Справа № 420/7891/20
26 жовтня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа - Управління Служби безпеки України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
18 серпня 2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа - Управління Служби безпеки України в Одеській області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови 11 серпня 2020 р. у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 р. з урахуванням розмір основних і додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р., а також у здійсненну відповідних виплат з урахуванням вже виплачених сум;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 р. з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р., а також здійснити відповідні виплати з урахуванням вже виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог у позові зазначено, що з 14 січня 2014 р. підполковнику запасу Служби безпеки України ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу 31 рік згідно із ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 20 липня 2020 р. позивач звернувся із заявою до Управління СБУ в Одеській області про надання нової довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 р. із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії) для проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2018 р. Листом № 65/23/М-17/389 від 27.07.2020 р. Управління СБУ в Одеській області надіслало позивачу довідку № 19 від 23.07.2020 р. про розмір грошового забезпечення за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби) станом на 05 березня 2019 р. згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та наказом ЦУ СБУ від 14.02.2019 р. № 245/ДСК «Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2019 році». При цьому в даному листі вказано, що довідка складена на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 р. у зразковій справі № 160/8324/19 щодо підготовки нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 р. із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для проведення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 р. основного розміру пенсії.
У позові вказано, що згідно з довідкою Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р. про розмір грошового забезпечення позивача, за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби) головного спеціаліста станом на 05 березня 2019 року, встановлені наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 6 340,00 грн.; оклад за військове звання підполковник -1 410,00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) - 3 487,50 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) - 951,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби (32%) - 3 596,00 грн.; премія (10%) 634,00 грн., усього в розмірі 16 418,50 грн. При цьому в даній довідці також вказано, що вона складена на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 р. у зразковій справі № 160/8324/19 щодо підготовки нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 р. із зазначенням відомостей про розміри щомісячний додаткових видів грошового забезпечення для проведення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 р. основного розміру пенсії.
Як зазначає позивач, 28 липня 2020 р. він звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку його пенсії з 01 квітня 2019 р. з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, також додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р., та здійснення відповідних виплат з урахуванням вже виплачених сум. До заяви позивач додав вказану довідку. Однак відповідач листом № 6899-6767/М-02/8-1500/20 від 11.08.2020 р. відмовив в перерахунку пенсії позивача та здійсненні відповідних виплат на підставі надано довідки. Відмова мотивована тим, що до заяви не додано оригіналу довідки про розмір грошового забезпечення № 19 від 23.07.2020 р., тому Головне управління не має правових підстав для розгляду питання щодо здійснення перерахунку пенсії.
Позивач вважає, що відмова відповідача в перерахунку пенсії та здійсненні відповідних виплат є неправомірною.
Ухвалою суду від 25.08.2020 року відкрито провадження по справі. Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) суддею одноособово.
15.09.2020 року (вх.№ЕП/14584/20) від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області позовні вимоги позивача вважає необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, з наступних підстав.
У відзиві вказано, що на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, Управлінням Служби безпеки України в Одеській області Головному управлінню передана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку Позивачу пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" за нормами, чинними на 01.03.2018. На виконання вищезазначеної Постанови № 103 Головним управлінням 13.04.2018 проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу у розмірі 6340 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням у розмірі 1410 грн. та надбавки за вислугу років у розмірі 3487 грн.
Відповідач вказує, що Головне управління призначає/перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить. До Головного управління від позивача надійшла копія оновленої довідки від 23.07.2020 № 19 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019. Рішенням Окружного адміністративно суду міста Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103, проте, Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку не приймалося, таким чином положення Порядку не були дотримані. Копія довідка № 19 надана Головному управлінню з порушенням вимог цього Порядку, тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення. Міністерство соціальної політики України листом від 21.08.2019 № 15308/0/2-19/54 підтримало позицію Пенсійного фонду України щодо відсутності підстав для проведення перерахунку пенсій відповідно до Постанові 103 згідно з повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення. Як результат, перерахунок пенсії позивачу здійснено відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, і на даний час виплата пенсії здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства, тому підстави для визнання протиправними дій Головного управління відсутні.
Станом на дату вирішення даної адміністративної справи інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
З урахуванням положень ч.1 ст.120, ч.6 ст.120 ст.120 КАС України, ст.258 КАС України, дана адміністративна справа вирішується судом у межах строку, визначеного ст. 258 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.
Позивач отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.
