28 жовтня 2020 року СєвєродонецькСправа № 2а-8302/08
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про відновлення втраченого провадження у справі № 2а-8302/08 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України м. Антрацит Луганської області про визнання дій посадових осіб незаконними, зобов'язати виконати перерахунок пенсії як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС,
26 жовтня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява адвоката Ракицької Ірини Миколаївни в інтересах ОСОБА_2 про відновлення втраченого провадження у справі № 2а-8302/08 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України м. Антрацит Луганської області про визнання дій посадових осіб незаконними, зобов'язати виконати перерахунок пенсії як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС.
В обґрунтування заяви зазначено, що 04 серпня 2008 року ухвалено судове рішення на користь позивача. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2008 року постанову Луганського окружного адміністративного суду у справі № 2а-8302/08 залишено без змін. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12 травня 2011 року постанову Луганського окружного адміністративного суду від 04 серпня 2008 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2008 року залишено без змін.
Заявником зазначено, що вказані рішення судів до цього часу не виконанні. Метою відновлення втраченого судового провадження є виконання рішення суду.
Також в заяві про відновлення втраченого судового провадження заявником заявлено клопотання про поновлення строку на подання даної заяви.
Перевіривши матеріали заяви про відновлення втраченого судового провадження, суд встановив таке.
Статтею 385 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що втрачене судове провадження в адміністративній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Відповідно до частини третьої, четвертої та п'ятої статті 387 КАС України до заяви про відновлення втраченого судового провадження додаються документи або їх копії, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку, що збереглися в заявника або у справі, копії заяви відповідно до кількості учасників справи, а у разі необхідності - клопотання про поновлення строку на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження.
Заява про відновлення втраченого судового провадження може бути подана до суду незалежно від строку зберігання судового провадження, крім випадку, передбаченого частиною п'ятою цієї статті.
Заява про відновлення втраченого судового провадження для виконання судового рішення може бути подана до закінчення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання. Суд може поновити зазначений строк, якщо за клопотанням заявника визнає причини його пропуску поважними.
З аналізу наведених норм судом встановлено, що метою відновлення втраченого судового провадження у справі № 2а-8302/08 є виконання рішення суду.
Відповідно до пункту 8 частини першої статті 49 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року № 606-XIV (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон № 606-XIV), виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Відповідно до частини другої статті 49 Закону № 606-XIV у випадках, передбачених пунктами 1-6, 8, 9, 11-13 частини першої цієї статті, виконавчий документ надсилається до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав.
За приписами частини третьої статті 49 Закону № 606-XIV про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову з обов'язковим мотивуванням підстав її винесення, яка затверджується начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. Копія постанови у триденний строк надсилається сторонам і може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.
За приписами частини першої статті 50 Закону № 606-XIV завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до листа Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) № 5190/13064/17/03.3Л від 02 березня 2020 року, 29 січня 2009 року на виконання надійшов виконавчий лист від 27 січня 2009 року № 2а-8302/08. 02 лютого 2009 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження. 25 лютого 2009 року державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження відповідно до пункту 8 частини першої статті 49 та статті 50 Закону України «Про виконавче провадження».
Тобто, на момент звернення до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження у справі № 2а-8302/08 (26 жовтня 2020 року) рішення суду у цій справі фактично виконано, а тому посилання заявника щодо не виконання рішення суду є безпідставними.
Суд зазначає, що з моменту винесення постанови про закінчення виконавчого провадження до моменту звернення до суду із заявою минуло понад 10 років.
Оглядом заяви про відновлення втраченого судового провадження в адміністративній справі № 2а-8302/08 встановлено, що в прохальній частині представником заявника звернено до суду клопотання про поновлення пропущеного строку.
Дослідивши заяву про відновлення втраченого судового провадження судом встановлено, що заявником не заначено жодного обґрунтування щодо клопотання про поновлення строку на подання даної заяви, не зазначено причин пропуску і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними.
Заява містить лише посилання на те, що позивач виїхав з тимчасово окупованої території лише у 2020 році, однак, виконавче провадження з виконання судового рішення у справі № 2а-8302/08 закрито у лютому 2009 року, тобто за 5 років до захоплення частини Луганської області.
Відтак, суд вважає клопотання представника заявника про поновлення строку на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження необґрунтованим, та не визнає причини пропуску строку поважними.
За таких обставин, відсутні підстави для поновлення строку звернення до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження у справі № 2а-8302/08, тому суд відхиляє клопотання про його поновлення.
Згідно з пунктом другим частини четвертої статті 388 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження за заявою про відновлення втраченого судового провадження якщо заява подана після закінчення строку, встановленого частиною п'ятою статті 387 цього Кодексу, і суд відхилив клопотання про його поновлення.
З огляду на вищевикладене, у суду відсутні підстави для відкриття провадження за заявою про відновлення втраченого судового провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтями 384-388 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про поновлення строку звернення до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження № 2а-8302/08 відмовити у зв'язку із необґрунтованістю.
Відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про відновлення втраченого судового провадження у справі № 2а-8302/08 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України м. Антрацит Луганської області про визнання дій посадових осіб незаконними, зобов'язати виконати перерахунок пенсії як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка її подала .
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.В. Смішлива