26 жовтня 2020 року м. Житомир справа № №240/10993/19
категорія 111030600
Житомирський окружний адміністративний суд
у складі: судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про заміну відповідача в справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Заявник звернувся до суду з указаною заявою, в якій просить замінити відповідача у справі з Державної фіскальної служби України на Державну податкову службу України. В обґрунтування заяви вказано, що ДФС України реорганізовано шляхом поділу та утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України. ДПС України є правонаступником реорганізованої Державної фіскальної служби.
Суд вважає за можливе розгляд і вирішення заяви здійснити в письмовому провадженні, відповідно до ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вивчивши заяву та приєднані до неї документи, з урахуванням матеріалів справи, суд дійшов наступних висновків.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 24 грудня 2019 року в даній справі позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задоволено. Визнано протиправними та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: № 1255820/2900123591 від 19.08.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 7 від 23.07.2019; № 1255823/2900123591 від 19.08.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 9 від 26.07.2019; № 1258072/2900123691 від 21.08.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 29.07.2019; № 1253481/2900123591 від 14.08.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 5 від 31.07.2019. Зобов'язано Державну фіскальну службу України, зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 7 від 23.07.2019; № 9 від 26.07.2019; № 4 від 29.07.2019; № 5 від 31.07.2019, датами їх фактичного подання. Визнано протиправними та скасовано Рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: № 1302056/2900123591 від 08.10.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 4 від 26.09.2019; № 1302057/2900123591 від 08.10.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 6 від 20.09.2019; № 1302060/2900123591 від 08.10.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 7 від 20.09.2019. Зобов'язано Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 4 від 26.09.2019; № 6 від 20.09.2019; № 7 від 20.09.2019, подані Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , датами їх фактичного подання.
Рішення набрало законної сили.
Між тим, постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Відповідно до положень п. 2 вказаної постанови Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р "Питання Державної податкової служби" передано Державній податковій службі функції з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.
Згідно із наказу ДПС України від 28.08.2019 №36, розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Отже, Державна податкова служба України є правонаступником Державної фіскальної служби України.
У відповідності до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час вчинення процесуальної дії), у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне допустити заміну вибувшого відповідача - Державну фіскальну службу України його правонаступником - Державною податковою службою України та задовольнити заяву позивача.
Керуючись ст.ст. 52, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 задовольнити.
Допустити заміну вибувшого відповідача - Державну фіскальну службу України правонаступником - Державною податковою службою України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 43005393).
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко