26 жовтня 2020 року м. Житомир справа № 240/9487/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні питання щодо прийняття заяв щодо уточнення (збільшення) позовних вимог до розгляду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 07.08.2019 зупинено провадження в даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/4946/18 (номер провадження Пз/9901/56/18).
Ухвалою суду від 28.01.2020 поновлено провадження у даній справі, оскільки відпали обставини, які були підставою для його зупинення, та продовжено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
02.09.2019, 03.10.2019, 18.11.2019, 18.12.2019, 11.01.2020 до суду надійшли заяви позивача щодо уточнення (збільшення) позовних вимог від 29.08.2019, від 02.10.2019, від 15.11.2019, від 16.12.2019 та від 08.01.2020, відповідно.
Так, зміст заяв від 29.08.2019, 02.10.2019, 15.11.2019 зводиться до уточнення п. 4 прохальної частини позовної заяви. У заяві від 29.08.2019 позивач виклала вказаний пункт у наступній редакції:
- стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на її користь на відшкодування матеріальної шкоди, завданої протиправною бездіяльністю: 21544,2 грн - невиплачені з 17.07.2018 до даного часу грошові кошти у вигляді щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства (сума основного боргу), 781,5 грн - понесених інфляційних втрат, а також три проценти річних від простроченої суми, що складає 646,3 грн, а всього - 22972 (двадцять дві тисячі дев'ятсот сімдесят дві) гривні.
Заявами від 02.10.2019 та від 15.11.2019 позивач збільшувала розміри визначених сум.
У заяві щодо уточнення (збільшення) позовних вимог від 16.12.2019 позивач просила:
- визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, яка призвела до ненарахування та невиплати, починаючи з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої ст.37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, починаючи з 17.07.2018 нарахувати та виплатити щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену ст. 37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі, що дорівнює 40% мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік;
- стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на відшкодування матеріальної шкоди, завданої його протиправною бездіяльністю: 26551, 80 грн - не нараховані та не виплачені за період з 17.07.2018 р. по 30 листопада 2019 року включно грошові кошти у вигляді щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства (сума основного боргу), 1099,25 грн, понесених за вказаний період інфляційних втрат, а також три проценти річних від простроченої суми, що складає 796, 55 грн, а всього 28447,60 грн.
Заявою щодо уточнення (збільшення) позовних вимог від 08.01.2020 позивач фактично уточнила зміст п. 3, викладеного у попередній заяві, шляхом уточнення періоду з 17.07.2018 по 31.12.2019 та розміру вказаних сум.
У відповідності до ч. 3 ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Суд, вирішуючи питання щодо прийняття заяв щодо уточнення (збільшення) позовних вимог до розгляду, виходив з наступного.
Перелік змагальних прав і обов'язків учасників справи наведено у статті 44 КАС України.
Згідно із ч. 2 ст. 44 КАС України, учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до частини 1 статті 47 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Положеннями частини 7 статті 47 КАС України передбачено, що у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
У матеріалах справи відсутні докази направлення позивачем копій заяв щодо уточнення (збільшення) позовних вимог від 02.10.2019, від 15.11.2019, від 16.12.2019, які надійшли до суду 03.10.2019, 18.11.2019, 18.12.2019, відповідно, відповідачу, а тому суд відмовляє в прийнятті цих заяв до розгляду в справі.
Поряд з наведеним суд ураховує, що ОСОБА_1 08.01.2020 було подано до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області заяви щодо уточнення (збільшення) позовних вимог від 29.08.2019 та від 08.01.2020, які надійшли до суду 02.09.2019 та 11.01.2020, відповідно.
Таким чином, суд приймає вказані заяви щодо уточнення (збільшення) позовних вимог до розгляду.
Керуючись статтями 47, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Прийняти до розгляду заяви ОСОБА_1 щодо уточнення (збільшення) позовних вимог від 29.08.2019 та від 08.01.2020.
Заяви ОСОБА_1 щодо уточнення (збільшення) позовних вимог від 02.10.2019, від 15.11.2019, від 16.12.2019 повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко