно до законодавства України (пункт 3.1 договору).

Розрахунки за послуги здійснюються згідно з тарифами у розмірі за 1 куб.м., що на дату укладення договору становлять: водопостачання - 14,628 грн, водовідведення - 10,728 грн відповідно до пункту 4.1 договору.

Розрахунковий період встановлено споживачу з 25 числа попереднього місяця до 25 числа розрахункового місяця. При розрахунках за фактично спожите водопостачання та водовідведення поняття «розрахунковий період» та «календарний місяць» вважаються прирівняними. Якщо дата закінчення розрахункового періоду припадає на 30 або 31 число, у місяцях які мають меншу кількість днів, вона переноситься на останній день місяця (пункт 4.2.1 договору).

Оплата споживачем, який не є бюджетною установою, здійснюється шляхом внесення авансового платежу на розрахунковий рахунок виконавця в розмірі 75% від вартості спожитих послуг за попередній місяць (який був перед звітним). Авансовий платіж вноситься споживачем до 15 числа звітного місяця. Авансовий платіж за перший місяць дії договору вноситься у фіксованій сумі. Остаточний розрахунок споживача за послуги з водопостачання та водовідведення здійснюється протягом 5-ти банківських днів з моменту отримання споживачем виставленого виконавцем рахунку за спожиті послуги. Звітним місяцем вважається місяць, у якому безпосередньо надавались послуги за цим договором, що передує поточному (пункт 4.2.2 договору).

У пункті 4.6 договору встановлено, що розмір та порядок плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями (з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин) визначається «Правилами прийому стічних вод підприємств у міську систему каналізації міста Умань», «Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів», іншими нормативно-правовими актами України з даного питання та умовами цього договору.

Рахунки виставлені за скид наднормативно забруднених стічних вод, є складовою частиною рахунків за поточне водовідведення та підлягають сплаті споживачем протягом 5-ти банківських днів з моменту отримання

У пункті 5.1 договору встановлені допустимі концентрації забруднюючих речовин у його стічних водах і характеристики стічних вод.

При виявленні працівником (працівниками) виконавця порушень умов договору та/або чинного законодавства виконавець має право складається акт. Акт скріплюється підписами працівника (працівників) виконавця з однієї сторони і представника (в т.ч. будь-якого працівника) обстежуваного споживача, а в разі їх відсутності - іншого очевидця (свідка) виявленого порушення умов договору та/або чинного законодавства з іншого боку. Якщо споживач (його представник або інший працівник) або інший очевидець (свідок) не підпишуть акт, акт підписується працівником (працівниками) виконавця, і в акті робиться відповідний запис про не підписання акту зі сторони споживача або очевидця (свідка). Оформлений зазначеними способами акт має повну юридичну силу належного доказу і є обов'язковим для виконання, а також є підставою для розрахунки за водокористування згідно з пунктом 3.3 «Правил користування». Споживач має право подати скаргу на дії працівника виконавця на адресу керівника виконавця, яка підлягає розгляду у відповідності з чинним законодавством (пункт 7.4.4 договору).

Кількість і якість стічних вод, що скидаються та умови їх приймання у каналізацію повинні відповідати - «Правилам приймання стічних вод підприємств у міську систему каналізації міста Умань»; «Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів» та «Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України» та даним договором.

За скидання споживачем стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин стягується плата у підвищеному розмірі з моменту виявлення факту забруднення протягом періоду, визначеного ч.3 п.4 «Правил приймання стічних вод підприємств у міську систему каналізації міста Умань». За скидання споживачем стічних вод з перевищенням обсягу, зазначеного у дозволі на скидання, стягується плата в підвищеному розмірі, відповідно до «Правил приймання стічних вод підприємств у міську систему каналізації міста Умань.

Плата у підвищеному розмірі застосовується згідно з кратністю перевищення допустимих концентрацій згідно з «Правилами приймання стічних вод підприємств у міську систему каналізації міста Умань», Розмір плати за скидання стічних вод у підвищеному розмірі визначається згідно з «Інструкцією про встановлення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів» та «Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України», відповідно до «Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації міста Умань» (пункт 8.5 договору).