20 липня 2020 р. позивач звернувся із заявою до Управління СБУ в Одеській області про надання нової довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 р. із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії) для проведення перерахунку пенсії з березня 2019 р. (а.с.13).
Листом № 65/23/М-17/389 від 27.07.2020 р. Управління СБУ в Одеській області надіслало позивачу довідку № 19 від 23.07.2020 р. про розмір грошового забезпечення за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби) станом на 05 березня 2019 р. (а.с.14).
Згідно з довідкою Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р. про розмір грошового забезпечення позивача, за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби) головного спеціаліста станом на 05 березня 2019 року, яка видана згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлені наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 6 340,00 грн.; оклад за військове звання підполковник -1 410,00 грн.; надбавка за вислугу років (45%) - 3 487,50 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) - 951,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби (32%) - 3 596,00 грн.; премія (10%) 634,00 грн., усього в розмірі 16 418,50 грн. (а.с.15).
В довідці Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р. міститься примітка про те, що вона складена на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 р. у зразковій справі № 160/8324/19 щодо здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 року основного розміру пенсії.
28 липня 2020 р. ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про проведення перерахунку його пенсії з 01 квітня 2019 р. з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, також додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р., та здійснення відповідних виплат з урахуванням вже виплачених сум (а.с.16-17).
До заяви позивач додав копію довідки Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р..
У відповідь на вказану заяву Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на адресу позивача направлено лист № 6899-6767/М-02/8-1500/20, в якому зазначено, що оскільки позивачем до заяви не додано оригіналу довідки про розмір грошового забезпечення від 23.07.2020 № 19, Головне управління не має правових підстав для розгляду питання щодо здійснення перерахунку пенсії.
Також, у листі роз'яснено що зазначене рішення може бути оскаржене до Пенсійного фонду України або в судовому порядку.
Вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови 11 серпня 2020 р. у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 р. з урахуванням розмір основних і додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р., а також у здійсненну відповідних виплат з урахуванням вже виплачених сум протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Вирішуючи спір, що виник між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Частиною 3 ст. 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частина 18 ст. 43 Закону №2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Питання перерахунку призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій унормовано ст. 63 цього Закону, ч.ч. 1, 2 якої встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Частиною 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до частини 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (в редакції Постанови КМ № 103 від 21.02.2018 року, далі - Порядок №45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 (далі - Порядок № 3-1).
Відповідно до пункту 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.
При цьому суд зазначає, що відповідно до абзацу 2 пункту 23 Порядку №3-1 пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 року у справі № 553/3619/16-а.
В той же час, зі змісту Порядку №3-1 вбачається, що ним визначено, які саме документи при призначенні (перерахунку) пенсій подаються особами у вигляді копій, а саме: паспорт громадянина України, свідоцтва про народження, шлюб та про смерть, рішення про опіку чи піклування, трудова книжка, документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
При цьому зі змісту Порядку №3-1 вбачається, що документи, які дають право на підвищення пенсії подаються виключно у оригіналі.
Як вже встановлено судом із заяви позивача від 28.07.2020 року, поданої до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, довідка управління Служби Безпеки України в Одеській області від 23.07.2020 року №19 була подана у вигляді копії, а не в оригіналі.
Відтак, суд доходить висновку, що відповідачем правомірно було прийнято рішення у формі листа від 11.08.2020 року №6899-6767/М-02/8-1500/20 про відсутність підстав для розгляду питання щодо здійснення перерахунку пенсії позивача.
При цьому, зі змісту вказаного рішення вбачається, що позивачу не було відмовлено у здійсненні перерахунку його пенсії, а натомість зазначено, що таке питання відповідачем взагалі не вирішувалось.
Тобто, позивач оскаржує дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, доказів вчинення яких до суду не надано.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «РуїсТоріха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа - Управління Служби безпеки України в Одеській області, про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови 11 серпня 2020 р. у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 р. з урахуванням розмір основних і додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р., а також у здійсненну відповідних виплат з урахуванням вже виплачених сум та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 р. з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Управління СБУ в Одеській області № 19 від 23.07.2020 р., а також здійснити відповідні виплати з урахуванням вже виплачених сум - відмовити повністю.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ).
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м.Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385).
Третя особа - управління Служби безпеки України в Одеській області (вул.Єврейська, 43, м.Одеса, 65045, код ЄДРПОУ 20001645).
Суддя С.М. Корой
.