29 квітня 2010 року справа № 3- 984
2010 рік
Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Руденко В.В., розглянувши адміністративну справу відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
встановив:
Провадження по справі повинно бути закрито за наступних підстав.
Згідно з ст. 2 Закону «Про судоустрій України» суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права, забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства, держави.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставі і в порядку, встановленим законом.
16 березня 2010 року інспектором групи розшуку Державтоінспекції м. Ялта при Управлінні Державтоінспекції лейтенантом міліції Едигаряном А.А. складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за те, що він « 08 березня 2010 року у 19 год. 30 хв. на вул. Дворцове шосе 10 м. Алупка, керує транспортним засобом ВАЗ 2106 д.н. НОМЕР_1, будучі учасником дорожньо-транспортної події, вчинив наїзд на перешкоду (дерев'яний ларьок), місце події залишив у порушення встановлених правил, чим порушив п. 2.10 ПДР України , за що відповідальність передбачена ст.122-4 КУпАП».
Вказаний протокол разом з іншими матеріалами направлений до суду для розгляду справи та притягнення особи до адміністративної відповідальності відповідно до санкції ст. 122-4 КУпАП.
Протокол - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки правопорушення, передбаченого КУпАП.
Протокол про скоєння адміністративного правопорушення є основним джерелом доказу у справі про адміністративне правопорушення. Кодекс України про адміністративне правопорушення регламентує питання, що пов'язані зі складанням протоколу, у тому числі і питання про перелік посадових осіб, які мають право складати такі протоколи за передбачені законом дії чи бездіяльність.
Складати протокол про адміністративне правопорушення мають право лише уповноважені на то посадові особи, представники громадської організації чи органи громадської самодіяльності.
Вичерпний перелік осіб, які мають право на складання протоколу про адміністративне правопорушення регламентується ст. 255 КУпАП.
Головуючий на засіданні колегіального органу або посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язані оголосити протокол про адміністративне правопорушення, перевірити його законність, в тому числі і право посадової особи на складання цього протоколу.
Дії правопорушника підпадають під ознаки ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення - залишення водіями траспортних засобів,іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо - транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до положень ст.255 КУпАП уповноважені посадові особи органів внутрішніх справ, яким і є лейтенант міліції Едигарян А.А. не наділені правом складати протоколи про адміністративне правопорушення за дії, передбачені ст. 122-4 КУпАП
Оскільки, протокол про адміністративне правопорушення складено не уповноваженою на то посадовою особою, то ОСОБА_1 не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.7, 247, 255, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
постановив:
Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду АР Крим через Ялтинський міський суд в порядку та строки передбачені ст. 288, 289 КУпАП.