Рішення від 28.10.2020 по справі 400/4016/20

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2020 р. № 400/4016/20

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т. О. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідача:Миколаївського міського центру зайнятості, вул. Нікольська, 68, м. Миколаїв, 54001

про:визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом до Миколаївського міського центру зайнятості про визнання протиправною бездіяльність щодо ненадання відповіді на звернення, зобов'язання надати відповідь на звернення.

Позовні вимоги обгрунтовано тим, що відповідач не надав відповідачу відповідь за запит про публічну інформацію.

Відповідач надав відзив на позов, просив відмовити у задоволенні позову, оскільки по суті звернення позивача по суті не є запитом про надання доступу до публічної інформації, на який своєчасно надано відповідь.

Відповідно до ч.1 ст. 263 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Ч. 3 ст. 263 КАС України встановлено, що у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив, тому суд не приймає до уваги відповідь на відзив, що надав позивач.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідив докази, суд дійшов висновку:

10.09.2020 позивач звернувся до відповідача з запитом про надання публічної інформації, в якому просив в строк не більше 5 робочих днів за законодавством надати належним чином завірену копію Акту розслідування страхових випадків № 556 від 17.08.2020 року у частині що стосувалася ОСОБА_1 , а також копії документації по намаганню будь-якої посадової особи Миколаївського міського центру зайнятості отримати пояснення та надані запити з цього приводу до ОСОБА_1 по начебто незаконно отриманій допомозі по безробіттю з дня реєстрації у статусі безробітного.

Листом від 15.09.2020 № 1879/2-20м відповідач повідомив позивачу, що відповідно до п. 4 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України 13.02.2009 № 60/62 та постановою правління Пенсійного фонду України 13.02.2009 № 7-1 (далі - Порядок № 60/62) було проведено звірку даних центру зайнятості із даними Пенсійного фонду України та виявлено, що під час реєстрації в центрі зайнятості ОСОБА_1 надано недостовірну інформацію щодо статті звільнення з останнього робочого місця.

Згідно із п. 5 Порядку № 60/62 за результатами звірки або перевірки оформлено акт № 556 від 17.08.2020, який підписаний посадовими особами, що її проводили.

Відповідно до норм п. 5 Порядку № 60/62 у разі встановлення недостовірності даних, на підставі яких особі надано статус безробітної та право на виплату матеріального забезпечення, особа ознайомлюється з актом, про що засвідчує власним підписом. У разі відмови особи підписати акт про це робиться відповідна відмітка спеціалістом центру зайнятості. Також повідомлено, що допомога по безробіттю була перерахована двома платежами, а саме: 23.07.2020 було перераховано кошти в сумі 96,77 грн. та 05.08.2020 було перераховано кошти в сумі 225,81 грн. на розрахунковий рахунок.

Зазначений лист разом із Актом № 556 від 17.08.2020 направлений на адресу позивача 15.09.2020, що підтверджується копією фіскального чеку АТ «Укрпошта» (а.с. 31). Також зазначена відповідь направлена позивачу електронною поштою, що підтверджується скриншотом (а.с. 32).

Відповідно до ст.1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" № 2939 від 13.01.2011 публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

На підставі ч.1 ст.5, ст. 11 Закону України "Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання, захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.

Таким чином законодавцем відокремлено поняття інформації та публічної інформації.

Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Тобто, ознаками публічної інформації є готовий продукт інформації, який отриманий або створений лише в процесі виконання суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, заздалегідь відображена або задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, така інформація знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень або інших розпорядників публічної інформації.

Відповідно до ст.ст.1, 3 Закону України "Про звернення громадян", громадяни України мають право звернутися до органів державної влади із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.

Згідно зі ст.2 Закону України "Про доступ до публічної інформації", метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації. Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Позивач звернувся до відповідача із запитом, в якому просив надати належним чином завірену копію Акту розслідування страхових випадків № 556 від 17.08.2020 року у частині, що стосувалася ОСОБА_1 , а також копії документації по намаганню будь-якої посадової особи Миколаївського міського центру зайнятості отримати пояснення та надані запити з цього приводу до ОСОБА_1 по начебто незаконно отриманій допомозі по безробіттю з дня реєстрації у статусі безробітного, тому запитувана позивачем інформація не є публічною в розумінні Закону України "Про доступ до публічної інформації", а фактично є зверненням (заявою) про надання інформації згідно із Законом України "Про звернення громадян".

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про звернення громадян", звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.

10.09.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою, 15.09.2020 відповідач надав відповідь на заяву, тобто у строк, визначений ЗУ "Про звернення громадян", тому підстави для задоволення позову відсутні.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Миколаївського міського центру зайнятості (вул. Нікольська, 68, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 42559710) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Т. О. Гордієнко