Справа № 755/11948/20
Провадження №3/755/6033/20
"13" жовтня 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Федосєєв С.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління держпраці у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНПП НОМЕР_1 , громадянки України, ФОП, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП,
На адресу Дніпровського районного суду м. Києва з Головного управління держпраці у Київській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила, про розгляд справи повідомлялася.
Як вбачається з даних, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № КВ 724/57/АВ/П/ПТ, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, а саме: при проведенні інспекційного відвідування 31.07.2020 року встановлено порушення законодавства про працю відповідальність за яке, передбачено ч.1 ст. 41 КУпАП, юридична адреса Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 . Виплата заробітної плати у ФОП ОСОБА_1 провадиться рідше двох раз на місяць через проміжок часу, що перевищує 16 календарних днів, пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, чим порушено вимоги ч. 1, 2, ст. 115 КЗпП, ч. 1.2 ст. 24 Закону України № 108 «Про оплату праці».
Дослідивши матеріали справи, було виявлено відсутність в протоколі про адміністративне правопорушення №КВ/724/57/АВ/П/ПТ від 31.07.2020 адреси проживання ОСОБА_1 та не викладена суть правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Таким чином, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, у вищевказаному протоколі не викладена суть адміністративного правопорушення. Аналізуючи наведене, з метою повного та всебічного розгляду даного адміністративного матеріалу суд вважає за необхідне повернути матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 до Головного управління держпраці у Київській області для усунення порушень викладених в постанові суду. Керуючись ч. 1 ст. 41, ст. ст. 245, 252, 256, 277, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Матеріали справи №755/11948/20 (3/755/6033/20) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 41 КУпАП, повернути до Головного Управління держпраці у Київській області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя