Справа № 211/4690/20
Провадження № 3/211/2177/20
27 жовтня 2020 року суддя Довгинцівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ткаченко С.В., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Полку патрульної поліції в місті Кривому Розі Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.3 ст.130, ч.3 ст.130, ч.3 ст.130 ,ч.3 ст.130, ч.3 ст.130 КпАП,-
Постановою суду від 27 10 2020 року справи про адміністративні правопорушення № 211/4690/20, № 211/4691/20, № 211/5471/20, № 211/5799/20, № 211/5809/20 про притягнення ОСОБА_2 за ст.ст. 130 ч. 3, 130 ч. 3 , 130 ч. 3, 130 ч. 3, 130 ч. 3 КУпАП - об'єднано в одне провадження, та присвоєно об'єднаній справі № 211/4690/20.
03 08 2020 року, о 13-30 год. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21063, номерний знак у НОМЕР_1 в м. Кривому Розі , Військове містечко- 33,22 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці , що не реагують на світло , виражене тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Правопорушення вчинено двічі протягом року, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.3 ст.130 КУпАП.
31 07 2020 року, о 18-10 год. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_2 в м. Кривому Розі , по вул. Літке 12 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: порушення мови, поведінка що не відповідає обстановці , виражене тремтіння пальців рук. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Правопорушення вчинено двічі протягом року, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.3 ст.130 КУпАП.
12 09 2020 року, о 16-01 год. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_2 в м. Кривому Розі , по вул. Апостолівська, 50 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: поведінка що не відповідає обстановці , звужені зіниці , що не реагують на світло , виражене тремтіння пальців рук. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Правопорушення вчинено двічі протягом року, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.3 ст.130 КУпАП.
26 09 2020 року, о 21-50 год. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_2 в м. Кривому Розі , по вул. Апостолівська, 50 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: розширені зіниці , що не реагують на світло, тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Правопорушення вчинено двічі протягом року, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.3 ст.130 КУпАП.
29 09 2020 року, о 17-26 год. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_2 в м. Кривому Розі , по вул. Павлоградська, 100 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: розширені зіниці очей , що не реагують на світло, тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Правопорушення вчинено двічі протягом року, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.3 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений. Згідно зіст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права. Рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. Не вперше притягуючись до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, знаючи про складання відносно нього протоколів про адміністративне правопорушення та що матеріали будуть передані на розгляд до суду, не доклав зусиль для дізнання про дату судового розгляду. На зазначену в протоколах про адміністративні правопорушення адреси були надіслані судові повістки. Також ОСОБА_2 не надав жодних належних та допустимих доказів, (висновку спеціаліста, довідки медичної установи тощо), які б спростовували факт наявності у останнього ознак сп'яніння та підтверджували б вмотивовану відмову останнього від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Таким чином факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.130, ч. 3 ст. 130 , ч. 3 ст. 130 , ч. 3 ст. 130 , ч. 3 ст. 130 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 117488 від 29 09 2020 р., ДПР18 № 145660 від 26 09 2020 р., ДПР18 № 148932 від 12 09 2020 р., ДПР18 № 113568 від 31 07 2020 р., ДПР18 № 139324 від 03 08 2020 р. ;
- постановами про накладення на ОСОБА_1 адміністративних стягнень по справам про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі за ст. 126 ч 4 КУпАП.;
- письмовими поясненнями понятих;
- направленнями на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції ;
- рапортами працівника поліції ;
- даними з бази даних підсистем «Адмінпрактика» Полку ПП в м. Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області та відеозаписами з відео реєстраторів (боді - камери).
Відповідно до пункту 2.5. Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п.п.2,3,4 Розділу 1 Інструкції «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України 09.11.2015 р. № 1452/735 (далі - Інструкція), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці.
Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота), звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло, сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови, почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Пунктами 6 та 7 розділу 1 Загальні положення Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння а бо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 року, також передбачено, що огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Пункт 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» роз'яснює, що відповідальність за ст.130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відмова водія від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку на стан наркотичного сп'яніння було зафіксовано у протоколах про адміністративні правопорушення. Факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння підтверджують свідки, які вказані в протоколах та на окремих аркушах надали пояснення, а також, відеозаписами з відео реєстраторів (боді-камери) поліцейських. Будь яких спростувань стосовно його відмови від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння не надано.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Суд, вивчивши матеріали справи вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП, останній двічі протягом року вже піддавався адміністративному стягненню за вчинення правопорушень передбачених ст. 130 КУпАП.
Згідно зі ст.251 КУпАП, суду надані докази провини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130 КУпАП, що дозволяє суду визнати останнього винним.
Призначаючи вид адміністративного стягнення, суд враховує характер і міру громадської небезпеки скоєного, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують його відповідальність, те що ОСОБА_1 до суду не з'явився, не надав суду відомостей, про оскарження обставин адміністративного правопорушення та кваліфікацію його дій.
Судом не встановлені обставини, які пом'якшують або обтяжують його відповідальність.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З метою виховання особи, запобігання новим проступкам, з урахуванням положень ст. 36 КУпАП, суд вважає необхідним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років. Суд також вважає, що в даному випадку таке стягнення буде достатнім, та повністю досягне мети його застосування.
Керуючись ст. 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом, який згідно пункту п'ятого частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI становить у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102 гривень.
Керуючись статтями 283, 284 КУпАП,-
Накласти адміністративне стягнення на ОСОБА_1 :
за ч. 3 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 40 800 (сорок тисяч вісімсот ) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років ;
за ч. 3 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 40 800 (сорок тисяч вісімсот ) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років;
за ч. 3 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 40 800 (сорок тисяч вісімсот ) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років ;
за ч. 3 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 40 800 (сорок тисяч вісімсот ) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років ;
за ч. 3 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 40 800 (сорок тисяч вісімсот ) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років ;
На підставі ст. 36 КУпАП України призначити ОСОБА_1 ОСТАТОЧНО адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 40 800 (сорок тисяч вісімсот ) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави ( отримувач: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок: UA908999980313111256000026001, Код класифікації бюджету 22030106, код суду 26371308 ) судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 420 (чотириста двадцять ) грн. 40 коп.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби, стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу у розмірі 81 600 (вісімдесят одна тисяча шістсот ) грн. 00 коп.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови.
Суддя: С. В. Ткаченко