Справа № 755/9449/20
"20" липня 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Дзюба О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4, ст. 124 КУпАП,-
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла адміністративна справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4, ст. 124 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ДПР18 №125690 від 25.06.2020 року ОСОБА_1 23.06.2020 року о 15 год. 15 хв. в м. Києві по вул. Сверстюка, 13, керуючи автомобілем «Ниссан Ліф» д/н НОМЕР_1 рухаючись заднім ходом не переконався в безпечності маневру, не звернувся за допомогою до сторонніх осіб та скоїв наїзд на автомобіль «Пежо» д/н НОМЕР_2 , що призвело до пошкодження транспортних засобів, крім того, ОСОБА_1 залишив місце події.
Вивчивши матеріал про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що розглянути його не можливо з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Однак, в наданих до суду Управлінням патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції матеріалах, а саме, схемі місці ДТП, відсутнє зазначення ширини та довжини виїзду з прилеглої території, а також, відсутнє позначення, чи має зазначений виїзд нанесену горизонтальну розмітку. Крім того, із пояснень учасників ДТП вбачається, що автомобіль «Ниссан Ліф» д/н НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 виїжджав із парковки, проте із схеми місця ДТП не зрозуміло, де саме розташована дана парковка, що, відповідно, позбавляє суд можливості повною мірою з'ясувати обставини зазначеної події та надати їм належну правову оцінку.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З урахуванням викладеного, суддя позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із чим, приходить до висновку про необхідність повернення справи для дооформлення, під час якого необхідно всебічно, повно, і об'єктивно з'ясувати всі обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення, після чого, за наявності для того законних підстав, направити матеріали до суду.
На підставі вище викладеного, з метою повного та всебічного розгляду даного адміністративного матеріалу суд вважає за необхідне повернути його до Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, для надання доказів, зазначених в постанові суду.
Керуючись ст. ст. 7, 9, 245, 251, 252, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Справу про адміністративне правопорушення №755/9449/20 (№3/755/4806/20) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4, ст.124 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції - для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Дзюба