ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
05.10.2020Справа № 910/5589/20
Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., за участю секретаря судового засідання Коверги П.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали господарської справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альппром"
до Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Строймонтаж Сервіс"
про визнання недійсним та скасування рішення тендерного комітету.
Представники учасників справи:
від позивача: Васечко О.І., ордер серія АА № 1025533;
від відповідача: не з'явився;
від третьої особи: не з'явився.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альппром" звернулося до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами до Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання недійсним та скасування рішення тендерного комітету.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що пропозиція ТОВ "Строймонтаж Сервіс" не відповідає умовам тендерної документації, що є наслідком визнання недійсним рішення тендерного комітету Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання переможцем ТОВ "Строймонтаж Сервіс" у відкритих торгах UA-2020-02-14-001708-b на закупівлю робіт код ДК 021:2015 - 45453000-7 (Капітальний ремонт і реставрація) (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали в СШІ № 4 за адресою: вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва), 1-й лот - Капітальний ремонт спортивної зали в СШІ № 4 за адресою: вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва, оформленого протоколом засідання тендерного комітету відповідача №58 від 04 березня 2020 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.04.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, поставлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, залучено до участі у справі Товариство з обмеженою відповідальністю «Строймонтаж Сервіс» в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, підготовче засідання призначено на 25.05.2020.
У судове засідання 25.05.2020 представник позивача з'явився, інші учасники судового процесу не з'явились.
За результатами судового засідання судом постановлено ухвалу про відкладення підготовчого судового засідання до 15.06.2020, яку занесено до протоколу судового засідання.
10.06.2020 представником відповідача подано клопотання про відкладення судового засідання та ознайомлення з матеріалами справи.
У судове засідання 15.06.2020 представник позивача з'явився, інші учасники судового процесу не з'явились.
За результатами судового засідання судом постановлено ухвалу про відкладення підготовчого судового засідання до 06.07.2020, яку занесено до протоколу судового засідання.
У судове засідання 06.07.2020 представник позивача з'явився, представники відповідача та третьої особи не з'явились.
За результатами судового засідання судом постановлено ухвалу про відкладення підготовчого судового засідання до 03.08.2020, яку занесено до протоколу судового засідання.
У судове засідання 03.08.2020 представник позивача з'явився, представники відповідача та третьої особи не з'явились.
За результатами судового засідання судом постановлено ухвалу про відкладення підготовчого судового засідання до 14.09.2020, яку занесено до протоколу судового засідання.
У судове засідання 14.09.2020 представник позивача з'явився, інші учасники судового процесу не з'явились.
За результатами підготовчого засідання, призначеного на 14.09.2020, судом постановлено протокольну ухвалу про закриття підготовчого засідання та призначено справу до судового розгляду по суті на 05.10.2020.
У судове засідання 05.10.2020 представник позивача з'явився, представники відповідача та третьої особи не з'явились, про час, дату та місце судового засідання повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Згідно з ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Відповідно до п.1 ч.3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
При цьому, за приписами ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Зважаючи на викладене, оскільки неявка представника відповідача та третьої особи не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
На виконання вимог ст. 223 Господарського процесуального кодексу України складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 219 ГПК України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
У судовому засіданні 05.10.2020 відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва
14 лютого 2020 року Управлінням освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - відповідач) на офіційному порталі про публічні закупівлі України "Prozorro" було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2020-02-14-001708-b на предмет закупівлі: послуги за кодом ДК 021:2015 - 45453000-7( Капітальний ремонт і реставрація) (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва), а саме: 1 лот - Капітальний ремонт спортивної зали в в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва; 2 лот - Капітальний ремонт приміщень в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва; кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг: згідно технічного завдання; місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг м. Київ, вул. Миколи Юнкерова, 55; строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг. до 31 жовтня 2020 року.
Рішенням тендерного комітету Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації від 11.02.2020, оформленого Протоколом засідання тендерного комітету № 58 від 11.02.2020, було затверджено Тендерну документацію щодо проведення процедури відкритих торгів на закупівлю код ДК 021:2015 - 45453000-7( Капітальний ремонт і реставрація) (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва), яку замовником торгів оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (далі - Тендерна документація).
Рішенням тендерного комітету Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, оформленим протоколом № 58 від 04.03.2020 визначено переможцем за лотом № 1 - Товариство з обмеженою відповідальністю «Строймонтаж Сервіс» (далі - третя особа).
Відповідно до Протоколу № 58 від 04.03.2020 засідання тендерного комітету Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, учасниками по лоту № 1 були: ТОВ «Ремонтна компанія «Ізол» з пропозицією 788 652,14 грн. з ПДВ, ТОВ «Київське управління механізації» з пропозицією 788 516,76 грн. з ПДВ, ТОВ «Альпром» з пропозицією 760 891,81 грн. та ТОВ «Строймонтаж Сервіс» (далі - третя особа) з пропозицією 729 821,58 грн. з ПДВ.
В подальшому, відповідачем прийнято рішення про намір укласти договір із переможцем торгів, за результатами чого, 24.03.2020 між відповідачем та третьою особою укладено Договір № 50-КР.
