Ухвала від 29.10.2020 по справі 560/1409/20

Копія

Справа № 560/1409/20

УХВАЛА

29 жовтня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в порядку письмового провадження питання про прийняття звіту Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Хмельницького окружного адміністративного суду перебувала справа № 560/1409/20 за позовом ОСОБА_1 до Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.09.2020 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Жванецької сільської ради Кам'янець - Подільського району щодо розгляду заяви ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства для без оплатної передачі у власність площею 1,80 га (18000 м2), яка знаходиться на території Жванецької с/р Хмельницької обл. в межах в межах с. Жванець (ІКК: КОАТУУ: НОМЕР_1 Зона: 01 Квартал: 002 на Публічній кадастровій карті України) по АДРЕСА_1 з зовнішніми межами позначеними чорним кольором та згідно таблиці із зазначенням координат усіх поворотних точок меж земельної ділянки графічних матеріалах доданих до заяви. Зобов'язано Жванецьку сільську раду Кам'янець-Подільського району розглянути по суті заяву ОСОБА_1 від 08.10.2019 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства для без оплатної передачі у власність площею 1,80 га (18000 м2), яка знаходиться на території Жванецької с/р Хмельницької обл. в межах в межах с. Жванець (ІКК: КОАТУУ: НОМЕР_1 Зона: 01 Квартал: 002 на Публічній кадастровій карті України) по АДРЕСА_1 з зовнішніми межами позначеними чорним кольором та згідно таблиці із зазначенням координат усіх поворотних точок меж земельної ділянки графічних матеріалах доданих до заяви. У задоволенні решти вимог позову - відмовлено.

Разом з цим, судом встановлено судовий контроль за виконанням цього рішення суду, а саме - зобов'язав Жванецьку сільську раду Кам'янець-Подільського району подати звіт про виконання цього рішення суду. Встановлено строк для подання звіту - сорок календарних днів, що обчислюється з набрання цим рішенням суду законної сили. Попереджено відповідача, що у разі неподання звіту суд розгляне питання про накладення штрафу (у розмірі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Вказане судове рішення не набрало законної сили, оскільки оскаржується в суді апеляційної інстанції.

27 жовтня 2020 року Жванецька сільська рада Кам'янець-Подільського району подала звіт про виконання судового рішення, в якому зазначила, що на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.09.2020 по справі № 560/1409/20, заяву гр. ОСОБА_1 "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства", розглянуто на 32 сесії сільської ради від 15.09.2020 та прийнято рішення. Зазначені обставини на думку пенсійного органу свідчать про виконання судового рішення, а тому просили прийняти звіт.

Оцінивши доводи Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району щодо виконання судового рішення від 01 вересня 2020 року, суд вважає, що вказані доводи не свідчать про належне виконання судового рішення, виходячи з наступного.

Стаття 129-1 Конституції України передбачає, що судове рішення є обов'язковим до виконання. Ці конституційні норми зобов'язують сторони судового процесу виконувати судові рішення.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема, гарантує право особи на виконання судового рішення, винесеного на її користь, протягом розумного строку. Згідно частини 2 статті 14 та частини 1 статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

Положеннями частини 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 116 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Частиною 6 статті 118 ЗК України встановлено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до абзацу 1 частини 7 статті 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Отже, обов'язковим є прийняття відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за наслідками розгляду поданого клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою вмотивованого рішення про надання дозволу або відмову у його наданні із наведенням усіх підстав такої відмови.

Однак, з матеріалів звіту відповідача судом встановлено, що Жванецькою сільською радою на 32 сесії ІІV скликання прийнято рішення № 121 від 15.09.2020 "Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 " яким вирішено: 1. Заяву гр. ОСОБА_1 про падання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою подальшої передачі у власність для ведення особистого селянського господарства та рішення Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №560/1409/20 взято до уваги.; 2. Рекомендовано гр. ОСОБА_1 повторно звернутися до сесії сільської ради із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в користування на умовах оренди, орієнтовною площею необхідною для обслуговування нежитлової будівлі корівника.; 3.Гр. ОСОБА_1 привести у відповідність до санітарних норм прилеглу територію біля приміщення.

Враховуючи встановлене, відповідачем - Жванецькою сільською радою Кам'янець-Подільського району не надано доказів вчинення дій, направлених на виконання рішення суду щодо розгляду по суті заяви ОСОБА_1 від 08.10.2019 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства для без оплатної передачі у власність площею 1,80 га (18000 м2), яка знаходиться на території Жванецької с/р Хмельницької обл. в межах в межах с. Жванець (ІКК: КОАТУУ: НОМЕР_1 Зона: 01 Квартал: 002 на Публічній кадастровій карті України) по АДРЕСА_1 з зовнішніми межами позначеними чорним кольором та згідно таблиці із зазначенням координат усіх поворотних точок меж земельної ділянки графічних матеріалах доданих до заяви..

Враховуючи те, що рішення у даній справі залишається невиконаним, суд вважає за необхідне встановити відповідачу новий строк для подання звіту про виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01 вересня 2020 року.

Суд вказує також на те, що рішення від 01.09.2020 по справі № 560/1409/20 оскаржено до Сьомого апеляційного адміністративного суду. Відповідно до зазначеного рішення суд зобов'язав відповідача подати звіт в строк протягом сорока календарних днів, що обчислюється з набрання цим рішенням суду законної сили.

Керуючись статтями 243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити в прийнятті звіту Жванецької сільської ради Кам'янець-Подільського району про виконання судового рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.09.2020 по справі № 560/1409/20.

Встановити Жванецькій сільській раді Кам'янець-Подільського району новий строк для надання звіту про виконання судового рішення у справі №560/1409/20 - протягом сорока календарних днів, з набрання рішенням суду законної сили.

Роз'яснити Жванецькій сільській раді Кам'янець-Подільського району, що відповідно до частини 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом"

Суддя І.І. Тарновецький