У пункті 14.1 договору сторони погодили, що цей договір укладається строком до 02.01.20201 включно, застосовується до відносин між виконавцем і споживачем, діє з дати його укладення.

11.02.2020 представниками Комунального підприємства «Уманьводоканал» Уманської міської ради: інженером ВВ Кольба В.О. та пробовідбірником КОС Синявською Н.В. у присутності представника Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПЛЕКС ВІДПОЧИНКУ «ГОНТІВ ЯР» - директора Сікерко К.В. проведено відбір проб для основного аналізу стічних вод, які потрапляють у каналізаційну мережу від відповідача для подальшого проведення повного хімічного аналізу в контрольній точці згідно з актом розмежування балансової належності мереж водопостачання та каналізації, про що був складений акт відбору проб стічних вод від 11.02.2020 №15-20 (а.с. 20).

Один екземпляр акту відбору проб надано представнику товариства.

Відповідно до проведеного лабораторією контролю стічних вод Комунального підприємства «Уманьводоканал» Уманської міської ради вимірювання показників складу та властивостей стічних вод виявлено перевищення рівня вмісту забруднюючих речовин стічних вод, а саме показників якості:

БСКповн - 1463 мгО2/дм3, при ДК - не більше 350,

ХСК - 3000 мгО2/дм3, при ДК - 500,0,

ХСК: БСК5 - 2,72, при ДК - 2,5,

азот амонійний - 90,0 мг/дм3, при ДК - 50,0,

фосфати - 21,46 мг/дм3, при ДК - 5,0,

АПАР - 101,53 мг/дм3, при ДК - 10,0, що було зафіксовано в протоколі якості скиду стічних вод від 11.02.2020.

23.06.2020 позивачем було направлено на адресу відповідача претензію №928/07 про відшкодування витрат заподіяних через порушення умов скиду і допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах, що є порушенням умов договору, з вимогою невідкладно погасити заборгованість у сумі 20311,16 грн (з ПДВ) відповідно до наданого рахунку та попереджено про звернення до суду для примусового стягнення боргу та штрафних санкцій та про можливість обмеження (повного або часткового) товариства від централізованих систем водовідведення (а.с. 26-27).

Відповідач оплату за скид понаднормативних забруднень не здійснив, заборгованість відповідача становить 20311,16 грн, у зв'язку з чим позивач був вимушений звернутися з позовом до суду.

Судом встановлено, що предметом спору у даній справі є стягнення заборгованості за надані позивачем послуги водопостачання та водовідведення, які урегульовані договором. Укладений між сторонами договір за своєю правовою природою є договором про надання послуг, що регулюється главою 63 Цивільного кодексу України. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (стаття 901 цього Кодексу).

Відповідно до пункту 5 статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» такими послугами є результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг. Комунальні послуги це послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами (стаття 5 цього Закону).

У статті 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що учасниками правовідносин у сфері надання комунальних послуг є: споживачі (індивідуальні та колективні) та виконавці комунальних послуг. Виконавцями комунальних послуг з централізованого водопостачання - суб'єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання, а послуг з централізованого водовідведення - суб'єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водовідведення.

Надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах. Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону (стаття 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).

Абзацом 4 частини 1 статті 11 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» визначено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства віднесено затвердження правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення.

Абзацом 5 частини 1 статті 13 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» встановлено, що до компетенції місцевих органів влади віднесено затвердження місцевих правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення відповідних населених пунктів.

Згідно з статтею 13-1 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови дотримання нормативів гранично допустимих концентрацій та нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин.

Місцеві правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення населеного пункту встановлюють вимоги щодо приймання стічних вод населеного пункту.

Місцеві правила розробляються на підставі та з урахуванням вимог правил приймання стічних вод та порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування.

У разі якщо відповідний орган місцевого самоврядування не прийняв рішення про затвердження місцевих правил, застосовуються правила приймання стічних вод, затверджені центральним органом.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 №316, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.01.2018 за №56/31508, затверджено Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення (далі Правила №316).

Відповідно до пункту 2 розділу 1 Правил №316 ці Правила поширюються на суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод) (далі - виробники), на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди (далі - споживачі).

