Рішення від 30.10.2020 по справі 160/13922/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2020 року о 22 год. 28 хв.Справа № 160/13922/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПрудника С.В.

розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії «Слуга Народу» ОСОБА_1 до Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області, третя особа - кандидат на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Дніпропетровської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність» ОСОБА_2 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 28 жовтня 2020 року з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог (від 29.10.2020 року), заяви про зменшення позовних вимог (від 30.10.2020 року) звернувся із позовною заявою кандидат на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 до Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області, в якій просив суд:

- визнати протиправними дії Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області з прийняття пакетів з протоколами та іншою виборчою документацією з дільничних виборчих комісій № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121669, 121672, 121675, 121677 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121669, 121672, 121675, 121677 під час встановлення підсумків голосування на місцевих виборах у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району Дніпропетровської області з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року;

- визнати протиправною бездіяльність Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121661, 121662, 121663, 121667, 121669, 121672, 121675, 121677 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121662, 121663, 121667, 121669, 121672, 121675, 121677, у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій.

- зобов'язати Саксаганську районну у місті Кривому Розі територіальну виборчу комісію Дніпропетровської області вчинити дії з проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121669, 121672, 121675, 121677 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121669, 121672, 121675, 121677 у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Означені позовні вимоги вмотивовані тим, що при прийнятті документів від відповідної дільничної виборчої комісії 26 жовтня 2020 року виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії, ТВК зобов'язано було прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у відповідності до вимог п. 10 ст. 254 Виборчого кодексу. При цьому, у відповідності до ч. 12 ст. 254 Кодексу, на ТВК покладається обов'язок провести повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, у якому Саксаганська районна у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області заперечує щодо задоволення позовних вимог. В обґрунтування своєї правової позиції посилається на те, що по всіх дільницях, зазначених у позовній заяві, позивач посилається на порушення порядку транспортування виборчих документів. У відповідності до ст. 253 Виборчого кодексу України, транспортування документів, зазначених у частині десятій статті 251 цього Кодексу, здійснюється головою або заступником голови дільничної виборчої комісії та іншими двома членами цієї комісії - представниками різних суб'єктів подання кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії. Під час транспортування виборчих документів членами дільничної виборчої комісії їх супроводжують поліцейські, а у разі необхідності, за зверненням територіальної виборчої комісії, - співробітники Служби безпеки України, які повинні забезпечити охорону під час транспортування. Інші члени дільничної виборчої комісії, не зайняті у транспортуванні виборчих документів, кандидати, їх довірені особи, уповноважені особи місцевих організацій партій, офіційні спостерігачі за їхнім бажанням можуть також супроводжувати транспортування таких документів. Супроводження таких документів іншими особами забороняється. Під час транспортування документів забороняється розпечатувати пакети з виборчими бюлетенями та іншою документацією. При цьому, позивачем не надано доказів порушення порядку транспортування - не надано актів або будь-якої іншої інформації від осіб, які здійснювали супроводження виборчої документації.

Також відповідач зазначив, що позивач, маючи змогу в порядку, передбаченому ст. 253 ВК України, здійснити супроводження транспортування виборчої документації та зафіксувати порушення у разі їх виявлення, своєчасно не зробив цього, роблячи безпідставні висновки щодо порушення порядку супроводження виборчої документації вже на етапі її прийому відповідачем від відповідних ДВК, що є, на думку відповідача, намаганням затягнути процес підрахунку голосів, який триває вже п'яту добу.

Щодо виборчих документацій по ДВК № №121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121669, 121672, 121675, 121677 відповідач зазначив про те, що посилання позивача на порушення порядку транспортування виборчої документації до ТВК є безпідставними. По-перше, жодного доказу зазначених порушень позивачем не надано. Членами ТВК в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 254 ВК України, було перевірено комплектність та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами від зазначеної дільничної виборчої комісії. Ознак розпечатування пакетів, на які посилається Позивач, також не встановлено. По-друге, відповідно до обставин, зазначених позовній заяві, мова йде про скриньки (бокси), у яких виборча документація ДВК прибула до ТВК. Але Виборчим кодексом не передбачено жодних вимог до того, щоб саме такі скриньки (бокси) були опечатані (запаковані) - такі вимоги містяться лише щодо пакетів з відповідними виборчими документами, зазначеними у ст. 250 ВК України. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №229 від 27.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №71 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121645. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №216 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №57 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121649. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №220 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №66 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121650. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №224 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №69 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121654. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №219 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №65 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121655. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №215 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №61 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121657. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №218 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №64 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121658. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №232 від 27.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №72 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121660. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №212 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №58 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121661. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №221 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №67 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121662. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №217 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №63 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121663. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №228 від 27.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №70 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121667. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №235 від 27.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №70 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121669. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №213 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №59 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121672. За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №222 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №68 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121675 . За фактом розгляду заяви про повторний підрахунок голосів (вх. №214 від 26.10.2020 року) відповідачем прийнято постанову №60 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121677.

Щодо вимог ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.10.2020 року про надання протоколу засідання відповідача (п. 8 витребуваних документів) відповідач зазначив про неможливість його надання у зв'язку з тим, що згідно з вимогами ч. 1 ст. 254 ВК України з моменту закінчення голосування територіальна виборча комісія розпочинає безперервне засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування та результатів відповідних місцевих виборів у виборчому окрузі, тобто безперервне засідання Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області триває до цього часу.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.10.2020 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі № 160/13922/20. Призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовчому судовому засіданні 29 жовтня 2020 року об 16:00 у приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: 49089, м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, зала № 1. Запропоновано Саксаганській районній у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області надати у підготовче засідання відзив на адміністративний позов із доказами його обґрунтування, направити суду електронним зв'язком відзив із доданими документами до 14:00 29.10.2020 року. Витребувано від кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 оригінали усіх документів, які долучені до позовної заяви для огляду у судовому засіданні. Витребувано від Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області належним чином засвідчені копії та оригінали для огляду у судовому засіданні наступних документів:1) заяви (скарги) кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 щодо повторного підрахунку голосів виборців по наступним виборчим дільницям: 1) № 121645, 2) №121649, 3) №121655, 4) №121657, 5) №121658, 6) №121660, 7) №121661, 8) №121662, 9) №121663, 10) №121667, 11) №121669, 12) №121672, 13) №121675, 14) №121677, 15) №121684; 2) журнали щодо підтвердження реєстрації заяв (скарг) кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 щодо повторного підрахунку голосів виборців по наступним виборчим дільницям: 1) № 121645, 2) №121649, 3) №121655, 4) №121657, 5) №121658, 6) №121660, 7) №121661, 8) №121662, 9) №121663, 10) №121667, 11) №121669, 12) №121672, 13) №121675, 14) №121677, 15) №121684;3) обґрунтовані пояснення щодо підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів; 4) чи приймались рішення за результатами розгляду заяв (скарг) кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 щодо повторного підрахунку голосів виборців по наступним виборчим дільницям: 1) № 121645, 2) №121649, 3) №121655, 4) №121657, 5) №121658, 6) №121660, 7) №121661, 8) №121662, 9) №121663, 10) №121667, 11) №121669, 12) №121672, 13) №121675, 14) №121677, 15) №121684, в разі прийняття подати до суду;5) чи складалися акти про порушення вимог Виборчого кодексу України під час проведення підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців, виявлення порушення цілісності пакетів із запакованими документами, а також у разі неможливості усунення без перерахунку бюлетенів неточностей по наступним виборчим дільницям: 1) № 121645, 2) №121649, 3) №121655, 4) №121657, 5) №121658, 6) №121660, 7) №121661, 8) №121662, 9) №121663, 10) №121667, 11) №121669, 12) №121672, 13) №121675, 14) №121677, 15) №121684 в разі складання подати до суду; 6) надати інформацію про свідків, які зазначені у актах про порушення виборчого законодавства (прізвище, ім'я по батькові; дата, місяць та рік народження; засоби телефонного зв'язку);7) протоколи безперервного засідання та підсумкових виборчих дільниць: 1) № 121645, 2) №121649, 3) №121655, 4) №121657, 5) №121658, 6) №121660, 7) №121661, 8) №121662, 9) №121663, 10) №121667, 11) №121669, 12) №121672, 13) №121675, 14) №121677, 15) №121684; 8) протоколу засідання Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області, на якому прийняті оскаржувані у цій справі рішення; 9) протоколів про підрахунки голосів виборців на виборчих дільницях: 1) № 121645, 2) №121649, 3) №121655, 4) №121657, 5) №121658, 6) №121660, 7) №121661, 8) №121662, 9) №121663, 10) №121667, 11) №121669, 12) №121672, 13) №121675, 14) №121677, 15) №121684; 10) складених під час підрахунку голосів актів дільничними виборчими комісіями: 1) № 121645, 2) №121649, 3) №121655, 4) №121657, 5) №121658, 6) №121660, 7) №121661, 8) №121662, 9) №121663, 10) №121667, 11) №121669, 12) №121672, 13) №121675, 14) №121677, 15) №121684, за наявності; 11) усіх документів, на підставі яких приймались оскаржувані рішення; 12) пояснення чи проведено повторний підрахунок голосів на виконання оскаржуваних рішень із наданням копій протоколів, за наявності; 13) актів або письмових заяв, поданих відповідно до частини десятої статті 254 ВК України.

Також, ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.10.2020 року витребувано від Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області належним чином засвідчені копії та оригінали для огляду у судовому засіданні наступних документів: 1) заяви (скарги) кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 щодо повторного підрахунку голосів виборців по наступним виборчим дільницям: №121650 та №121654; 2) журнали щодо підтвердження реєстрації заяв (скарг) кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 щодо повторного підрахунку голосів виборців по наступним виборчим дільницям: №121650 та №121654; 3) чи приймались рішення за результатами розгляду заяв (скарг) кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 щодо повторного підрахунку голосів виборців по наступним виборчим дільницям: №121650 та №121654; 4) чи складалися акти про порушення вимог Виборчого кодексу України під час проведення підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців, виявлення порушення цілісності пакетів із запакованими документами, а також у разі неможливості усунення без перерахунку бюлетенів неточностей по наступним виборчим дільницям: №121650 та №121654 в разі складання подати до суду; 5) протоколи безперервного засідання та підсумкових виборчих дільниць: №121650 та №121654; 6) протоколів про підрахунки голосів виборців на виборчих дільницях: №121650 та №121654; 7) складених під час підрахунку голосів актів дільничними виборчими комісіями: №121650 та №121654.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.10.2020 року клопотання кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Дніпропетровської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність» ОСОБА_2 задоволено. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Дніпропетровської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність» Ярового Юрій Борисовича.

У підготовчому засіданні 30.10.2020 року представники сторін підтримали обрані правові позиції, що викладені в позовній заяві та у відзиві на позовну заяву.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2020 року закрито підготовче провадження, розгляд справи по суті призначено на 30 жовтня 2020 року в приміщенні Дніпропетровського окружного адміністративного суду за адресою: м.Дніпро, вул.Янгеля, 4. Учасники справи надали відповідні клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

На підставі приписів ч. 4 ст. 229 КАС України подальше фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи та надані докази, заслухавши учасників справи в підготовчому засіданні, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, дійшов таких висновків.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 22.09.2020 року о 09 год. 22 хв. Криворізькою міською територіальною виборчою комісією Криворізького району Дніпропетровської області у м. Кривий Ріг прийнято постанову «Про реєстрацію кандидата на посаду міського голови Криворізького району Дніпропетровської області, висунутого Криворізькою міською організацією ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року».

Як було встановлено судом під час розгляду справи, 25.10.2020 року розпочалося безперервне засідання Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області (надалі - ТВК, відповідач) з встановлення підсумків голосування та результатів відповідних місцевих виборів у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району Дніпропетровської області.

Слід зазначити, що під час проведення судового засідання представник відповідача що представник третьої особи пояснили, що вірним номером виборчого округу у місті Кривий Ріг Криворізького району Дніпропетровської області з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року є 5, а не 7, що в свою чергу підтверджено матеріалами справи.

26.10.2020 року дільничними виборчими комісіями № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121669, 121672, 121675, 121677 територіального виборчого округу № 5 (надалі - ДВК) складено протоколи про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях з місцевих виборів 25.10.2020 року.

В судовому засідання представник позивача пояснив, що протоколи ДВК по означеним дільницям передано відповідними комісіями до ДВК. Під час передачі протоколів про підрахунок голосів виборців та іншої виборчої документації зазначених ДВК від відповідної ДВК до ТВК, довіреною особою кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» ОСОБА_1 ОСОБА_3 (надалі - Довірена особа) було заявлено про те, що виборча документація зазначених вище ДВК має пошкодження упакування та ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами, що є порушенням ст. ст. 250, 253. 254 Виборчого кодексу України.

