Справа № 157/1274/20
Провадження №3/157/800/20
26 жовтня 2020 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця і жителя АДРЕСА_1 , пенсіонер,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),
У протоколі про адміністративне правопорушення, що складений поліцейським СРПП № 4 Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області Цьомахом В.В. зазначається, що ОСОБА_1 26 червня 2020 року о 14 год., будучи зобов'язаний знаходитись по місцю проживання на самоізоляції по АДРЕСА_1 , у зв'язку із захворюванням на «COVID-19», в порушення п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 392 зі змінами та доповненнями згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 500 від 17 червня 2020 року, залишив місце самоізоляції та відвідував торгівельні заклади та адміністративні будівлі (сільську раду), чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 44-3 КпАП України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився і причину неявки не повідомив.
Судом вживались заходи щодо сповіщення ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи, зокрема, шляхом надіслання судових повісток поштовим зв'язком за останнім відомим місцем його проживання.
ОСОБА_1 , знаючи про складення відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КпАП України та направлення його для розгляду до суду, не інформував завчасно суд про своє бажання взяти участь у судовому засіданні.
За таких обставин, доходжу висновку про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 .
Згідно зі ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КпАП України встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ст. 44-3 КпАП України настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція норми ст. 44-3 КпАП України є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей.
Відповідно до вимог пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України № 392 від 20 травня 2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів, на період дії карантину» забороняється, зокрема, самовільно залишати місця самоізоляції.
Згідно з ч. 2 ст. 251 КпАП України обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 26 червня 2020 року вбачається, що 26 червня 2020 року ОСОБА_1 , у якого підтвердився статус хворого на коронавірус, ходив по вулиці, водив коня на пашу, гріб сіно без засобів індивідуального захисту.
Разом з тим, у матеріалах справи немає жодних належних доказів, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 хворів на коронавірус «COVID-19».
Показання свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не можуть бути належними доказами на підтвердження у ОСОБА_1 інфекції «COVID-19».
Відповідно до п. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 належить закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 62 Конституції України, ст. 44-3, ст. 245, п. 1 ст. 247, ст. ст. 251, 283, 284 КпАП України, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КпАП України у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: О. В. Антонюк