про залишення позовної заяви без руху
29 жовтня 2020 року м. Київ №320/10275/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом в порядку оскарження дій УСЗН Білоцерківської міської ради щодо нарахування і виплати одноразової щорічної допомоги до 5 травня 2020 у розмірі 1390 грн. та зобов'язання здійснити перерахунок, нарахування і виплату зазначеної щорічної грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій відповідно до ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, та чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву на предмет дотримання вимог процесуального законодавства, суд констатує її невідповідність вимогам процесуального закону та вважає за необхідне залишити позов без руху.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом подання позову у новій редакції із зазначенням у ній: обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з посиланням на докази, які ці обставини підтверджують, зокрема, час та підстави набуття ним статусу учасника бойових дій з зазначенням до якої категорії військовослужбовців він належить згідно із ст.6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з посиланням та наданням суду доказів, якими це підтверджено (наказ командира військової частини про прийняття на службу та умови її проходження; витяг із послужного списку; рішення про надання статусу учасника бойових дій); надання копії заяви позивача про звернення до відповідача щодо виплати разової грошової допомоги до 05 травня; надання копії списку, наданого в/ч відповідачеві; доказів отримання зазначеного виду допомоги у зменшеному розмірі (довідка про рух коштів банківської картки, копії поштових переказів тощо); обґрунтування порушення прав, свобод та інтересів позивача оспорюваними рішеннями з розкриттям змісту порушених прав; надання копії усіх документів, засвідчених належним чином. При цьому, суд наголошує, що наведення змісту положень законів та нормативно-правових актів, цитування їх приписів без фактичної аргументації, що оспорюване рішення є протиправним не є обґрунтуванням тверджень щодо його протиправності.
Крім того, за приписами ч. 3 ст. 161 КАСУ, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач як на підставу звільнення від сплати судового збору посилається на п.13 ст.5 Закону України "Про судовий збір" та додає до позову копію дублікату посвідчення ветерана війни-учасника бойових дій.
Проте, ст. 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" визначено коло осіб, які віднесені до учасників бойових дій, тому позивачеві необхідно конкретизувати до якого кола учасників бойових дій він відноситься згідно ст.6 вищевказаного закону та докази на підтвердження віднесення його до цієї категорії учасників бойових дій.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно з частиною 3 статті 6 закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру.
Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, належних доказів на підтвердження звільнення від сплати судового збору позивачем не надано, відтак йому слід сплатити судовий збір у розмірі 1681,60 грн.
З огляду на те, що матеріали позовної заяви оформлені не належним чином, чого вимагає Кодекс адміністративного судочинства України, суддя визнав за необхідне залишити позовну заяву без руху.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суд -
позовну заяву ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Брагіна О.Є.