Як пояснив також представник позивача стосовно порушень по виборчій документації ДВК № 121645, то згідно заяви вх. № 229 від. 27.10.2020 р. 18 год. 00 хв. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121645 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121645 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121645 27 жовтня 2020 р. о 17 год. 25 хв. Виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121645 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт порушення цілісності виборчої документації підтверджується відповідним актом про порушення виборчого законодавства України, складеним офіційними спостерігачами. З зазначено акту про порушення вбачається, що ящиках (пакетах) для транспортування бюлетенів на контрольних стрічках відсутні підписи членів ДВК та спостерігачів, аналогічна ситуація з контрольною стрічкою на мішку, наявне подвійне наклеювання стрічок одна на одну.

Щодо виборчої документації ДВК № 121649.

Згідно заяви вх. № 216 від. 26.10.2020 р. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121649 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121649 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121649 26 жовтня 2020 р. о 13 год. 00 хв. Виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121649 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК. З зазначено відеозапису вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією не опломбована та не опечатана.

Щодо виборчої документації ДВК № 121650.

Згідно заяви вх. № 220 від. 26.10.2020 р., 20:11 про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121650 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121650 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121650 26 жовтня 2020 р. о 19 год. 50 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121650 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК. З зазначено відеозапису вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією належним чином не опломбована та не опечатана.

Щодо виборчої документації ДВК № 121654.

Згідно заяви вх. № 224 від. 26.10.2020 р., 22 год. 25 хв. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121654 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121654 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121654 26 жовтня 2020 р. о 21 год. 35 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121654 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК. З зазначено відеозапису вбачається, що мішок, в якому містилась виборча документація було відкрито, на ньому була відсутня контрольна стрічка, його не було належним чином опломбовано.

Щодо виборчої документації ДВК № 121655.

Згідно заяви вх. № 219 від. 26.10.2020 р., 18 год. 35 хв. про повторнищпідрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121655 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121655 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у томуТакож Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121655 26 жовтня 2020 р. о 18 год. 20 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121655 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт порушення цілісності виборчої документації підтверджується відповідним актом про порушення виборчого законодавства України, складеним офіційними спостерігачами. Також факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим Довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК. З зазначено відеозапису вбачається, що мішок, в якому містилась виборча документація не містить контрольної стрічки, його не було належним чином опломбовано.

Щодо виборчої документації ДВК № 121657.

Згідно заяви вх. № 215 від. 26.10.2020 р., 17 год. 38 хв. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121657 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121657 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121657 26 жовтня 2020 р. о 12 год. 05 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121657 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК. З зазначено відеозапису вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією належним чином не опломбована та не опечатана, мішки з виборчою документацією належним чином не опечатано.

Щодо виборчої документації ДВК № 121658.

Згідно заяви вх. № 215 від. 26.10.2020 р., 18 год. 33 хв. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121658 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121658 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121658 26 жовтня 2020 р. о 18 год. 15 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121658 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК. З зазначено відеозапису вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією належним чином не опломбована та не опечатана, мішки з виборчою документацією належним чином не опечатано.

Щодо виборчої документації ДВК № 121660.

Згідно заяви вх. № 232 від. 27.10.2020 р. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121660 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121660 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121660 27 жовтня 2020 р. о 19 год. 40 хв. Виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121660 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт порушення цілісності виборчої документації підтверджується відповідним актом про порушення виборчого законодавства України, складеним офіційними спостерігачами. З зазначено акту про порушення вбачається, що вміст скриньки для транспортування бюлетенів не відповідає дійсності. Переплутано пакети з бюлетенями різних рад. Пакети скріплено, запечатано та підписано неналежно. На пакетах відсутні підписи членів та спостерігачів на контрольних листа. Окрім того, ТВК було складено акт про виявлену невідповідність виборчої документації в боксах дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 121660 щодо приналежності пакетів до певних видів виборів та її усунення, виборчу документацію було опечатано ТВК. Таким чином протоколи та інша виборча документація прибула з ДВК № 121660 з ознаками розпечатування.

Щодо виборчої документації ДВК № 121661.

Згідно заяви вх. № 212 від. 26.10.2020 р. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121661 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121661 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121661 26 жовтня 2020 р. о 12 год. 00 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121661 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК, а також фото упакування виборчої документації., що додаються до цієї позовної заяви. З зазначено відеозапису та фото вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією належним чином не опломбована та не опечатана.

Щодо виборчої документації ДВК № 121662.

Згідно заяви вх. № 228 від. 26.10.2020 р. 22 год. 22 хв. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121662 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121662 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121662 26 жовтня 2020 р. о 21 год. 30 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121662 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК. З зазначено відеозапису та фото вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією належним чином не опломбована та не опечатана, а деякі виборчі документи було поміщено в поліетиленовий пакет ЧОРНОГО кольору, який також ніяким чином не було опечатано.

Щодо виборчої документації ДВК № 121663.

Згідно заяви вх. № 217 від. 26.10.2020 р. 17:43 про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121663 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121663 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121663 26 жовтня 2020 р. о 15 год. 00 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121663 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК, а також фото упакування виборчої документації., що додаються до цієї позовної заяви. З зазначено відеозапису та фото вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією належним чином не опломбована та не опечатана. Щодо виборчої документації ДВК № 121667. Згідно заяви вх. № 228 від. 27.10.2020 р. 17 год. 58 хв. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121667 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121667 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121667 27 жовтня 2020 р. о 17 год. 15 хв. Виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121667 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт порушення цілісності виборчої документації було виявлено Довіреною особою на безперервному засіданні ТВК 26.10.2020 р. Однак, ТВК, не перевіривши належним чином зазначене повідомлення Довіреної особи, прийняла виборчу документацію з ДВК № 121667.

Щодо виборчої документації ДВК № 121669.

Згідно заяви вх. № 235 від. 27.10.2020 р. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121669 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121669 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121669 27 жовтня 2020 р. о 21 год. 00 хв. Виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121669 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт порушення цілісності виборчої документації підтверджується відповідним актом про порушення виборчого законодавства України, складеним офіційними спостерігачами. З зазначено акту про порушення вбачається, що вміст скриньки (пакетів) для транспортування бюлетенів не відповідає дійсності - документи з різних рад переплутано, на скриньках відсутні контрольні стрічки з підписами членів ДВК та спостерігачів, окремі пакети з бюлетенями запаковано неналежним чином - випадають бюлетені. Окрім того, ТВК було складено акт про виявлену невідповідність виборчої документації в боксах дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 121669 щодо приналежності пакетів до певних видів виборів та її усунення, виборчу документацію було опечатано ТВК. Також факт пошкодження виборчої документації та прибуття протоколів та виборчої документації неналежно у розпечатаному вигляді підтверджується відповідним відео, яке додається до позовної заяви. З зазначеного відео вбачається, що контрольні стрічки на боксі з документацією не містять прізвищ та підписів членів ДВК № 121669. Таким чином протоколи та інша виборча документація прибула з ДВК № 121669 з ознаками розпечатування.

