Рішення від 29.10.2020 по справі 420/6747/20

Справа № 420/6747/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження, за наявними матеріалами, у порядку письмового провадження, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Біляївської районної державної адміністрації Одеської області (Відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Сектор містобудування, архітектури та інфраструктури) про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Біляївської районної державної адміністрації Одеської області (Відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Сектор містобудування, архітектури та інфраструктури) про:

визнання протиправним та скасування рішення 59 сесії 7-го скликання Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області №468/2019-VII від 18.03.2019 року «Про внесення змін до рішення сесії сільської ради №424/2018-VII від 09.11.2018 року «Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, орієнтовною площею не більше 0,25 га, яка розташована по АДРЕСА_1 ».

Адміністративний позов мотивовано наступним.

ОСОБА_1 наголошував, що внесенням змін до рішення сесії сільської ради №424/2018-VII від 09.11.2018 року, було фактично позбавлено його права на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, оскільки проект землеустрою для будівництва жилого будинку на земельній ділянці 0,04 га - не буде погоджений.

ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 03 вересня 2020 року, вищевказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження по справі без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2020 року, у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд адміністративної справи №420/6747/20 у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовлено.

Відповідачем відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень до суду не надіслано. Між тим, у відповідності до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Однак, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом, як визнання позову.

Станом на 29 жовтня 2020 року, інших заяв по суті справи від сторін на адресу суду не надходило.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №815/2318/18 від 11 липня 2018 року (суддя Вовченко О.А.), зобов'язано Холоднобалківську сільську раду Біляївського району Одеської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, орієнтованою площею не більше 0,25 га., яка розташована по АДРЕСА_1 (а.с.13-17).

Рішення Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №815/2318/18 від 11 липня 2018 року (суддя Вовченко О.А.) набрало законної сили 25 вересня 2018 року (а.с.18-22).

На виконання Рішення Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №815/2318/18 від 11 липня 2018 року, Холоднобалківська сільська рада Біляївського району Одеської області прийняла рішення №424/2018-VІІ від 09 листопада 2018 року, яким вирішила після виготовлення детального плану земельної ділянки, надати ОСОБА_1 , дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) орієнтованою площею 0,05 га., у межах АДРЕСА_1 (а.с.10).

Рішенням №468/2019-VІІ від 18 березня 2019 року, Холоднобалківська сільська рада Біляївського району Одеської області вирішила внести зміни до пункту 1 рішення №424/2018-VІІ від 09 листопада 2018 року, виклавши його у наступній редакції: «…надати гр.. ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) орієнтовною площею 0,04 га в межах АДРЕСА_1 (а.с.11-12).

27 травня 2020 року, ОСОБА_1 звернувся до Біляївської районної державної адміністрації Одеської області (Відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Сектор містобудування, архітектури та інфраструктури) з заявою про отримання роз'яснень відносно можливості погодження проекту землеустрою для будівництва і обслуговування жилого будинку на земельній ділянці площею 0,04 га (а.с.92).

Листом №37 від 01.06.2020 року, Біляївська районна державна адміністрація Одеської області (Відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Сектор містобудування, архітектури та інфраструктури) повідомила ОСОБА_1 , що відповідно до п.6.1.32 ДБН Б2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» граничний розмір площі земельних ділянок, які надаються громадянам для нового житлового будівництва, має становити не менше 150 м2 для блокованої забудови і не менше 500 м2 для індивідуальної житлової забудови. Отже, проект землеустрою площею 0,04 га (400м2) з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна білянка), не буде погоджено (а.с.93).

Вважаючи, що рішенням Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області №468/2019-VІІ від 18 березня 2019 року обмежено право позивача на отримання земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку для своєї родини, ОСОБА_1 звернувся до суду з даною позовною заявою.

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Відповідно до ст.14 Конституції України та ст. 373 Цивільного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізовується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до закону.

Законом, який регулює земельні правовідносини, є Земельний кодекс України №2768-III від 25.10.2001 року (далі - Земельний кодекс України), а також прийняті відповідно до Конституції України та цього Кодексу нормативно-правові акти.

Згідно з частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Відповідно до частини 1 статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

Частиною 1 статті 122 Земельного кодексу України встановлено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Пунктом «в» частини 3 статті 116 Земельного кодексу України передбачено, що безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності у межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Статтею 40 Земельного кодексу України визначено, що громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.

Згідно частини 6 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Виходячи з аналізу зазначених норм, будь-який громадянин України, незалежно від місця реєстрації або проживання, має право звернутись до уповноваженого органу із заявою та визначеними законодавством документами щодо надання йому дозволу на розроблення документації із землеустрою на земельну ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

У свою чергу, основним документом, який регулював питання забудови та нормував відстані, охоронні та санітарно-захисні зони був ДБН Б.2.2-12:2018 Планування та забудова територій (чинний на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п.6.1.32 ДБН Б.2.2-12:2018, граничний розмір площі земельних ділянок, які надаються громадянам для нового житлового будівництва має становити не менше 150 м2 для блокованої забудови і не менше 500 м2 для індивідуальної житлової забудови.

До площі присадибної земельної ділянки включається площа під забудовою житлових будинків та господарських будівель.

Згідно статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до пункту 34 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №280/97-ВР від 21 травня 1997 року (далі - Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні») виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Згідно з вимогами частини 2 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти висновку про те, що дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки надається відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними у судовому порядку.

Суд зазначає, що з наведених положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вбачається, що за органами місцевого самоврядування законодавець закріпив право на зміну та скасування власних рішень.

Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну чи скасування.

Дана правова позиція підкріплена також і Рішенням Конституційного Суду України, по справі №7-рп/2009 від 16 квітня 2009 року, щодо офіційного тлумачення положень зокрема, частини десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування), яким визначено, що органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Надаючи оцінку доводам ОСОБА_1 про протиправність рішення 59 сесії 7-го скликання Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області №468/2019-VII від 18.03.2019 року «Про внесення змін до рішення сесії сільської ради №424/2018-VII від 09.11.2018 року «Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, орієнтовною площею не більше 0,25 га, яка розташована по АДРЕСА_1 », суд зазначає наступне.

Частиною 1 статті 8 Конституції України встановлено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Даний конституційний припис закріплено у статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Враховуючи, що рішення Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області №468/2019-VII від 18.03.2019 року є рішенням суб'єкта владних повноважень, останнє має відповідати вимогам частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Тобто, відсутність у рішенні суб'єкта владних повноважень обґрунтувань мотивів його прийняття, слугує підставою для його судового оскарження та скасування. У свою чергу, це покладає на органи місцевого самоврядування обов'язок обґрунтувати свої рішення у такий спосіб, щоб рішення достатнім чином містило мотиви, на яких воно базується.

Однак, на думку суду, оскаржуване рішення Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області №468/2019-VII від 18.03.2019 року не відповідає вимозі обґрунтованості, оскільки не містить ані мотивів, ані обставин його прийняття.

Зокрема, з оскаржуваного рішення вбачається, що внесення змін до рішення сільської ради №424/2018-VII від 09.11.2018 року, обумовлене плануванням розміщення у межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області за діючим Генеральним планом села житлової забудови та заявами пільгових категорій громадян, передбачених пунктом 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Суд зазначає, що ОСОБА_1 звернувся до Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області з заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність саме для будівництва і обслуговування жилого будинку у зв'язку з тим, що він є інвалідом третьої групи та багатодітним батьком.

Однак, внесенням змін до рішення №424/2018-VІІ від 09 листопада 2018 року, Холоднобалківською сільською радою Біляївського району Одеської області було нівельовано право ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність саме для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), оскільки розробка вказаного проекту суперечитиме нормам ДБН Б.2.2-12:2018 та вказаний проект не буде затверджено.

У свою чергу, внесення змін до рішення №424/2018-VІІ від 09 листопада 2018 року, призводить до фактичного не виконання Рішення Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №815/2318/18 від 11 липня 2018 року (суддя ОСОБА_2 ) набрало законної сили та яким зобов'язано Холоднобалківську сільську раду Біляївського району Одеської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, орієнтованою площею не більше 0,25 га., яка розташована по АДРЕСА_1 .

Як висновок, враховуючи невідповідність рішення 59 сесії 7-го скликання Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області №468/2019-VII від 18.03.2019 року, ч.2 статті 2 КАС України щодо обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень, зважаючи на спричинення оскаржуваним рішенням неможливості виконання рішення суду, яке набрало законної сили та погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) ОСОБА_1 , суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування вищевказаного рішення сільської ради.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Суд зазначає, що копія ухвали Одеського окружного адміністративного суду від 03 вересня 2020 року про відкриття провадження по справі отримана Холоднобалківською сільською радою Біляївського району Одеської області - 15.09.2020 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.85).

Однак, ані у визначений судом строк, ані станом на дату вирішення даної адміністративної справи, відзив на позовну заяву від Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області на адресу суду - не надходив.

Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом, як визнання позову.

Враховуючи, що Холоднобалківською сільською радою Біляївського району Одеської області, суб'єктом владних повноважень, не повідомлено суд про причини неподання відзиву, суд кваліфікує неподання відзиву на позовну заяву, як визнання позову.

Згідно ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику Суду як джерело права.

Європейський суд з прав людини у п. 50 рішення від 13 січня 2011 року (остаточне) по справі «Чуйкіна проти України» (case of Chuykina v. Ukraine) (Заява №28924/04) зазначив, що суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов'язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює «право на суд», в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі «Голдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom), пп. 2836, Series A №18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог п. 1 ст. 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати «вирішення» спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для п. 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах «Мултіплекс проти Хорватії» (Multiplex v. Croatia), заява №58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та «Кутіч проти Хорватії» (Kutic v. Croatia), заява №48778/99, п. 25, ECHR 2002-II).

Отже, на підставі ст. 8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з'ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Судом встановлено, що під час подання позовної заяви ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 840,80 гривень, який підлягає відшкодуванню.

Керуючись ст.ст. 2, 6-10, 77, 90, 139, 250, 251, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області (67660, Одеська область, с. Холодна Балка, вул. Санаторна 2а, код ЄДРПОУ 04526992) третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Біляївської районної державної адміністрації Одеської області (Відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Сектор містобудування, архітектури та інфраструктури) (67600, м. Біляївка, пр.-т. Незалежності 11, код 04057095) про визнання протиправним та скасування рішення 59 сесії 7-го скликання Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області №468/2019-VII від 18.03.2019 року «Про внесення змін до рішення сесії сільської ради №424/2018-VII від 09.11.2018 року «Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, орієнтовною площею не більше 0,25 га, яка розташована по АДРЕСА_1 » - задовольнити.

Рішення 59 сесії 7-го скликання Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області №468/2019-VII від 18.03.2019 року «Про внесення змін до рішення сесії сільської ради №424/2018-VII від 09.11.2018 року «Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах села Холодна Балка Біляївського району Одеської області, орієнтовною площею не більше 0,25 га, яка розташована по АДРЕСА_1 » - визнати протиправним та скасувати.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Холоднобалківської сільської ради Біляївського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04526992) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені судові витрати у розмірі 840,80 (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок) гривень.

Рішення набирає законної сили згідно статті 255 КАС України - після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду згідно статті 295 КАС України подається до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Одеський окружний адміністративний суд.

Суддя Балан Я.В.

.