Рішення від 13.10.2020 по справі 260/1552/19

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2020 року м. Ужгород№ 260/1552/19

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судових засідань Ватлін Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тячівської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, третя особа - ОСОБА_2 , про оскарження дій суб'єкта владних повноважень, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 13 жовтня 2020 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 23 жовтня 2020 року.

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області (далі - відповідач 1, Тячівська РДА), третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору - ОСОБА_2 (далі - третя особа, ОСОБА_2 ), про оскарження дій суб'єкта владних повноважень про визнання протиправними та скасування містобудівних умов та обмежень № 07 від 29.09.2016 року для будівництва гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 .

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що у зв'язку з початком будівництва будівлі на сусідній земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 та з метою встановлення чи не порушені права та інтереси позивача, як сусіднього землевласника, представником останнього у квітні місяці було направлено запит до відповідача з метою отримання підстав такого будівництва, а саме містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки. 12.04.2019 року позивачем отримано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 - ОСОБА_2 .

Відтак, згідно листа Тячівської РДА від 02.05.2019 року № 05-08/20 встановлено, що ще 29.09.2016 року Тимчасовою робочою групою по розгляду звернень громадян з питань містобудування, архітектури та документів по землеустрою на період реєстрації новоствореного відділу капітального будівництва, містобудування та архітектури Тячівської РДА - видані містобудівні умови та обмеження № 07 від 29.09.2016 року ОСОБА_2 для будівництва гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 .

Дані містобудівні умови та обмеження прийняті і надані з порушенням вимог Законів України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, який затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 року № 109 та внаслідок цього порушують права та інтереси позивача, як власниці сусіднього житлового будинку, є незаконними та відповідно підлягають скасуванню.

Відповідачем надано відзив на позовну заяву, згідно якого просить залишити даний позов без розгляду в зв'язку з пропуском позивачем встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку звернення до суду. Зазначає, що містобудівні умови отримані позивачем 12.04.2019 року, та 16.04.2019 року ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову до подання такого позову до суду шляхом заборони третій особі на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - ОСОБА_2 , мешканця АДРЕСА_2 вчиняти дії, а саме: до вирішення справи та вступу в законну силу рішення по даній справі, здійснювати дії та будь-які будівельні роботи щодо будівництва гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень на земельній ділянці (кадастровий номер 2124456200:03:004:0158) за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою судді Гебеш С.А. від 18.04.2019 року клопотання ОСОБА_1 та ОСОБА_3 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову до подання такого позову до суду, де заявником зазначено ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , а відповідачем - Тячівська районна державна адміністрація Закарпатської області, третя особа на стороні відповідача - ОСОБА_2 - залишено без задоволення.

Відтак, як вбачається із позовної заяви, станом на 12.04.2019 року та із ухвали суду, що із 16.04.2019 року позивач знав про порушення своїх прав, а адміністративний позовом датований 29.10.2019 року, отже поданий після спливу шестимісячного строку подання адміністративного позову, який сплинув 12.10.2019 року та 16.10.2019 року відповідно.

Третьою особою у справі подано пояснення на адміністративний позов, згідно яких просить залишити даний позов без розгляду з підстав, наведених відповідачем у відзиві на позовну заяву, тобто, у зв'язку з пропуском позивачем встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку звернення до суду.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.02.2020 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Тячівської районної державної адміністрації, третя особа - ОСОБА_2 , про оскарження дій суб'єкта владних повноважень - залишено без розгляду.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.04.2020 року скасовано ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.02.2020 року, яка перешкоджає подальшому провадженню по справі, та справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Ухвалою суду від 21.05.2020 року дану адміністративну справу прийнято до провадження суддею Рейті С.І. та призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 23.07.2020 року залучено до участі в адміністративній справі в якості співвідповідача (відповідача 2) - Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області (далі - відповідач 2, ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області).

В судове засідання, належним чином повідомлені представники сторін не з'явилися, за приписами ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Враховуючи наведене, у відповідності до ст. 205 КАС України, розгляд справи проведено без участі представників сторін на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши всі докази, які мають юридичне значення для вирішення справи і розгляду спору по суті, суд дійшов наступного висновку.