Щодо виборчої документації ДВК № 121672.

Згідно заяви вх. № 213 від. 26.10.2020 р. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121672 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121672 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121672 26 жовтня 2020 р. о 11 год. 15 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121672 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК, а також фото упакування виборчої документації., що додаються до цієї позовної заяви. З зазначено відеозапису та фото вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією належним чином не опломбована та не опечатана. Щодо виборчої документації ДВК № 121675. Згідно заяви вх. № 222 від. 26.10.2020 р. 22 год. 23 хв. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121675 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121675 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121675 26 жовтня 2020 р. о 21 год. 33 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121675 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів.

Щодо виборчої документації ДВК № 121675.

Згідно заяви вх. № 222 від. 26.10.2020 р. 22 год. 23 хв. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121675 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121675 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121675 26 жовтня 2020 р. о 21 год. 33 хв. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121675 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів.

Щодо виборчої документації ДВК № 121677.

Згідно заяви вх. № 214 від. 26.10.2020 р. о 17:36 год. про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 121677 Довірена особа, серед іншого, звернула увагу ТВК, що ДВК № 121677 було порушено порядок транспортування виборчої документації до ТВК, що є порушенням вимог ст. 253 Виборчого кодексу України, у тому числі відмовлено офіційному спостерігачеві у супроводжуванні вказаної документації до ТВК. Також Довірена особа поданням вищевказаної заяви заявила, що при прийнятті документів ТВК від ДВК № 121677 26 жовтня 2020 р. виявлено ознаки розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії. На підставі вищевикладеного, Довірена особа просила ТВК прийняти рішення про повторний підрахунок ТВК голосів на виборчій дільниці № 121677 на перших місцевих виборах 25.10.2020 та здійснити відповідний повторний підрахунок голосів. Факт наявності ознак пошкодження та розпечатування виборчої документації підтверджується відеозаписом, зробленим довіреною особою під час прибуття виборчої документації до ТВК. З зазначено відеозапису вбачається, що на коробках, в яких містяться протоколи з виборчої дільниці та інша виборча документація відсутня контрольна стрічка, коробка з виборчою документацією належним чином не опломбована та не опечатана.

Судовим розглядом встановлено, що 26.10.2020 року та 27.10.2020 року по вищенаведеним дільничних виборчим комісіям відповідачем складено протоколи та уточнені протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з виборів депутатів Саксаганської районної у місті кривому Розі ради Криворізького району Дніпропетровської області у територіальному виборчому окрузі; протоколи та уточнені протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області; протоколи та уточнені протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області у територіальному виборчому окрузі; протоколи та уточнені протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з виборів депутатів з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області.

Як убачається із матеріалів справи, за результатами розгляду заяв позивача з приводу про повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, відповідачем прийнято постанову №71 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121645; постанову №57 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121649; постанову №66 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121650; постанову №66 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121650; постанову №69 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121654; постанову №65 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121655; постанову №61 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121657; постанову №64 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121658; постанову №72 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121600; постанову №58 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121661; постанову №67 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121662; постанову №63 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121663; постанову №70 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121667; постанову №70 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121669; постанову №59 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121672; постанову №68 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121675; постанову №60 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121677.

Вважаючи дії відповідача з приводу не проведення повторного підрахунку голосів протиправними та такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства, позивач звернувся до суду із даною позовною заявою.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.

Верховна Рада України постановою від 15.07.2020 №795-IX призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю, 25 жовтня 2020 року.

Центральна виборча комісія постановою від 08.08.2020 №160 призначила перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, а постановою від 14.08.2020 №176 призначила перші вибори депутатів районних рад на 25 жовтня 2020 року.

Гарантії права громадян на участь у виборах, підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів, визначає Виборчий кодекс України від 19.12.2019 №396-IX (далі - ВК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 239 ВК України у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від організацій партій, які висунули виборчі списки, кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Частиною 7 ст. 239 ВК України визначено права офіційного спостерігача від кандидата, зокрема: перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановлення підсумків голосування, не перешкоджаючи членам виборчої комісії фізично; звертатися у порядку, встановленому цим Кодексом, із заявою чи скаргою до виборчих комісій у межах відповідного виборчого округу щодо усунення порушень цього Кодексу в разі їх виявлення; скласти акт про виявлення порушення цього Кодексу, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт такого порушення, із зазначенням їхніх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання та адреси житла, та подати його до відповідної виборчої комісії чи до суду.

Згідно з ч. 1 ст. 63 ВК України рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, можуть бути оскаржені до суду або до виборчої комісії.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу, до відповідної виборчої комісії, а також розгляд скарг та прийняття рішення виборчою комісією здійснюються в порядку, визначеному ВК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 65 ВК України суб'єктом звернення до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, може бути:

1) кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах. Від імені кандидата суб'єктом звернення зі скаргою може бути також довірена особа кандидата, представник кандидата у Центральній виборчій комісії, територіальній виборчій комісії;

2) партія (організація партії) - суб'єкт відповідного виборчого процесу в особі її керівника, уповноваженого представника, уповноваженої особи партії (організації партії) чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії (керівного органу організації партії);

3) офіційний спостерігач від кандидата, партії (організації партії) - суб'єкта відповідного виборчого процесу, громадської організації;

4) виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження.

До територіальної виборчої комісії, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію, може бути подана скарга на дії чи бездіяльність члена такої дільничної виборчої комісії.

Частиною 3 ст. 66 ВК України встановлено, що скарга щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів виборчих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування та/або під час транспортування виборчих документів, може бути подана до виборчої комісії не пізніше наступного дня після дня прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності, але не пізніше часу прийняття відповідною виборчою комісією виборчих документів такої виборчої комісії відповідно до цього Кодексу.

Статтею 250 ВК України встановлено порядок підрахунку голосів на виборчій дільниці.

За приписами ч. 2 ст. 250 ВК України Підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці проводиться дільничною виборчою комісією в такій послідовності:

1) підрахунок голосів на виборах Президента України, виборах народних депутатів України або на всеукраїнському референдумі (в разі одночасного проведення місцевих виборів із виборами Президента України, виборами народних депутатів України або всеукраїнським референдумом);

2) підрахунок голосів на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради;

3) підрахунок голосів на виборах депутатів районної ради;

4) підрахунок голосів на виборах міського голови;

5) підрахунок голосів на виборах депутатів міської ради;

6) підрахунок голосів на виборах міського голови міста, яке входить до складу іншого міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм;

7) підрахунок голосів на виборах депутатів районної у місті ради, міської ради міста, яке входить до складу іншого міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм;

8) підрахунок голосів на виборах сільського, селищного голови;

9) підрахунок голосів на виборах депутатів сільської, селищної ради.

Підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів завершується складанням протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів в порядку, визначеному статтею 251 цього Кодексу.

Під час підрахунку голосів виборців з кожних місцевих виборів бюлетені з тих місцевих виборів, підрахунок голосів виборців з яких ще не проводився, складаються у виборчі скриньки, які постійно перебувають у полі зору членів дільничної виборчої комісії.

Пакети з протоколами та іншою виборчою документацією з виборів, підрахунок щодо яких вже завершено, до закінчення засідання дільничної виборчої комісії зберігаються у приміщенні, де відбувається засідання, у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, присутніх на засіданні комісії. Пакети з виборчою документацією транспортуються в порядку, встановленому статтею 253 цього Кодексу, до територіальної виборчої комісії, яка встановлює підсумки голосування, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - до територіальної виборчої комісії, що встановлює результати виборів, відразу після завершення підрахунку голосів виборців та складання відповідних протоколів з усіх місцевих виборів, які організовувалися відповідною дільничною виборчою комісією.

Згідно з ч. 4 ст. 250 ВК України, у разі якщо під час проведення голосування до дільничної виборчої комісії надходили заяви, скарги щодо порушень, що мали місце під час проведення голосування на виборчій дільниці, дільнична виборча комісія розглядає їх на початку засідання, до початку підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

Отже, офіційний спостерігач від кандидата наділений правом звертатися з заявами, скаргами та складати акти про виявлені порушення ВК України, що підписується ним та не менш як двома виборцями.

До того ж, відповідно до ч. 17 - ч. 28 ст. 250 ВК України, дільнична виборча комісія перевіряє цілісність пломб або печаток на виборчих скриньках.

У разі виявлення на виборчих скриньках пошкоджень пломб або печаток чи інших пошкоджень, які порушують цілісність виборчої скриньки, складається акт із зазначенням характеру виявлених пошкоджень, який підписують присутні члени дільничної виборчої комісії. Підписи скріплюються печаткою комісії. Цей акт мають право підписати присутні кандидати у депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, довірені особи кандидатів, уповноважені особи організацій партій, офіційні спостерігачі.

Виборчі скриньки відкриваються дільничною виборчою комісією почергово. Першими відкриваються переносні виборчі скриньки, що використовувалися під час голосування виборців за межами приміщення для голосування, а останніми відкриваються (за наявності) виборчі скриньки з пошкодженими печатками або пломбами, а також іншими пошкодженнями, виявленими під час голосування.

При відкритті непошкодженої виборчої скриньки її вміст висипається на стіл, за яким розміщуються члени дільничної виборчої комісії. При цьому перевіряється наявність у виборчій скриньці контрольного листа (у переносній виборчій скриньці - контрольних листів).

Виборчі бюлетені з пошкодженої виборчої скриньки виймаються по одному без їх перемішування. Дільнична виборча комісія підраховує кількість виборчих бюлетенів з кожних місцевих виборів, що знаходяться у цій виборчій скриньці. При цьому перевіряється наявність у цій виборчій скриньці контрольного листа, який виймається останнім.

У разі відсутності у виборчій скриньці контрольного листа дільнична виборча комісія складає за формою і в порядку, передбаченими частиною шостою статті 37 цього Кодексу, акт про відсутність у скриньці контрольного листа, в якому зазначає кількість виборчих бюлетенів, що знаходяться у цій скриньці з кожних місцевих виборів. Ці виборчі бюлетені вважаються такими, що не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців з відповідних місцевих виборів.

Якщо при відкритті переносної виборчої скриньки у ній виявиться більше виборчих бюлетенів окремо з кожних місцевих виборів, ніж кількість виборців, включених до витягу із списку виборців на виборчій дільниці, дільнична виборча комісія складає за формою і в порядку, передбаченими частиною шостою статті 37 цього Кодексу, акт про таку невідповідність, в якому зазначає кількість відповідних виборчих бюлетенів, що знаходяться у цій скриньці. Ці виборчі бюлетені вважаються такими, що не підлягають врахуванню при встановленні кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців з відповідних місцевих виборів.

У разі виникнення сумнівів щодо достовірності контрольного листа та в інших сумнівних випадках рішення щодо визнання виборчих бюлетенів, що знаходяться у виборчій скриньці, такими, що не підлягають урахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців, приймається дільничною виборчою комісією шляхом голосування.

Якщо зазначені на виборчому бюлетені позначення (номер) виборчого округу та/або номер виборчої дільниці не відповідають позначенню (номеру) відповідного виборчого округу та/або номеру виборчої дільниці, на якій проводиться підрахунок голосів, такі виборчі бюлетені вважаються такими, що не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців.

Кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню, оголошується і заноситься до протоколу про підрахунок голосів виборців. Виборчі бюлетені, що не підлягають врахуванню, запаковуються. На пакеті робиться напис "Виборчі бюлетені, що не підлягають врахуванню", зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

Виборчі бюлетені для голосування з кожних місцевих виборів і по кожному виборчому округу відокремлюються одні від одних. Виборча комісія підраховує загальну кількість виборчих бюлетенів окремо з кожних місцевих виборів та по кожному виборчому округу, за винятком бюлетенів, які не підлягають врахуванню.

Під час підрахунку виборчих бюлетенів визначений виборчою комісією член комісії рахує виборчі бюлетені вголос. Усі предмети, що не є виборчими бюлетенями встановленої форми, складаються окремо і не підраховуються. У разі виникнення сумнівів, чи є предмет виборчим бюлетенем, дільнична виборча комісія вирішує це питання шляхом голосування. При цьому кожен член виборчої комісії має право особисто оглянути предмет. На час огляду підрахунок виборчих бюлетенів припиняється. Предмети, що не є виборчими бюлетенями, запаковуються в окремий пакет. До предметів відносять і контрольні листи. На пакеті робиться напис "Предмети", зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії. Встановлена у підсумку підрахунку кількість є кількістю виборців, які взяли участь у голосуванні. Ця кількість оголошується і заноситься секретарем комісії до відповідного протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів.

При підрахунку виборчих бюлетенів з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) виборчі бюлетені розкладаються на місця, позначені окремими табличками, що містять з обох боків назву організації партії, напис "Недійсні".

При підрахунку виборчих бюлетенів з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови виборчі бюлетені розкладаються на місця, позначені окремими табличками, що містять з обох боків прізвище кандидата у депутати, зареєстрованого у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, або відповідно прізвища кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, та для кожного з цих видів виборів - з написом "Недійсні".

