ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
27 жовтня 2020 року м. Київ № 640/25050/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись із позовом і доданими до нього матеріалами
Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»
до Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Дніпро Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)
про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
Акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» (адреса: 01001, м. Київ, вул. Госпітальна, 12-Г, ідентифікаційний код - 00032129) (далі - позивач або АТ «Державний ощадний банк України) подано на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва позов до Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Дніпро Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (адреса: 49038, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 17/4, ідентифікаційний код 34984540) (надалі - відповідач або Відділ), у якому позивач просить суд скасувати постанову начальника Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Дніпро Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Лисенка Дмитра Борисовича від 05.10.2020 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 1 700,00 грн. на АТ «Ощадбанк».
В якості підстав позову позивач зазначає, що постанова від 05.10.2020 про накладення адміністративного стягнення неправомірною та такою, що підлягає скасуванню.
З'ясовуючи відповідність позовної заяви вимогам ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд зазначає наступне.
Повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства визначаються Кодексом адміністративного судочинства України.
Як слідує з позовної заяви, позивач звернувся до суду з приводу оскарження постанов по справі про адміністративне правопорушення, якими його визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 188-13 КУпАП України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частина 1статті 20 КАС України містить виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам, зокрема, з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 2 статті 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст. 286 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 25 КАС України , адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
У позовній заяві зазначене місце реєстрації позивача (адреса: 01001, м. Київ, вул. Госпітальна, 12-Г, ідентифікаційний код - 00032129), а також місцезнаходження відповідача (адреса: 49038, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 17/4, ідентифікаційний код 34984540).
У зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що дана позовна заява за правилами територіальної підсудності не підсудна Оружному адміністративному суду міста Києва, та повинна вирішуватись Печерським районним судом міста Києва, з урахуванням правил, передбачених ст. 286 КАС України.
Пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до вимог ч. 6 та 8 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Отже, оскільки дана адміністративна справа підсудна іншому суду, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу № 640/25050/20 на розгляд до Печерського районного суду міста Києва.
Керуючись ст.ст. 20, 22, 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративну справу № 640/25050/20 за позовом Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Дніпро Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, передати за підсудністю на розгляд Печерському районному суду міста Києва (адреса: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15, ідентифікація код - 2896745).
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Копію ухвали надіслати (вручити) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання (підписання).
Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України строк подання апеляційної скарги на рішення суду продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Згідно підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя К.С. Пащенко