Як встановлено судом та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, 29.09.2016 року Тимчасовою робочою групою по розгляду звернень громадян з питань містобудування, архітектури та документів по землеустрою на період реєстрації новоствореного відділу капітального будівництва, містобудування та архітектури Тячівської РДА видані містобудівні умови та обмеження № 07 ОСОБА_2 для будівництва гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 .

15.04.2019 року представник позивача - адвокат Онуфрій Д. звернувся із заявою до ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області про проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства та/або здійснити контроль за використанням землі ОСОБА_2 на земельній ділянці, яка належить йому на праві власності (кадастровий номер 2124456200:03:004:0158) за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) при здійсненні будівництва гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень - функціональне призначення будівлі (код 1230,9), згідно Державного класифікатора будівель і споруд - Будівлі торговельні.

22.04.2019 року начальником ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області видано наказ № 416-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності", згідно якого, необхідно здійснити державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості грунтів шляхом проведення позапланової перевірки стосовно земельної ділянки за кадастровим номером 2124456200:03:004:0158, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в період з 22 квітня по 08 травня 2019 року.

В подальшому, 24.05.2019 року видано наказ № 599-ДК "Про внесення змін до наказу Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області від 22.04.2019 року № 416-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" в частині зміни термінів проведення перевірки, а саме: з 24 травня по 06 червня 2019 року.

22.05.2019 року державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Рахівському, Тячівському районі Закарпатської області ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області здійснено перевірку дотримання вимог земельного законодавства щодо об'єкту - земельної ділянки, за наслідками якої складено акт № 599-ДК/543/АП/09/01-19.

За результатами позапланової перевірки стосовно вказаної земельної ділянки, встановлено порушення вимог ст. 56 Закону України "Про землеустрій" (чинної на час зміни цільового призначення земельної ділянки), відповідно до якої поділ земельної ділянки здійснювався на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, при поділі чи об'єднанні земельних ділянок.

Разом з тим, як вбачається з наявної в матеріалах справи заяви ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області від 20.05.2019 року, зареєстрованої в управлінні за вхідним № 28/Ж/1007-1.20/2-19 від 21.05.2019 року, ОСОБА_1 , відповідно до ч.4 та п.3 ч.15 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, який затверджений Постановою КМУ від 19.08.2015 року № 698, просить здійснити у строки, передбачені ч.17 Порядку, державний архітектурно-будівельний нагляд, а саме провести позапланову перевірку законності надання Тимчасовою робочою групою по розгляду звернень громадян з питань містобудування, архітектури та документів по землеустрою на період реєстрації новоствореного відділу капітального будівництва, містобудування та архітектури Тячівської РДА - містобудівних умов та обмежень № 7 від 29.09.2016 року замовнику ОСОБА_2 для будівництва гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , та за результатами виявлених порушень - скасувати містобудівні умови та обмеження № 07 від 29.09.2016 року та прийняті відповідно до них документи, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт та притягнути посадових осіб об'єктів нагляду до відповідальності за вчинені правопорушення відповідно до закону.

З наявного в матеріалах справи листа Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області від 17.07.2019 року № 745/1007-120 вбачається, що управлінням розглянуто звернення стосовно проведення перевірки на об'єкті будівництва - " будівництво гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 " та в межах компетенції повідомлено наступне.

02.07.2019 року, відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю ід 23.05.2011 року № 553, здійснено виїзд за вищевказаною адресою з метою проведення перевірки.

За результатами проведеної перевірки та встановлених порушень, гр. ОСОБА_2 надано припис від 11.07.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил з вимогою усунути виявлені порушення згідно чинного законодавства у двох місячний термін та припис від 11.07.2019 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт з вимогою зупинити ведення будь-яких будівельних робіт на об'єкті до усунення виявлених порушень.