Як зазначає позивач, в Тендерній документації замовником чітко визначено Додатком № 2 до Тендерної документації технічні умови до лоту 1 «Дефектний акт на капітальний ремонт спортивної зали інтернату № 4 за адресою вул. М. Юнкевича, 55 в Оболонському районі м. Києва» із об'ємом робіт у 96 позицій, в свою чергу тендерна пропозиція ТОВ «Строймонтаж Сервіс» містить лише 67 найменувань робіт і витрат, 12 з яких не передбачені Тендерною документацією замовника.
Також позивач зазначає, що деякі найменування робіт і витрат завищені, зокрема Тендерна документація передбачає витрати на лінолеум спортивний 165,546 м2, а третя особа закладає в кошторис 170,415 мм. Позивач зазначає, що деякі витрати третьою особою заниженено, зокрема Тендерною документацією передбачено «Прокладання повітроводів з оцинкованої сталі класу Н (нормальні) товщиною 0,6 мм, діаметром 250 мм», в той час в кошторисі ТОВ «Строймонтаж Сервіс» в п/п 52 вказано «Прокладання повітроводів із листової сталі класу Н (нормальні) товщиною 0,6 мм, діаметром до 250 мм», однак оцинкована сталь і листова сталь мають різні властивості та якісні характеристики.
Таким чином, позивач зазначає, що ТОВ «Строймонтаж Сервіс» не дотримано умов Тендерної документації замовника із суттєвими відхиленнями в роботах і витратах, порушує принцип добросовісної конкуренції, порушені зазначені замовником умови торгів та спричиняє не якісне та не в повному об'ємі виконання зазначених замовником робіт.
Крім того, позивач зазначає, що згідно наданого ТОВ «Строймонтаж Сервіс» до проекту договору додатку № 2 графіку виконання будівельних робіт капітального ремонту спортивної зали в СШІ № 4, термін виконання капітального ремонту спортивної зали початок «березень 2020», кінець «жовтень 2020», що за аналогічних підстав при розгляді 2-го лоту, стало підставою для відхилення тендерної пропозиції позивача, оскільки останнім не дотримано чітко строків, а саме до 31.10.2020.
За наведених обставин, позивач звернувся до суду з позовом про визнання недійсним рішення тендерного комітету Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації про визначення переможцем Товариства з обмеженою відповідальністю «Строймонтаж Сервіс» у відкритих торгах UA-2020-02-14-001708-b на закупівлю робіт за кодом ДК 021:2015-45453000-7 (Капітальний ремонт і реставрація) ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали в СШІ № 4 за адресою: вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва) 1-й лот - Капітальний ремонт спортивної зали в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва, оформлене протоколом засідання тендерного комітету управління освіти Оболонської районної в місті Києва державної адміністрації № 58 від 04.03.2020.
Оцінюючи надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлює Закон України «Про публічні закупівлі», метою якого є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Стаття 1 Закону України "Про публічні закупівлі" містить визначення термінів, зокрема:
- замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків. До замовників також належать юридичні особи та/або суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання та відповідають хоча б одній з таких ознак: органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування належить частка у статутному капіталі суб'єкта господарювання в розмірі більше ніж 50 відсотків або такі органи володіють більшістю голосів у вищому органі суб'єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради суб'єкта господарювання; наявність спеціальних або ексклюзивних прав;
- переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі;
- тендерний комітет - службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом;
- учасник процедури закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.
Статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» унормовано, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Частиною 1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію - не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж.
Відповідно до частин 1 та 2 ст. 12 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур:
відкриті торги;
конкурентний діалог;
переговорна процедура закупівлі.
Замовник здійснює процедури закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, шляхом використання електронної системи закупівель.
14 лютого 2020 року Управлінням освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації на офіційному порталі про публічні закупівлі України "Prozorro" було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2020-02-14-001708-b на предмет закупівлі: послуги за кодом ДК 021:2015 - 45453000-7 (Капітальний ремонт і реставрація) (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва),а саме: 1 лот - Капітальний ремонт спортивної зали в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва; 2 лот - Капітальний ремонт приміщень в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва; кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг: згідно технічного завдання; місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг м. Київ, вул. Миколи Юнкерова, 55; строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг. до 31 жовтня 2020 року.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про публічні закупівлі» оголошення про проведення процедури відкритих торгів безоплатно оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.
В оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов'язково зазначаються:
найменування та місцезнаходження замовника;
назва предмета закупівлі;
кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;
очікувана вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів;
строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;
кінцевий строк подання тендерних пропозицій;
розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);
дата та час розкриття тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону;
розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях та математична формула, що буде застосовуватися при проведенні електронного аукціону для визначення показників інших критеріїв оцінки.
В оголошенні може зазначатися додаткова інформація, визначена замовником.
Рішенням тендерного комітету Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації від 11.02.2020, оформленого Протоколом засідання тендерного комітету № 58 від 11.02.2020, було затверджено Тендерну документацію щодо проведення процедури відкритих торгів на закупівлю код ДК 021:2015 - 45453000-7 (Капітальний ремонт і реставрація) (ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва), яку замовником торгів оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель.