При розкладанні виборчих бюлетенів визначений виборчою комісією член комісії показує кожний виборчий бюлетень усім членам комісії, виголошуючи результат волевиявлення виборця. У разі виникнення сумнівів щодо змісту виборчого бюлетеня виборча комісія вирішує питання шляхом голосування. При цьому кожен член комісії має право оглянути особисто виборчий бюлетень. На час огляду виборчого бюлетеня робота з іншими виборчими бюлетенями припиняється.

За приписами ч. ч. 37-39 ст. 250 ВК України виборчі бюлетені з голосами виборців, поданими за кожного з кандидатів у депутати, включених до територіального виборчого списку кожної організації партії, запаковуються у пакети. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва організації партії, прізвище кандидата та його порядковий номер у територіальному виборчому списку організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

Виборчі бюлетені з голосами виборців, які підтримали увесь територіальний виборчий список від організації партії, не підтримавши окремого кандидата у депутати, запаковуються у пакет. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

Пакети з виборчими бюлетенями, зазначені у частинах тридцять сьомій та тридцять восьмій цієї статті, з голосами виборців, які підтримали територіальний виборчий список кожної організації партії, запаковуються в один паперовий пакет. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва відповідної організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

Дільнична виборча комісія підраховує кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати в багатомандатному окрузі з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови. Під час підрахунку голосів виборців кожен член дільничної виборчої комісії має право перевірити або перерахувати відповідні виборчі бюлетені. Результати підрахунку голосів виборців за кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на виборчій дільниці оголошуються і заносяться до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі.

Якщо на виборчій дільниці проводилося голосування більш як в одному виборчому окрузі, дільнична виборча комісія проводить дії, передбачені цим Кодексом, та встановлює відповідні відомості окремо по кожному багатомандатному округу, в якому проводилося голосування на виборчій дільниці. Відповідні відомості при їх встановленні вносяться до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному багатомандатному окрузі. У такому разі дільнична виборча комісія розділяє виборчі бюлетені, які підлягають врахуванню, відповідно до багатомандатних округів, у яких проводилося голосування на виборчій дільниці. Встановлення результатів голосування проводиться по кожному такому багатомандатному виборчому округу окремо у порядку їхніх номерів.

За приписами ч. 1 ст. 253 ВК України, транспортування документів, зазначених у частині десятій статті 251 цього Кодексу, здійснюється головою або заступником голови дільничної виборчої комісії та іншими двома членами цієї комісії - представниками різних суб'єктів подання кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії. Під час транспортування виборчих документів членами дільничної виборчої комісії їх супроводжують поліцейські, а у разі необхідності, за зверненням територіальної виборчої комісії, - співробітники Служби безпеки України, які повинні забезпечити охорону під час транспортування. Інші члени дільничної виборчої комісії, не зайняті у транспортуванні виборчих документів, кандидати, їх довірені особи, уповноважені особи місцевих організацій партій, офіційні спостерігачі за їхнім бажанням можуть також супроводжувати транспортування таких документів. Супроводження таких документів іншими особами забороняється. Під час транспортування документів забороняється розпечатувати пакети з виборчими бюлетенями та іншою документацією.

Статтею 254 ВК України визначено порядок прийняття та розгляду виборчих документів дільничних виборчих комісій територіальною виборчою комісією.

З моменту закінчення голосування територіальна виборча комісія розпочинає безперервне засідання, яке продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування та результатів відповідних місцевих виборів у виборчому окрузі. На цей час члени територіальної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії (ч. 1 ст. 254 ВК України).

В свою ж чергу, відповідно до ч. ч. 5-18 ст. 254 ВК України, За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Кодексу під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до територіальної виборчої комісії, що надійшли до територіальної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, територіальна виборча комісія приймає одне з таких рішень:

1) врахувати відомості протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці;

2) зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу з позначкою "Уточнений";

3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Кодексом.

Рішення, передбачене частиною п'ятою цієї статті, приймається шляхом голосування членів територіальної виборчої комісії більшістю голосів від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання територіальної виборчої комісії.

У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, територіальна виборча комісія своїм рішенням може зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з позначкою "Уточнений" відповідно до пункту 2 частини п'ятої цієї статті (якщо зміст таких виправлень, помилок та неточностей неможливо з'ясувати та усунути без складання протоколу з позначкою "Уточнений" дільничною виборчою комісією), про що зазначається у протоколі засідання територіальної виборчої комісії. Протягом часу розгляду цього питання дільничною виборчою комісією подані до територіальної виборчої комісії примірники протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, зазначені у частині десятій статті 251 цього Кодексу, зберігаються в територіальній виборчій комісії.

У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів та які не потребують складання протоколу з позначкою "Уточнений", територіальна виборча комісія приймає рішення, передбачене пунктом 1 частини п'ятої цієї статті, із зазначенням виявлених виправлень, помилок та неточностей. Таке рішення додається до протоколу дільничної виборчої комісії.

Дільнична виборча комісія зобов'язана у строк, визначений територіальною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до відповідного протоколу без перерахунку виборчих бюлетенів. Протокол з позначкою "Уточнений" складається відповідно до цього Кодексу у порядку, в якому було складено протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, який потребує уточнення, транспортується до територіальної виборчої комісії в порядку, встановленому статтею 253 цього Кодексу. Час прийняття територіальною виборчою комісією протоколу дільничної виборчої комісії з позначкою "Уточнений" і занесені до цього протоколу відомості фіксуються у протоколі засідання територіальної виборчої комісії.

За наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, кандидатами на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довіреними особами, уповноваженими особами організацій партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Кодексу під час проведення голосування та/або підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

У разі наявності акта або письмової заяви осіб, зазначених у частині першій статті 253 цього Кодексу, про порушення вимог цього Кодексу під час транспортування протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів до територіальної виборчої комісії територіальна виборча комісія може, а в разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами, а також у разі неможливості усунення без перерахунку бюлетенів неточностей у протоколі дільничної виборчої комісії - зобов'язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій дільниці.

Прийняття рішення територіальною виборчою комісією про проведення повторного підрахунку голосів у разі виявлення порушення цілісності пакетів із запакованими документами, а також у разі неможливості усунення без перерахунку бюлетенів неточностей у протоколі дільничної виборчої комісії після прийняття виборчих документів від дільничної виборчої комісії не допускається.

Протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та запечатані пакети з іншими виборчими документами дільничної виборчої комісії до проведення відповідного повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці територіальною виборчою комісією зберігаються у приміщенні, де відбувається засідання територіальної виборчої комісії.

Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку територіальною виборчою комісією голосів виборців на виборчій дільниці мають право брати участь усі члени цієї дільничної виборчої комісії і можуть бути присутніми кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, уповноважені особи організацій партій, офіційні спостерігачі на відповідних місцевих виборах.

Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів здійснюється членами територіальної виборчої комісії в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією з урахуванням положень статті 250 цього Кодексу.

Територіальна виборча комісія за результатами повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці складає протокол про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці може виготовлятися за допомогою технічних засобів.

Протокол про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці складається територіальною виборчою комісією у чотирьох примірниках. Примірники протоколу нумеруються і мають однакову юридичну силу. Кожен примірник протоколу зобов'язані підписати голова, заступник голови, секретар та інші члени територіальної виборчої комісії, присутні на засіданні комісії, та члени дільничної виборчої комісії, які брали участь у повторному підрахунку голосів. Кожен примірник протоколу засвідчується печаткою територіальної виборчої комісії. Відомості протоколу оголошуються. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, уповноважені особи організації партії, офіційні спостерігачі на відповідних місцевих виборах, присутні під час підрахунку голосів виборців. У разі незгоди з відомостями, що зазначені у протоколі, член комісії зобов'язаний викласти у письмовій формі свою окрему думку, яка додається до протоколу.

Непідписання або відмова від підписання протоколу окремих членів комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу.

Територіальна виборча комісія може прийняти рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним лише у разі виявлення при повторному підрахунку голосів виборців на відповідній виборчій дільниці обставин, зазначених у частині першій статті 252 цього Кодексу.

У разі визнання голосування на виборчій дільниці недійсним при повторному підрахунку голосів усі виборчі бюлетені, що використовувалися для голосування на відповідній виборчій дільниці, вважаються такими, що не підлягають врахуванню. У цьому випадку протокол територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців з відповідних виборів на цій виборчій дільниці складається у порядку, встановленому частинами тринадцятою та чотирнадцятою цієї статті, та повинен містити лише відомості, зазначені в абзацах другому - дев'ятому частини другої статті 251 цього Кодексу або в абзацах сімнадцятому - двадцять четвертому частини другої статті 251 цього Кодексу. На місці інших відомостей ставиться прочерк.

Перший примірник протоколу територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці разом з відповідним протоколом дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, рішенням територіальної виборчої комісії про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним додається відповідно до протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування (у разі якщо на відповідних місцевих виборах протокол про підсумки голосування не складається - до протоколу про результати відповідних виборів). Другий примірник протоколу територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці зберігається у секретаря територіальної виборчої комісії, третій - передається дільничній виборчій комісії, четвертий - відразу вивішується для загального ознайомлення у приміщенні територіальної виборчої комісії. Відомості протоколу територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці оголошуються.

Членам територіальної виборчої комісії, кандидатам у депутати, кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довіреним особам, уповноваженим особам організацій партій, офіційним спостерігачам на відповідних місцевих виборах, які були присутні при повторному підрахунку голосів, на їхнє прохання невідкладно видаються копії зазначеного у цій статті протоколу з відповідних місцевих виборів, засвідчені головою і секретарем територіальної виборчої комісії та скріплені печаткою комісії, з розрахунку не більш як по одній копії протоколу для кожного члена комісії, кандидата, організації партії та для кожного офіційного спостерігача. Копії протоколу про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці можуть виготовлятися за допомогою технічних засобів.

Відповідна територіальна виборча комісія надсилає повідомлення про підсумки голосування у відповідному виборчому окрузі Центральній виборчій комісії в порядку та за формою, встановленими Центральною виборчою комісією.

Слід зазначити, що 15.10.2020 Центральною виборчою комісією було прийнято постанову №386 (далі - Порядок №386), якою затверджено Порядок підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів, порядок повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

У документі, зокрема, детально викладено особливості підрахунку голосів виборців на виборах депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше). А також - та на виборах депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови. Окрім того - особливості складання протоколу у випадку визнання голосування на виборчій дільниці недійсним.

До того ж, Порядок №386 чітко регламентує покрокові дії членів ДВК в тій чи іншій ситуації протягом усього процесу підрахунку голосів виборців, що, на думку Комісії, практично мінімізує вірогідність потенційних помилок під час цього важливого етапу виборчого процесу.

Означений Порядок №386 кореспондується із положеннями ВК України.

Так, стосовно порушень, які були виявлені представником позивача Бордюгом С.Д. на дільничних виборчих комісіях № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121672, 121675 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121672, 121675 з приводу відмови офіційному спостерігачеві у супроводжуванні документації до ТВК, виявлення факту щодо пошкодження упакування та ознак розпечатування пакетів із запакованими документами, відсутності на контрольних стрічках підписів членів ДВК та спостерігачів, відсутності контрольної стрічки на коробках та на мешках, суд зазначає, що при огляду відеофайлів, фото, які містяться на дисках DVD+R, та актах, які складено офіційними спостерігачами судом не встановлено. До того ж, означені порушення не були також доведені свідками, як були присутні під час проведення судового засідання. Суд зазначає, що Виборчим кодексом України не передбачено жодних вимог до того, щоб саме такі скриньки (бокси були опечатані, запаковані), такі вимоги містяться лише щодо пакетів з відповідними виборчими документами, зазначеними у ст. 250 ВК України.

Стосовно доводів позивача на порушення порядку транспортування виборчої документації до ТВК на думку суду є також безпідставними, скільки зазначених порушень позивачем не надано. Членами ТВК в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 254 ВК України, було перевірено комплектність та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами від зазначеної дільничної виборчої комісії. Ознак розпечатування пакетів, на які посилається позивач, також не доведено та не підтверджено наданими доказів позивачем. До того ж, як повинна виглядати та де саме повинна знаходитись контрольна стрічка Виборчий кодекс України такого поняття та порядку закріплення не містить.

Відтак, в задоволенні позовних вимог з приводу визнання протиправними дій Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області з прийняття пакетів з протоколами та іншою виборчою документацією з дільничних виборчих комісій № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121672, 121675 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121672, 121675 під час встановлення підсумків голосування на місцевих виборах у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району Дніпропетровської області з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року; визнання протиправною бездіяльності Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121672, 121675 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121672, 121675 у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій, зобов'язання Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області вчинити дії з проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121672, 121675 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № № 121645, 121649, 121650,121654, 121655, 121657, 121658, 121660, 121661, 121662, 121663, 121667, 121672, 121675 у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року - слід відмовити.

