Провадження № 3/760/7635/20
в справі № 760/17085/20
02.09.2020 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зелінська М.Б., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Солом'янського УП ГУНП у м. Києві відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, що проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої, ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній, за фактом вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №360823 від 24.07.2020 року, ОСОБА_1 ухилилася від виконання передбачених законодавством батьківських обов'язків по відношенню до неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2003 р.н., який 03.07.2020 р. кинув на вулиці іншій дитині камінням в голову, справляв потреби в громадському місці, а саме на дитячому майданчику по вул. Олексіївській, 4, в м. Києві та демонстрував статеві органи.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлялася судом належним чином, причини неявки суду не повідомила. У зв'язку з чим враховуючи скорочені строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.277 КУпАП, суд вважає за можливо розглянути справу за її відсутності.
Разом з тим, підписуючи протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 свою вину у скоєному правопорушенні визнала повністю.
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 184 КУпАП відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, настає при ухиленні від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, оскільки вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №360823 від 24.07.2020 року, іншими матеріалами адміністративної справи.
Проте, відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення, суд враховує характер вчинення правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності.
За таких обставин, відповідно до ст. 24-1 КпАП України, суд приходить до висновку про можливість застосування до ОСОБА_1 попередження.
Керуючись статтями 34, 35, 13, 24-1, ч.1 ст.184, 283, 284, 285 КпАП України, суд, -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КпАП України і застосувати відносно неї захід впливу у вигляді попередження.
Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя М.Б. Зелінська