Згідно з пунктом 4 розділу 1 Правил №316 на підставі цих Правил виробник розробляє місцеві Правила приймання, в яких враховують місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також визначають ДК забруднюючих речовин, що можуть скидати до системи централізованого водовідведення. Місцеві правила приймання затверджуються органами місцевого самоврядування та є обов'язковими для виробників та споживачів.

Відповідно до підпункту 3 та підпункту 5 пункту 1 Розділу 2 Правил, виробник повинен, зокрема, здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються, та контролювати якість, кількість і режим скидання стічних вод споживачами.

Згідно з пунктом 1 Розділу 6 Правил, споживачі здійснюють контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи централізованого водовідведення або безпосередньо на каналізаційні очисні споруди виробників. Перелік забруднень, на наявність яких робиться аналіз, та періодичність контролю встановлюються місцевими правилами приймання.

У пункті 6 Розділу 6 Правил зазначається, що з метою контролю якості стічних вод споживачів, виробник здійснює відбір контрольних проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є достатньою підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень.

Відбір контрольних проб стічних вод споживачів виконує уповноважений представник виробника, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представник виробника, так і представник споживача.

У разі відмови представника споживача поставити свій підпис у журналі або акті представник виробника зазначає про це в журналі або акті.

З урахуванням пункту 9 розділу VІ Правил №316, відповідно до якого у разі незгоди споживача з результатами даних лабораторії виробника щодо якості стічних вод згідно з аналізом контрольної проби, за результатами якого зроблено висновок про наявність у стічних водах споживача перевищень ДК забруднюючих речовин, споживач має право звернутися до незалежної лабораторії, що здійснює свою діяльність у цій галузі відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», для проведення аналізу арбітражних проб, які відбираються одночасно з контрольною пробою і зберігаються належним чином виробником та споживачем.

Згідно з пунктом 12 Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення (Порядок №316) плата за скид споживачем стічних вод із перевищенням ДК забруднюючих речовин, що встановлено аналізом контрольної проби та підтверджено актом, стягується за період від попереднього відбору контрольної проби, проведеного виробником, до дати зафіксованого порушення, але не більше дев'яноста днів. Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих споживачем за цей період з певного об'єкта.

Судом встановлено, що представниками позивача за участю представника відповідача проведено відбір проб для основного аналізу стічних вод, які потрапляють у каналізаційну мережу від відповідача для подальшого проведення повного хімічного аналізу. За результатами цього відбору позивачем був складений акт відбору проб стічних вод, згідно з яким було встановлено перевищення рівня вмісту забруднюючих речовин стічних вод. Відповідач перевищення рівня вмісту забруднюючих речовин в його стічних водах не заперечив. Акт підписаний повноважним представником відповідача без будь-яких зауважень. Факт скидання відповідачем стічних вод із перевищенням встановлених допустимих концентрацій забруднюючих речовин суд вважає встановленим на підставі наведених доказів.

За вказаним актом позивачем був проведений розрахунок плати за перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах (за період 90 днів та з врахуванням Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод) та виставлений відповідачу відповідний рахунок, направлена претензія. Доказів виконання зобов'язання й перерахування позивачу заявленої суми або доказів, які спростовують позовні вимоги, відповідач суду не надав.

Відповідно до частини 1 статті 222 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законні інтереси інших суб'єктів, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення їм претензії чи звернення до суду.

Відповідно до статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (статті 73, 77 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно із частиною 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

З урахуванням наведеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заснованими на законі та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається, зокрема, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позовні вимоги позивача задоволені повністю, до відшкодування йому за рахунок відповідача підлягає судовий збір у розмірі 2102,00 грн.

Керуючись статтями 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПЛЕКС ВІДПОЧИНКУ «ГОНТІВ ЯР» (вул. Уманська, 148, с. Піківець, Уманський район, Черкаська область, 20392, ідентифікаційний код 03577645) на користь Комунального підприємства «Уманьводоканал» Уманської міської ради (вул. М.Залізняка, 16, м. Умань, Черкаська область, 20300, ідентифікаційний код 03357174) 20311,16 грн оплати за скид понаднормативних забруднень та 2102,00 грн судового збору

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на рішення, рішення набирає законної сили після прийняття судом апеляційної інстанції судового рішення. Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя О.І.Кучеренко