Разом з цим, під час перегляду судом відеофайлів, які містяться да дисках DVD+R на виборчих дільницях № № 121669 та 121677 були виявлені деякі порушення.

Так, на виборчій дільниці №121669 виявлено факти неналежного запакування коробок. Так, у відкритій коробці містяться свертки із виборчою документацією, які перемотані скотчем, що підтверджено відеодоказом. Окрім цього, у судовому засіданні представник відповідача Пістрюга В.І. частково погодився із означеними порушеннями під час перегляду судом відеофайлу.

На виборчій дільниці №121677 під час огляду відеофайлу судом встановлено, що в автомобілі перебуває коробка із виборчою документацією яка містить зовнішнє пошкодження (коробка місить отвір).

З огляду на викладене, суд вбачає протиправність дій Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області з прийняття пакетів з протоколами та іншою виборчою документацією з дільничних виборчих комісій № № 121669 та 121677 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих № № 121669 та 121677 під час встановлення підсумків голосування на місцевих виборах у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району Дніпропетровської області з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Отже, у даному випадку підлягає також задоволенню і вимога щодо зобов'язати Саксаганську районну у місті Кривому Розі територіальну виборчу комісію Дніпропетровської області вчинити дії з проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях № № 121669 та 121677 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № 121669 та 121677 у виборчому окрузі № 7 у місті Кривий Ріг Криворізького району з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Разом з цим, в задоволенні вимоги позивача щодо визнання протиправною бездіяльності Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області щодо неприйняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № 121669 та 121677 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № 121669 та 121677 у виборчому окрузі № 7 у місті Кривий Ріг Криворізького району з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій слід відмовити з огляду на наступне.

Так, як зазначалось вище, за результатами розгляду заяв позивача з приводу про повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, відповідачем прийнято постанову №71 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121645; постанову №57 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121649; постанову №66 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121650; постанову №66 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121650; постанову №69 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121654; постанову №65 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121655; постанову №61 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121657; постанову №64 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121658; постанову №72 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121600; постанову №58 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121661; постанову №67 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121662; постанову №63 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121663; постанову №70 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121667; постанову №70 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121669; постанову №59 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121672; постанову №68 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121675; постанову №60 від 28.10.2020 року про відмову в задоволенні заяви про повторний підрахунок голосів на ДВК №121677.

У контексті ч. ч. 1, 3 ст. 5 КАС України закріплено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

До суду можуть звертатися в інтересах інших осіб органи та особи, яким законом надано таке право.

Із системного аналізу наведених вище правових норм убачається, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або законних інтересів особи на момент її звернення до суду.

При цьому, таке порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення. Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у відповідних законодавчих актах право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Обов'язковою умовою для задоволення позову є доведеність позивачем порушення саме його прав та охоронюваних законом інтересів з боку відповідача, зокрема, наявність в особи, яка звернулася з позовом, суб'єктивного матеріального права або законного інтересу, на захист якого подано позов.

Аналогічні правові висновки, викладені в постанові Верховного Суду від 21.11.2018 р. у справі № 504/4148/16-а та, відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, є обов'язковими для суду при вирішенні даної справи.

Суд також бере до уваги, що в рішенні від 01.12.2004 № 18-рп/2004 Конституційний Суд України розтлумачив, що поняття "охоронюваний законом інтерес" у логічно-смисловому зв'язку з поняттям "права" треба розуміти як прагнення до користування конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом, як зумовлений загальним змістом об'єктивного і прямо не опосередкований у суб'єктивному праві простий легітимний дозвіл, що є самостійним об'єктом судового захисту та інших засобів правової охорони з метою задоволення індивідуальних і колективних потреб, які не суперечать Конституції і законам України, суспільним інтересам, справедливості, добросовісності, розумності та іншим загально-правовим засадам.

Крім того, згідно з висновками Конституційного Суду України, викладеними в рішенні від 14.12.2011 р. № 19-рп/2011 право на захист належить особі, стосовно якої суб'єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність.

Таким чином, суд зазначає, що бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.

Отже, невиконання суб'єктом владних повноважень своїх повноважень, встановлених законодавством становить бездіяльність цього суб'єкта, а дії, вчинені ним під час здійснення управлінських функцій є діями суб'єкта владних повноважень у розумінні ст. 5 КАС України.

Відтак, суд вважає, що відповідачем вчинено не бездіяльність, а дії, котрі й мають бути визнані протиправними.

Відповідно до ч.1 ст.72 та ч.1 ст.73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд керується критеріями закріпленими у ст.2 КАС України, які повною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Беручи до уваги вищезазначене, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 160 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 9 ст. 273 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Позивачем при зверненні до суду судовий збір за подання до суду позову не сплачено.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. №3674-VI, за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019р. №294-ІХ (зі змінами та доповненнями), установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01 січня 2020 року становить 2102,00 грн.

Таким чином, розмір судового збору за подачу даної позовної вимоги становить 2522,40 грн. (840,80*3), тому суд дійшов висновку стягнути з позивача на користь Державного бюджету України судовий збір у сумі 2522,40 грн.

Керуючись ст. ст. 243-246, 250, 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії «Слуга Народу» ОСОБА_1 до Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області, третя особа - кандидат на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Дніпропетровської територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність» ОСОБА_2 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії- задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Саксаганської районної у місті Кривому Розі територіальної виборчої комісії Дніпропетровської області з прийняття пакетів з протоколами та іншою виборчою документацією з дільничних виборчих комісій № № 121669 та 121677 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих № № 121669 та 121677 під час встановлення підсумків голосування на місцевих виборах у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району Дніпропетровської області з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Зобов'язати Саксаганську районну у місті Кривому Розі територіальну виборчу комісію Дніпропетровської області Саксаганську районну у місті Кривому Розі територіальну виборчу комісію Дніпропетровської області вчинити дії з проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях № № 121669 та 121677 та врахування відомостей протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № № 121669 та 121677 у виборчому окрузі № 5 у місті Кривий Ріг Криворізького району з виборів депутатів Криворізької міської ради Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та з виборів Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

В іншій частині заявлених позовних вимог відмовити.

Стягнути з кандидата на посаду Криворізького міського голови Криворізького району Дніпропетровської області від Криворізької міської організації Політичної партії “Слуга Народу” ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державного бюджету України (реквізити: отримувач: УК у Чечелівському районі міста Дніпра/Чечел.р./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989253; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача: UA238999980313131206084004008; за кодом бюджетної класифікації доходів: 22030101) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2522,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені частиною 1 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 278, 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 2 днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення суду складений 30 жовтня 2020 року.

Суддя С. В. Прудник