Щодо надання містобудівних умов та обмежень, головним інспектором будівельного нагляду 10.07.2019 року направлено заступнику голови Тячівської РДА Погар О.В., який на момент видачі вищезазначених містобудівних умов та обмежень, був головою тимчасової робочої групи, яка видала містобудівні умови та обмеження, про надання копій документів, які послугували підставою для надання містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва. Станом на 16.07.2019 року вимога не виконана.

Додатково зазначено, що правове питання щодо надання у користування фізичним і юридичним особам земельних ділянок, використання земельних ділянок за цільовим призначенням не належить до компетенції Управління.

Вважаючи протиправною видачу спірних містобудівних умов, позивач звернувся до суду із даним позовом про їх скасування.

Основним нормативно-правовим документом, який встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів є Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 року № 3038-VI (далі - Закон 3038). На реалізацію його положень виданий Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, який затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №109 від 07.07.2011 року (втратив чинність з 06.11.2017 року, чинний та в редакції станом на день виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок № 109).

Поряд з цим, спірні правовідносини регулюються також Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про основи містобудування", Законом України "Про адміністративні послуги", Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та іншими нормативними актами в частині порядку звернення за адміністративною послугою, строків її надання та органів, які надають таку послугу тощо.

У відповідності до ч. ч. 1, 2 ст. 6 Закону 3038, управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

До уповноважених органів містобудування та архітектури належать органи, визначені у ст. 13 Закону України "Про архітектурну діяльність". Як визначено ст. 13 Закону України "Про архітектурну діяльність", до уповноважених органів містобудування та архітектури належать: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері архітектури; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері архітектури; орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань архітектури; структурні підрозділи обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань архітектури; виконавчі органи сільських, селищних, міських рад з питань архітектури.

Орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань архітектури, структурні підрозділи обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій підконтрольні і підзвітні відповідним органам виконавчої влади в межах, передбачених законом.

Органи місцевого самоврядування здійснюють свою діяльність у сфері містобудування та архітектури відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". З питань делегованих повноважень, передбачених пп. "б" ч. 1 ст. 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчі органи сільських, селищних, міських рад підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.

Частинами 2, 3 ст. 29 Закону 3038 передбачено, що фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.

Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника, до якої додаються: копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію; копія документа, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації); викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000; витяг із Державного земельного кадастру. Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об'єкта будівництва. Цей перелік документів для надання містобудівних умов та обмежень є вичерпним. Витяг з містобудівного кадастру для формування містобудівних умов та обмежень до документів замовника додає служба містобудівного кадастру (у разі її утворення). Перелік об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.

У відповідності до п.2.1 Порядку № 109, містобудівні умови та обмеження є основною складовою вихідних даних. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом семи робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви разом із документами, передбаченими пунктом 2.2 цього розділу, у порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Пунктом 2.4 Порядку № 109 визначено, що розгляд заяви, надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх видачі здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності". Підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень є невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні. Відмова у видачі містобудівних умов та обмежень або внесення змін до них з відповідним обґрунтуванням надається уповноваженим органом містобудування та архітектури у строк, визначений пунктом 2.1 цього розділу.

Так, як встановлено судом, 29.09.2016 року Тимчасовою робочою групою по розгляду звернень громадян з питань містобудування, архітектури та документів по землеустрою на період реєстрації новоствореного відділу капітального будівництва, містобудування та архітектури Тячівської РДА зареєстровано містобудівні умови та обмеження об'єкта будівництва - гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , замовником якого є ОСОБА_2 .

З наявного в матеріалах справи розпорядження голови Тячівської РДА від 08.08.2016 року № 406 "Про створення робочої групи по розгляду звернень громадян з питань містобудування, архітектури та документів по землеустрою на період реєстрації новоствореного відділу капітального будівництва, містобудування та архітектури", вбачається, що тимчасовій робочій групі надано повноваження щодо здійснення розгляду звернень громадян з питань планів зонування території і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін, видачі будівельних паспортів на забудову земельних ділянок, погодження проектів землеустрою та інших видів погоджень містобудівної документації, забезпечення додержання законодавства у сфері містобудування та архітектури, здійснення контролю в сфері містобудування.

