Постанова від 28.10.2020 по справі 423/2738/20

єдиний унікальний номер справи 423/2738/20

номер провадження 3/423/1048/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2020 року м. Попасна

Суддя Попаснянського районного суду Луганської області Лизенко І.В., за участі прокурора Неустроєвої В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, щодо

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка має середню освіту, одружена, має одну неповнолітню дитину, працює: Білогорівька селищна рада Попаснянського району Луганської області, інспектор облікового столу, депутат Білогорівської селищної ради, РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , будучи депутатом Білогорівської селищної ради Попаснянського району Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, та примітки до статті 172-6 КУпАП є суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абз. 1 п. 21 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 27.08.2020 подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свою провину у скоєнні адміністративного правопорушення визнала в повному обсязі, щиро каялась у вчиненому.

Вислухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора, який вважав доведеними підстави для накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу, дослідивши письмові докази, суддя приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП

Так, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону "Про запобігання корупції" депутати місцевих рад є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно протоколу Білогорівської селищної виборчої комісії Попаснянського району Луганської області «Про результати виборів депутатів Білогорівської селищної ради Попаснянського району Луганської області» від 01.11.2010 ОСОБА_2 було обрано депутатом Білогорівської селищної ради Попаснянського району Луганської області.

Архівною довідкою Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації Луганської області від 21.09.2020 № 33 зазначено, що у протоколі засідання Білогорівської селищної ради Попаснянського району Луганської області та рішеннях з документами до них від 09.11.2010 вказано про те, що ОСОБА_2 за результатами голосування та підсумкам виборів вважається обраним депутатом Білогорівської селищної ради Попаснянського району Луганської області.

Таким чином, будучи депутатом Білогорівської селищної ради Попаснянського району Луганської області, ОСОБА_2 відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-IX від 17.03.2020 внесені зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема, до Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пункт 2-1 такого змісту:

«2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня ».

Таким чином, ОСОБА_2 , зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік (далі - Декларацію за 2019 рік) до 01.06.2020.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_2 подала Декларацію за 2019 рік лише 27.08.2020 о 09 годині 10 хвилині, тобто несвоєчасно.

Згідно листа НАЗК від 24.09.2020 № 47-05/51050/20, ОСОБА_2 в період часу з 01.01.2020 до 01.06.2020 ніяких дій у інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) не здійснювала.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

ОСОБА_2 працює, має на утриманні неповнолітню дитину, одружена.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність особи, вважається щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність особи, не вбачається.

Отже, враховуючи зазначені обставини справи, особу ОСОБА_2 , вважається, що з метою запобігання ОСОБА_2 вчиненню нових правопорушень, буде доцільним застосувати до неї мінімальне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850,00 грн.

На підставі ст.40-1 КУпАП, ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 420,40 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 284, 289 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Луганського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її проголошення через Попаснянський районний суд Луганської області.

Суддя І.В.Лизенко