23.10.2020 Справа № 756/10387/20
Справа пр. №3-5405/20
ун. №756/10387/20
23 жовтня 2020 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Андрейчук Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Нова-Брянь Заіграєвського району Бурятії, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,
за ст. 124 КУпАП, -
07 серпня 2020 року ОСОБА_1 о 13 год 00 хв в м. Києві на вул. Куренівській, керуючи автомобілем ГАЗ, д.н.з. НОМЕР_1 , рухаючись заднім ходом, не впевнився в безпечності, не дотримався безпечного бокового інтервалу та здійснив наїзд на припаркований автомобіль ГАЗ, д.н.з. НОМЕР_2 , що призвело до пошкодження обох транспортних засобів з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. п. 2.3 б, 10.9, 13.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про розгляд адміністративної справи повідомлявся належним чином, надіслав до суду заяву, у якій просив суд надіслати справу про адміністративне правопорушення до Краматорського міського суду Донецької області за зареєстрованим місцем його проживання або до Управління патрульної поліції у м. Києві для надіслання його за належністю.
Проте надіслана ОСОБА_1 заява не підписана особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, тому суд не може її розглянути.
Крім того, за приписами ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно з ч. 2 ст. 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Так, місцем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є вул. Куренівська, 16 в м. Києві, що територіально відноситься до Оболонського району м. Києва.
Враховуючи те, що адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_1 на території Оболонського району м. Києва, справу слід розглядати за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Законом України "Про дорожній рух" передбачено, що він регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання.
Порядок дорожнього руху на території України врегульовано Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (далі - Правила дорожнього руху).
Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі (п. 2.3 б Правил дорожнього руху).
П. 10.9 Правил дорожнього руху передбачено, що під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.
За приписами п. 13.1 Правил дорожнього руху водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Безпечний інтервал - відстань між боковими частинами транспортних засобів, що рухаються, або між ними та іншими об'єктами, за якої гарантована безпека дорожнього руху.
Судом встановлено, що 07 серпня 2020 року о 13 год 00 хв автомобіль ГАЗ, д.н.з. НОМЕР_1 , яким керував ОСОБА_1 , рухався на вул. Куренівській, 16 в м. Києві, автомобіль ГАЗ, д.н.з. НОМЕР_2 , стояв припаркований. Отже, водій ОСОБА_1 , рухаючись заднім ходом, повинен був переконатись, що це є безпечним для інших учасників дорожнього руху, та обрати таку відстань до припаркованого автомобіля ГАЗ, д.н.з. НОМЕР_2 , за якої гарантована безпека дорожнього руху.
Проте усупереч вимогам п. п. 2.3 б , 10.9, 13.1 Правил дорожнього руху ОСОБА_1 , рухаючись заднім ходом, не впевнився в безпечності, не дотримався безпечного бокового інтервалу, внаслідок чого здійснив наїзд на припаркований автомобіль ГАЗ, д.н.з. НОМЕР_2 .
Суд вважає, що водій ОСОБА_1 невиконанням вимогп. п. 2.3 б , 10.9, 13.1 Правил дорожнього руху України порушив правила безпеки руху і його дії перебувають у прямому причинному зв'язку з наслідками дорожньо-транспортної пригоди. Винуватість ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 07 серпня 2020 року серії ДПР18 №122034, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди, поясненнями учасника дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_2 .
Вказані дії ОСОБА_1 суд кваліфікує як адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Згідно зі ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність (ст. 33 КУпАП).
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особу правопорушника, його майновий стан. Обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність
ОСОБА_1 , судом не встановлено.
За приписами ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у ч. ч. 3-5 цієї статті.
Днем вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, є 07 серпня 2020 року, а тому строк накладення адміністративного стягнення не закінчився.
На підставі викладеного та керуючись ст. 124 КУпАП, -
ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень 00 (нуль) копійок, в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 ) судовий збір у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок, в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя Т.В. Андрейчук