Справа № 755/10237/20
"24" вересня 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Федосєєв С.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з КП «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянкиуУкраїни, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла справа про адміністративне правопорушення зі складеним протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії КВ № 1-164 від 10.07.2020 року, ОСОБА_1 ,10.07.2020 року, не організовано централізований збір ЗІЗ, відсутній санітарний контроль, чим порушено правила щодо карантину людей санітарно-протиепідемічних правил і норм і норм передбачених постановою КМУ № 255 від 20.04.2020 року». Вчинила правопорушення передбачене ст. 44-3 КУпАП України п. 15, 164-169, Розпорядження від 01.07.2020 року № 62 керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
У судовому засіданні особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , провину у вчиненні правопорушення не визнала. Зазначила, що постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 24 липня 2020 року адміністративну справу за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП повернути до КП «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), для належного оформлення.
Дослідивши адміністративний матеріал, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом було досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії КВ № 1-164 від 10.07.2020 року та матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За положеннями ст. 44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Із змісту положень ч. 1, 3, 4 ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» за № 1645-III від 06.04.2000 року (зі змінами та доповненнями) карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як вбачається з матеріалів справи, 24 липня 2020 року постановою Дніпровського районного суду м. Києва справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП повернуто до КП «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), для належного оформлення.
Оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1 немає жодних відомостей та підтверджень про те, що ОСОБА_1 працювала на своєму робочому місці, де саме вона працює, та зокрема яку назву має заклад, та відповідно до якого документу було встановлено її особу. Крім того з протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 , не можливо встановити, яким чином остання порушувала постанову КМУ від 20.04.2020 № 255, немає жодних відомостей про те, які саме правила були порушені та яким нормативно-правовим актом ці правила встановлено, із урахуванням внесення постійних змін постановами Кабінету міністрів України, відсутні посилання на конкретні пункти нормативно-правових актів, які вона порушила своїми діями, що у результаті призвело до порушення нею ст. 44-3 КУпАП.
25 серпня 2020 року адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП надійшов з КП «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після дооформлення, до суду, однак недоліки зазначені у постанові суду від 24 липня 2020 року не було усунуто.
З урахуванням вищевказаного, складений протокол, не може слугувати достатнім доказом щодо вчинення ОСОБА_1 порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, тобто правопорушення, яке передбачене ст. 44-3 КУпАП.
При цьому суд наголошує, що не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що призведе до порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 9, 44-3, 247, 277, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя: