Ухвала від 28.10.2020 по справі 360/4124/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

28 жовтня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/4124/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (вул. Вілєсова, 1, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93406) про стягнення доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) за роботу в період карантину,

ВСТАНОВИВ:

23.10.2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивачка) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - відповідач, ГУНП в Луганській області), в якому позивачка просить: стягнути з відповідача на користь позивачки доплату до заробітної плати (грошового забезпечення) за роботу в період карантину в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за березень 2020 року - 3914,57 грн, за квітень 2020 року - 8884,84 грн, за травень 2020 року - 4570,54 грн, за червень 2020 року - 3856,95 грн, а всього у розмірі 21226,90 грн.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що позивачка проходила службу в органах внутрішніх справ з 14 жовтня 2002 року по 06 листопада 2015 року та з 07 листопада 2015 року по 15 червня 2020 року проходила службу в Національній поліції України. Згідно наказу ГУНП в Луганській області № 563 о/с від 05 червня 2020 року (наказу ГУНП в Луганській області № 733 о/с від 07 липня 2020 року) була звільнена з Національної поліції України за п. 7 ч. 1 ст. 77 (за власним бажанням) Закону України «Про Національну поліцію», з 15.06.2020.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» з 12 березня 2020 року на усій території України установлено карантин. З 17 березня 2020 року особовий склад ГУНП в Луганській області, у тому числі Кремінського відділу поліції, переведено на посилений варіант несення служби, на підставі наказу ГУНП в Луганській області від 17.03.2020 №884.

У період з 18 березня 2020 року по 03 травня 2020 року та з 18 травня 2020 року по 15 червня 2020 року (з 04 травня 2020 року по 17 травня 2020 року перебувала у відпустці, на підставі наказу ГУНП в Луганській області № 354о/с від 27.04.2020) позивачкою забезпечувалась життєдіяльність населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 375 від 29 квітня 2020 року «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, посадових осіб Державної митної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни» - «поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв'язку, транспорту, адміністративними, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) (далі - працівники) та внаслідок виконання своїх обов'язків мають безпосередній контакт з населенням, встановлюється додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах ... встановлюється доплати ... у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення)».

В період з 18 березня 2020 року по 15 червня 2020 року, перебуваючи на посаді начальника сектору кадрового забезпечення Кремінського відділу поліції, згідно своїх прямих посадових обов'язків мною особисто здійснювався прийом громадян, а саме: випускників шкіл, які бажають вступити до вищих навчальних закладів системи МВС, їх батьків та кандидатів на службу в Національній поліції України.

Крім того, під час добових чергувань у якості відповідального від керівництва відділу поліції позивачкою здійснювалися виїзди на місця подій, проводилися бесіди та опитування громадян, тобто внаслідок виконання своїх обов'язків позивачка мала безпосередній контакт з населенням.

Також мала безпосередній контакт з населенням під час несення служби з охорони публічного порядку в м. Кремінна Луганської області.

Однак позивачка доплати до грошового забезпечення за роботу в період карантину за березень-червень 2020 року не отримала, та за наведеним позивачкою розрахунком в позовній заяві сума доплати за вказаний період склала 21226,90 грн, що стало підставою для звернення позивачки до суду.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

У позовній заяві позивачем у якості третьої особи зазначено Управління Державної казначейської служби України у Кремінському районі Луганської області. При цьому, жодного обґрунтування необхідності залучення Управління Державної казначейської служби України у Кремінському районі Луганської області до участі у справі позивачем не наведено.

Суд зазначає, що відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.

Враховуючи відсутність клопотання позивача про залучення до участі у справі Управління Державної казначейської служби України у Кремінському районі Луганської області у якості третьої особи зазначене питання під час відкриття провадження у справі судом не вирішується.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідно до частини першої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина третя статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України).

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про стягнення доплати до заробітної плати (грошового забезпечення) за роботу в період карантину.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

У разі заперечень сторін проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін - встановити строк для подання відповідної заяви протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Справа розглядатиметься суддею Свергун І.О. одноособово.

Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяІ.О. Свергун