Дата і час розкриття тендерних пропозицій, крім випадку, встановленого в абзаці десятому цієї частини, та дата і час проведення електронного аукціону визначаються електронною системою закупівель автоматично в день оприлюднення замовником оголошення на веб-порталі Уповноваженого органу.
Строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 15 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення процедури відкритих торгів на веб-порталі Уповноваженого органу.
У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 30 днів з дня його оприлюднення.
Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України "Про публічні закупівлі" розкриття тендерних пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель відразу після закінчення електронного аукціону. Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни / приведені ціни тендерних пропозицій/
Відповідно до статті 28 Закону України "Про публічні закупівлі" оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. До початку проведення електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично розкривається інформація про ціну та перелік усіх цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників. У разі якщо крім ціни установлені інші критерії оцінки до початку електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично, відповідно до методики оцінки, установленої замовником в тендерній документації, визначаються показники інших критеріїв оцінки та приведена ціна, після чого розкривається інформація про приведену ціну та перелік усіх приведених цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників.
Під час проведення електронного аукціону в електронній системі відображаються значення ціни пропозиції учасника та приведеної ціни.
Після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Строк розгляду тендерної пропозиції, яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п'яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Строк розгляду тендерної пропозиції може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку розгляду тендерної пропозиції замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель. У разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною.
За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом.
Рішенням тендерного комітету Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, оформленим протоколом № 58 від 04.03.2020 визначено переможцем за лотом № 1 - Товариство з обмеженою відповідальністю «Строймонтаж Сервіс».
Відповідно до частин 1 та 2 статті 32 Закону України «Про Публічні закупівлі» рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Усім іншим учасникам електронною системою закупівель автоматично надсилається повідомлення із зазначенням найменування та місцезнаходження переможця торгів.
Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
В подальшому, відповідачем прийнято рішення про намір укласти договір із переможцем торгів, за результатами чого, 24.03.2020 між відповідачем та третьою особою укладено Договір № 50-КР.
Водночас, статтею 25 Закону України «Про Публічні закупівлі» тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, вимогам, визначеним у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації. Документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, та документи, що містять технічній опис предмета закупівлі, подаються в окремому файлі.
Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу. Електронна система повинна забезпечити можливість подання пропозиції всім особам на рівних умовах.
Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у тому числі до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі (лота). Отримана тендерна пропозиція вноситься автоматично до реєстру, форма якого встановлюється Уповноваженим органом.
Відповідно до п. 3 розділу V Тендерної документації щодо проведення процедури відкритих торгів на закупівлю робіт код ДК 021:2015 - 45453000-7 (Капітальний ремонт і реставрація) (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013, Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва) затвердженої головою тендерного комітету, тендерна пропозиція відхиляється замовником у разі:
- учасник:
не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 Закону;
- переможець:
ь відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю;
ь не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону;
- наявні підстави, зазначені у статті 17 і частині сьомій статті 28 Закону;
- тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема наданої позивачем порівняльної таблиці, а також з інформації публічної процедури закупівлі, розміщеної за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-02-14-001708-b , надана переможцем - Товариством з обмеженою відповідальністю «Строймонтаж Сервіс» не відповідає умовам тендерної документації, за видами робіт, їх кількістю, обсягам та матеріалам, що не заперечується жодним учасником справи.
Відповідно до статті 28 Закону України "Про публічні закупівлі" після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною.
Таким чином, з огляду на наведене, відповідач за результатами розгляду пропозиції відповідача, як найбільш економічно вигідної, мав відхилити її з огляду на невідповідність такої пропозиції тендерній документації.
Натомість прийняття тендерним комітетом Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації рішення, оформленого протоколом № 58 від 04.03.2020, яким визначено переможцем за лотом № 1 - Товариство з обмеженою відповідальністю «Строймонтаж Сервіс», прийнято за наявності підстав для відхилення тендерної пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Строймонтаж Сервіс» у зв'язку з її невідповідністю тендерній документації, а відповідно і порушенням приписів статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а відтак заявлені позивачем позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач під час розгляду справи не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність порушень під час прийняття оспорюваного рішення.
За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з покладенням судового збору на відповідача в порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати недійсним рішення тендерного комітету Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації про визначення переможцем Товариства з обмеженою відповідальністю "Строймонтаж Сервіс" у відкритих торгах UA-2020-02-14-001708-b на закупівлю робіт за кодом ДК 021:2015-45453000-7 (Капітальний ремонт і реставрація) ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали в СШІ № 4 за адресою: вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва) 1-й лот - Капітальний ремонт спортивної зали в СШІ № 4 за адресою вул. Миколи Юнкерова, 55 міста Києва, оформлене протоколом засідання тендерного комітету управління освіти Оболонської районної в місті Києва державної адміністрації № 58 від 04.03.2020.
3. Стягнути з Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (04211, м. Київ, вул. Йорданська, 11-а; ідентифікаційний код: 37445442) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпром" (13500, Житомирська обл., смт. Попільня, вул. Героїв Майдану, 20, кв. 3; ідентифікаційний код: 33020233) витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп.
4. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідний наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено: 26.10.2020.
Суддя О.А. Грєхова