Рішення від 07.10.2020 по справі 260/2610/20

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2020 року м. Ужгород№ 260/2610/20

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Микуляк П.П.,

при секретарі Петрус К.І.,

за участю:

позивача: ТОВ "І.Т.В. Сервіс Плюс", представник - Сливка Є.В.,

відповідача: Виконавчий комітет Мукачівської міської ради, представник -Тишков С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "І.Т.В. Сервіс Плюс" до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частину Рішення. Повний текст Рішення виготовлено та підписано 19 жовтня 2020 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю "І.Т.В. Сервіс Плюс" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом Виконавчого комітету Мукачівської міської ради, яким з врахуванням Ухвал суду від 25.09.2020р. та від 07.10.2020р. про закриття провадження в частині просить визнати протиправними та скасувати Рішення Мукачівської міської ради Рішення №325 від 25.08.2020р. «Про оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, визначення об'єктів конкурсу та їх затвердження, створення конкурсної комісії, затвердження її складу та положення про неї» та Рішення №352 від 08.09.2020р. «Про затвердження конкурсної документації».

Позовна заява мотивована тим, що ТОВ "І.Т.В. Сервіс Плюс" визнано управителем та виконавцем послуг з утримання групи будинків, споруд та прибудинкових територій міста Мукачева за результатами проведеного виконавчим комітетом Мукачівської міської ради конкурсу, наслідки якого затверджені рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради №261 від 23 жовтня 2012 року.

За наслідками конкурсу, по кожному із винесених на нього об'єктів, між ТОВ "І.Т.В. Сервіс Плюс" та Мукачівською міською радою вже є укладені договори про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом, групою будинків.

Позивач зазначає, що договори були укладені до прийняття Закону України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку", у відповідності з чинним на той час законодавством та не вичерпали свою дію.

Позивач вважає, що враховуючи наявність діючих договорів про надання послуг з управління багатоквартирними будинками, відсутність протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку про прохання призначити управителя, відсутність рішення співвласників будинку про зміну форми управління багатоквартирним будинком або обрання іншого управителя, законодавчі підстави для проведення такого конкурсу до закінчення строку дії укладених договорів про надання послуг з управління будинками відсутні.

У судовому засіданні представник позивача підтримав висунуті позовній вимоги та просив суд їх задовільнити.

Представником відповідача до суду було подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого вважає, що позов є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки оскаржувані рішення відповідають вимогам чинного законодавства України та прийняті у межах та у спосіб, що передбачений Конституцією України, а доводи позивача зводяться до його власних міркувань та припущень, які не кореспондуються з чіткими нормами чинного законодавства України та не можуть бути підставою для скасування оскаржуваних рішень виконавчого органу міської ради.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечив щодо задоволення позову та просив суд відмовити у задоволенні такого.

Дослідивши подані сторонами документи, матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "І.Т.В. Сервіс Плюс" визнано управителем та виконавцем послуг з утримання групи будинків, споруд та прибудинкових територій міста Мукачева за результатами проведеного виконавчим комітетом Мукачівської міської ради конкурсу, відповідно до Рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради №261 від 23 жовтня 2012 року. (т.1, а.с. 21).

За наслідками конкурсу, по кожному із винесених на нього об'єктів, між ТОВ "І.Т.В. Сервіс Плюс" та Мукачівською міською радою були укладені Договори №1 (т.1, а.с. 60-62), №2 (т.1, а.с.63-65) та №3 (т.1, а.с.66-68) від 23 жовтня 2012 року про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом, групою будинків, які затверджені рішенням 34-ї сесії 6-го скликання Мукачівської міської ради від 25 жовтня 2012 року №667.

Вказані договори були укладені строком на десять років, набрали чинності з 01 грудня 2012 року і діють до 01 грудня 2022 року.

В березні 2015 року за результатами проведеного виконавчим комітетом Мукачівської міської ради конкурсу по іншій групі будинків, наслідки якого затверджені рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради №67 від 24 березня 2015 року, між ТОВ "І.Т.В. Сервіс Плюс" та Мукачівською міською радою було укладено договір від 25 березня 2015 року про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом, групою будинків (т.1, а.с. 69-73), що затверджений рішенням 74-ї сесії 6-го скликання Мукачівської міської ради від 26 березня 2015 року.

