Справа № 755/11763/20
"07" вересня 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Дзюба О.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення АПР18 № 351762 від 27 липня 2020 р. ОСОБА_1 в м. Києві по вул. Миропільській, 1, в магазині «Космо» перебувала без засобів індивідуального захисту, а саме: захисних рукавичок, чим порушила вимогу Постанови КМУ № 392 від 20.05.2020 р., тобто вчинила правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнала, зазначивши, що вимоги ст. 44-3 КУпАП не порушувала, в приміщенні магазину перебувала в масці, наголошувала на відсутності норми щодо обов'язкового використання захисних рукавичок, просила закрити справу про адміністративне правопорушення щодо неї на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення.
Дослідивши адміністративний матеріал, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом були досліджені матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №351762 від 27.07.2020 року;
- рапорт поліцейського Оперативного чергового Дніпровського УП ГУНП в м. Києві від 27.07.2020 року;
- Опитувальник щодо дотримання профілактичних і протиепідемічних заходів на підприємствах, установах та організаціях, розміщених на території м. Києва.
- фотокопії.
Разом з цим, відповідно ст.41 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року, особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Про вчинення адміністративного правопорушення, як це передбачено ст. 254 КУпАП, уповноваженою на те посадовою особою складається протокол, який повинен бути складений у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до протоколу убачається, що ОСОБА_1 порушила Постанову КМУ №392 від 20.05.2020 року, однак не зазначається яку саме вимогу зазначеної постанови вона порушила. Крім того, в матеріалах, які додано до протоколу про адміністративне правопорушення, містяться копії документів, не завірених належним чином, що позбавляє суд можливості з'ясувати їх правову належність, та прийняти їх як належний та допустимий доказ в розумінні ст. 251 КУпАП.
Також, слід зазначити, що дослідивши Опитувальник щодо дотримання профілактичних і протиепідемічних заходів на підприємствах, установах та організаціях, розміщених на території м. Києва, вбачається відсутність підпису керівника суб'єкта господарювання та відмітка про відмову від підпису, засвідчена підписами посадових осіб, що позбавляє суд надати належну оцінку даному доказу в розумінні ст. 251 КУпАП.
Крім того, в матеріалах відсутнє будь-яке підтвердження того, що ОСОБА_1 перебуває за місцем вчинення правопорушення у трудових відносинах.
Інші допустимі і належні докази правопорушення ОСОБА_1 та належність цієї особи до даного правопорушення в матеріалах справи відсутні і судом не встановлені. Жодного свідка не було зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення, свідчення яких допомогли б засвідчити додаткову інформацію щодо вини ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
При цьому суд наголошує, що не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що призведе до порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідних доказів вини ОСОБА_2 не зібрано, а тому суддя не може однозначно встановити її вину.
Згідно ч. 3 ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи зазначені обставини, суддя вважає вину особи, що притягається до адміністративної відповідальності у спосіб, що визначений законодавством, не доведеною.
Виходячи із вищезазначеного, суддя, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прийшов до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 44-3, 247, 251, 252 КУпАП суд
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського районного суду м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.А.Дзюба