При цьому, в межах спірних правовідносин суд критично оцінює повноваження вищевказаної тимчасової робочої групи щодо видачі та реєстрації оскаржених містобудівних умов та обмежень, з огляду на наступне.

Як вже було зазначено раніше, надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх видачі здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

На вимогу управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області від 05.06.2019 року № 612/1007-1.19 щодо надання спірних містобудівних умов та обмежень, начальником відділу капітального будівництва, містобудування та архітектури Тячівської РДА було надано відповідь 10.07.2019 року за № 739/1007-1.16 про те, що містобудівні умови та обмеження на проектування даного об'єкту не видавалися, а були видані тимчасовою робочою групою по розгляду звернень громадян з питань містобудування, архітектури та документів по землеустрою на період реєстрації новоствореного відділу капітального будівництва, містобудування та архітектури Тячівської РДА від 29.09.2016 року № 7.

Згідно Регламенту Тячівської РДА, тимчасові робочі групи є дорадчим і консультативним органом райдержадміністрації, які утворюються з метою сприяння здійсненню повноважень райдержадміністрації, члени таких консультативних і дорадчих органів виконують функції щодо діяльності у робочій групі на громадських засадах.

Частиною 6 ст. 29 Закону 3038 регламентовано, що надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову в їх наданні здійснюється відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви, затверджується наказом такого органу.

Відповідно до ч. 8 ст. 29 Закону 3038 скасування містобудівних умов та обмежень здійснюється: за заявою замовника; головними інспекторами будівельного нагляду в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду у разі невідповідності містобудівних умов та обмежень містобудівному законодавству, містобудівній документації на місцевому рівні, будівельним нормам, стандартам і правилам; за рішенням суду.

У разі скасування в порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду або за рішенням суду містобудівних умов та обмежень посадові особи відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури несуть відповідальність згідно із законом.

Проаналізувавши викладене суд констатує, що при видачі оскаржених містобудівних умов та обмежень було порушено вимоги п. 2.4 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 № 109, в частині надання містобудівних умов та обмежень спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Відповідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд звертає увагу на те, що з урахуванням завдань та принципів адміністративного судочинства, обов'язку доказування, принципу правової визначеності, особливостей розподілу обов'язку доказування в адміністративних справах необхідно трактувати будь-які "сумніви" не інакше, як неспроможність суб'єкта владних повноважень переконливо довести обґрунтованість та правомірність власних рішень у спірних правовідносинах, що є невиконанням ним його процесуального обов'язку.

Нездатність державного органу довести обґрунтованість і законність власних дій чи бездіяльності є підставою судового захисту порушених прав позивача. Будь-який інший висновок фактично зводить нанівець всю систему завдань адміністративного судочинства та підриває конституційні засади України, яка в ст.3 Основного Закону визнала, що права і свободи людини (а не державного апарату) та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

З огляду на недоведеність відповідачем правомірності видачі спірних містобудівних умов та обмежень, які видані неуповноваженим органом, утвореним в складі Тячівської районної державної адміністрації, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог, в зв'язку з чим, їх задоволення.

Частиною 1 ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Так, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в сумі 768,40 грн., що підтверджується квитанцією № 4141510137 від 15.11.2019 року, який підлягає до стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Тячівської районної державної адміністрації (відповідача, до якого фактично заявлені позовні вимоги).

Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Тячівської районної державної адміністрації (Закарпатська область, м. Тячів, пл. Незалежності, буд. 30 код ЄДРПОУ 04053832), Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4 код ЄДРПОУ 39766716), третя особа - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_2 ), про оскарження дій суб'єкта владних повноважень - задовольнити.

2. Визнати протиправними та скасувати містобудівні умови та обмеження № 07 від 29.09.2016 року для будівництва гуртового складу, магазину змішаної торгівлі та житлово-офісних приміщень на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 .

3. Стягнути з Тячівської районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

4. Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 255 КАС України, та може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення, а в разі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини рішення - протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.І. Рейті