Договір було укладено строком на вісім років - з 25 березня 2015 року по 25 березня 2023 року.

Вищевказані договори були укладені до прийняття Закону України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку", у відповідності з чинним на той час законодавством та не вичерпали свою дію.

02 червня 2020 року Виконавчим комітетом Мукачівської міської ради було винесено Рішенням №218 «Про оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, визначення об'єктів конкурсу та їх затвердження, створення конкурсної комісії, затвердження її складу та положення про неї», яким оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків, визначено об'єкти конкурсу та затверджено їх перелік, створено конкурсну комісію з призначення управителя багатоквартирних будинків та затверджено її склад, затверджено Положення про конкурсну комісію з призначення управителя багатоквартирних будинків, а також, винесено Рішення №258 від 08.07.2020 року «Про затвердження конкурсної документації».

03 серпня 2020 року Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду було задоволено заяву ТОВ "І.Т.В. Сервіс Плюс" про забезпечення позову, шляхом зупинення дії рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 02 червня 2020 року №218 «Про оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, визначення об'єктів конкурсу та їх затвердження, створення конкурсної комісії, затвердження її складу та положення про неї» та рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 08 липня 2020 року №258 «Про затвердження конкурсної документації» до набрання законної сили судовим рішенням у даній справі.

В подальшому, виконавчим комітетом Мукачівської міської ради було прийнято рішення від 25.08.2020р. №324 «Про визнання такими, що втратили чинність рішень виконавчого комітету Мукачівської міської ради», яким визнано такими, що втратили чинність рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради №218 від 02.06.2020 року «Про оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, визначення об'єктів конкурсу та їх затвердження, створення конкурсної комісії, затвердження її складу та положення про неї», рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради №258 від 08.07.2020 року «Про затвердження конкурсної документації».

Представником позивача було подано заяву про збільшення позовних вимог, відповідно до якого просив визнати протиправним та скасувати Рішення №325 «Про оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, визначення об'єктів конкурсу та їх затвердження, створення конкурсної комісії, затвердження її складу та положення про неї», яке є ідентичним та відтворює зміст та суть Рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 02 червня 2020р. №218 «Про оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, визначення об'єктів конкурсу та їх затвердження, створення конкурсної комісії, затвердження її складу та положення про неї», щодо якого було відкрито провадження в даній адміністративній справі, та Рішення виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 08 вересня 2020 року №352 «Про затвердження конкурсної документації», яким затверджено конкурсну документацію для проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків та заплановано провести конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків на 13 жовтня 2020р.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2020р. було закрито провадження в частині визнання протиправними та скасування Рішень Виконавчого комітету Мукачівської міської ради №218 від 02 червня 2020 року та № 258 від 08 липня 2020 року.

В подальшому Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2020р. було задоволено заяву представника позивача про відмову від частини позовних вимог та закрито провадження у справі в частині визнання протиправним та скасування Рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради №324 від 25 серпня 2020 року.

Так, відповідно до ч.3 ст.24 Закону України від 21.05.1997р. № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку визначає Закон України від 14.05.2015р. №417-VIII "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", а також регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов'язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Відповідно до ч.5 ст.13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (у редакції, чинній на час спірних правовідносин), у разі якщо протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У разі якщо місцевою радою або її виконавчим органом відповідно до законодавства прийнято рішення про делегування іншому органу - суб'єкту владних повноважень функцій із здійснення управління об'єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг, управитель призначається на конкурсних засадах таким органом.

Суд зазначає, що виконавчий орган місцевої ради зобов'язаний оголосити і провести такий конкурс відповідно до ч.5 ст.13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" у тримісячний строк з дня отримання протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя тільки за наявності усіх наступних умов:

- у багатоквартирному будинку не створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку;

- співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком;

- не оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку відповідно до ч.5 ст.13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку";

- виконавчим органом місцевої ради отримано протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя.

