Ухвала від 23.10.2020 по справі 755/14925/20

№ 755/14925/20

1-кс/755/4596/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" жовтня 2020 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши скаргу захисника - адвоката ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Клайт» на бездіяльність уповноваженої особи Дніпровського УП ГУ НП в місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

ВСТАНОВИВ:

Захисник - адвокат ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Клайт» звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність уповноваженої особи Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Скарга мотивована тим, що 30.09.2020 року захисник - адвокат ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Клайт» направив на поштову адресу Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 383 КК України. Станом на день звернення до суду з даною скаргою захиснику ОСОБА_3 жодної відповіді відносно вищевказаної заяви з Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві не надходило, інформація щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відсутня.

У судове засідання захисник - адвокат ОСОБА_3 подав до суду клопотання про розгляд скарги у його відсутність, скаргу підтримує у повному обсязі та просить її задовольнити.

Особи, бездіяльність яких оскаржується, у судове засідання не з'явилися, хоча матеріали провадження за скаргою містять дані про виклик уповноважених осіб у судове засідання, однак, їх неявка, відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України, не перешкоджає розгляду даної скарги.

Вивчивши доводи скарги, дослідивши надані до скарги докази, слідчий суддя встановив наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Згідно з ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого та прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Як встановлено, 30.09.2020 року захисник - адвокат ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Клайт» направив на поштову адресу Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві заяву від 29.09.2020 року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 383 КК України. Однак, відомості за заявою захисника ОСОБА_3 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені не були.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно з ч. 4 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення, тобто, з часу прийняття такої заяви і виникає обов'язок внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Дніпровським УП ГУ НП у м. Києві своєчасно не виконано вимоги ст. 214 КПК України.

Зважаючи на те, що чинним КПК України оцінка дій осіб, надання правової кваліфікації їх діям чи здійснення інших заходів до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань з викладених у заяві обставин не передбачено, а процесуального рішення за заявою захисника - адвоката ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Клайт» про вчинення кримінального правопорушення, яка подана ним до Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві в порядку, передбаченому положенням ст. 214 КПК України, уповноваженими особами не прийнято, тому скарга підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 214, 303-307, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу захисника - адвоката ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Клайт» на бездіяльність уповноваженої особи Дніпровського УП ГУ НП в місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань - задовольнити.

Зобов'язати уповноважену особу Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві вчинити дію, передбачену ст. 214 КПК України (після подання заяви/повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань) за заявою захисника - адвоката ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «Клайт» від 29.09.2020 року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 383 КК України, направленої до Дніпровського УП ГУ НП в м. Києві 30.09.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Попередній документ
92422838
Наступний документ
92422840
Інформація про рішення:
№ рішення: 92422839
№ справи: 755/14925/20
Дата рішення: 23.10.2020
Дата публікації: 13.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Дніпровський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора; стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань
Розклад засідань:
23.10.2020 15:00 Дніпровський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
МЕТЕЛЕШКО О В
суддя-доповідач:
МЕТЕЛЕШКО О В