Разом з тим, 09.11.2017р. прийнято Закон України №2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги", який регулює відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках.

Відповідно до п.6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 09.11.2017р. №2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги" (у редакції, чинній на час спірних правовідносин), у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком та не оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку відповідно до ч.5 ст.13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", виконавчий орган місцевої ради (або інший орган суб'єкт владних повноважень, якому делеговані функції із здійснення управління об'єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг) зобов'язаний оголосити і провести такий конкурс у тримісячний строк з дня отримання протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя. Рішення щодо цього питання вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Відповідно до ст.58 Конституції України, Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Даючи оцінку спірним відносинам у цій частині, необхідно виходити з позиції Конституційного Суду України наведеній у п.2 мотивувальної частини рішення у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення ч.1 ст.58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) від 9 лютого 1999 року № 1-7/99, викладеної стосовно дії загально - правового принципу норми права у часі. Позиція Конституційного Суду України за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним, чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Конституційний Суд України в п.3 мотивувальної частини рішення від 03.10.1997р. по справі за № 4-зп (справа про набуття чинності Конституцією України) зазначив: "Конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є й те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше".

На підставі викладеного, виходячи з вищенаведених висновків Конституційного Суду України, суд дійшов висновку, що з 10.12.2017р. (дата набрання чинності Законом України № 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги") у виконавчого комітету Мукачівської міської ради виник обов'язок оголошувати та проводити конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку виключно на підставі протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя.

Разом з тим, відповідачем під час розгляду справи не було надано належних та допустимих доказів наявності відповідних протоколів зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя багатоквартирного будинку.

Так, з набранням чинності з 10.12.2017 року спеціального закону у сфері житлово-комунальних послуг, а саме Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VIII від 09.11.2017 року, відповідач в своїй діяльності повинен був керуватися також положеннями ч. 5 ст. 13 Закону України № 417 та ч. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189, згідно яких якщо до 10.12.2017 року виконавчим комітетом місцевої ради не було оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирним будинком на підставі ч.5 ст.13 Закону № 417, то такий конкурс має бути проведено з урахуванням ч.6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189, а саме якщо у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласниками не прийнято рішення про форму управління багатоквартирним будинком та не оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку відповідно до ч.5 ст.13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", виконавчий орган місцевої ради ( або інший орган суб'єкт владних повноважень, якому делеговані функції із здійснення управління об'єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг) зобов'язаний оголосити і провести такий конкурс у тримісячний строк з дня отримання протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку із проханням призначити управителя. Рішення щодо цього питання вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Таким чином, після набрання чинності Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189, законодавець обмежив частиною 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2189 компетенцію виконавчих органів місцевих рад на проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків.

Крім того, посилання відповідача, про те, що підставою для розірвання діючого договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком є визначення переможців конкурсу і укладення договорів з іншим управителем, суд не може взяти до уваги, оскільки таке не відповідає положенням абз.4 п.5 ст.13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", яким визначено, що діючий договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеним за результатами конкурсу, може бути достроково розірваний тільки за рішенням співвласників будинку у разі зміни форми управління багатоквартирним будинком або обрання іншого управителя.

Право виконавчого органу місцевої ради достроково розірвати діючий договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" - не передбачено.

Судом встановлено, що приймаючи рішення №325 від 25 серпня 2020р. виконавчий комітет Мукачівської міської ради затвердив Додаток №1 “Об'єкти конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків”, яким включено до переліку об'єктів 287 багатоквартирних житлових будинків, серед яких: Об'єкт №1 - 67 будинків, Об'єкт №2 - 104 будинків. Об'єкт №3 - 46 будинків. Об'єкт №4 - 70 будинків.

Однак у всіх багатоквартирних житлових будинків, які включені до переліку об'єктів та винесених на конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків, станом на теперішній час знаходяться в управлінні ТОВ “І.Т.В. Сервіс Плюс”, зокрема:

- 104 будинків, що входять до переліку Об'єкта №2; 46 будинків, що входять до переліку Об'єкта №3; 70 будинків, що входять до переліку Об'єкта №4 - вже знаходяться в управлінні ТОВ “І.Т.В. Сервіс Плюс” до 01 грудня 2022 року (Згідно Договору №1, Договору №2, Договору №3 укладеному між ТОВ “І.Т.В. Сервіс Плюс” та Мукачівською міською радою від 23 жовтня 2012 року про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом, групою будинків, що затверджені рішенням 34-ї сесії 6-го скликання Мукачівської міської ради від 25 жовтня 2012 року №667 та Актів прийняття - передачі об'єкта в управління з управління);

- 67 будинків, що входять до переліку Об'єкта №1 - знаходяться в управлінні ТОВ “І.Т.В. Сервіс Плюс” до 25 березня 2023 року (згідно Договору укладеному між ТОВ “І.Т.В. Сервіс Плюс” та Мукачівською міською радою від 25 березня 2015 року про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом, групою будинків, що затверджений рішенням 74-ї сесії 6-го скликання Мукачівської міської ради від 26 березня 2015 року та Акту приймання-передачі об'єкту з управління в управління).

Таким чином, жоден з будинків не може бути об'єктом конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку чи частиною такого об'єкту.

Крім того перелік будинків, в яких ТОВ “І.Т.В. Сервіс Плюс” є управителем та надає послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій відповідно до Договорів укладених з Мукачівською міською радою також містяться і в Рішенні виконавчого комітету Мукачівської міської ради №251 від 22.08.2017р. “Про встановлення вартості тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Мукачево”.

Варто зазначити, що виконавчий орган місцевої ради не обирає, а призначає управителя, за результатами проведеного конкурсу. Обрання іншого управителя або зміна форми управління багатоквартирним будинком це право та прерогатива загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку, що передбачено ст.9 та 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку"

Суд зазначає, що відповідачем не було надано суду доказів, щодо звернення хоча б одного із 287 зазначених співвласників багатоквартирного будинку про обрання іншого управителя чи заміни існуючого.

Натомість, прийняті відповідачем оскаржувані рішення, що спрямовані на проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків за вищевказаних умов є порушенням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, що становить собою принцип пропорційності, якого повинен дотримуватися суб'єкт владних повноважень при прийнятті своїх рішень, та який закріплений в ст.2 Кодексу України про адміністративне судочинство.

Таким чином, враховуючи наявність діючих договорів про надання послуг з управління багатоквартирними будинками, укладеними між ТОВ "І.Т.В. Сервіс Плюс" та Мукачівською міською радою, та враховуючи відсутність протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку про прохання призначити управителя, відсутність рішення співвласників будинку про зміну форми управління багатоквартирним будинком або обрання іншого управителя, суд констатує про відсутність законодавчих підстав для проведення такого конкурсу.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч.1-2 ст.73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. Згідно норм ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В ході судового розгляду адміністративної справи відповідач не надав суду належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності своїх рішень №325 від 25.08.2020р. та №352 від 08.09.2020р., відтак позовна заяви є обґрунтованою та підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.1ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, сума судового збору сплачена позивачем при поданні позовної заяви підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі наведеного та керуючись ст. 242-246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "І.Т.В. СЕРВІС ПЛЮС" до Виконавчого комітету Мукачівської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати:

- Рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 25.08.2020р. №325 “Про оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, визначення об'єктів конкурсу та їх затвердження, створення конкурсної комісії, затвердження її складу та положення про неї”;

- Рішення Виконавчого комітету Мукачівської міської ради від 08.09.2020р. №352 “Про затвердження конкурсної документації”.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "І.Т.В. Сервіс Плюс" (Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Ужгородська, буд. 17, код ЄДРПОУ - 38456224) за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Мукачівської міської ради (Закарпатська область, м. Мукачево, пл. Духновича Олександра, буд. 2, код ЄДРПОУ - 04053743) судові витрати у розмірі - 4204,00 грн. (чотири тисячі двісті чотири гривні).

Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.255 КАС України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя П.П.Микуляк