23.10.2020
Справа № 642/5423/20
Провадження № 3/642/2115/20
23 жовтня 2020 року суддя Ленінського районного суду м.Харкова Грінчук О.П., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка працює продавцем в ФОП « ОСОБА_2 », проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.44-3 КУпАП, -
До Ленінського районного суду міста Харкова надійшов вказаний адміністративний матеріал.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №159567 від 16.10.2020, 16.10.2020 о 10-50 год. в торгівельному кіоску ПП « ОСОБА_2 » здійснювала продаж товару без засобів індивідуального захисту (без маски та рукавиць), чим порушила постанову КМУ №500 від 17.06.2020, за що передбачена відповідальність за ст.44-3 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вказаний матеріал підлягає поверненню для доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, місце вчинення адміністративного правопорушення, його суть, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Санкція ст.44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Норма ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, а тому, викладаючи суть правопорушення, слід посилатися на конкретні норми спеціального Закону, які порушила ОСОБА_1 , що, відповідно до ст. 256 КУпАП, має відображатися у протоколі про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
У викладенні суті правопорушення не вказано, положення якої саме норми порушила ОСОБА_1 своїми діями, крім того, постанова КМУ №500, на яку посилається поліцейський, не встановлює санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні правила і норми, а лише вносить зміни до ряду нормативно-правових актів.
Також, всупереч ч.1 ст. 256 КУпАП, в протоколі не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, оскільки вказано лише торгівельний кіоск ПП « ОСОБА_2 » без зазначення адресу його місцезнаходження.
Відповідно до абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу, для належного оформлення.
Таким чином, враховуючи невідповідність зазначеного матеріалу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП, суд, без усунення вищевказаних недоліків, позбавлений можливості прийняти законне та обґрунтоване рішення по справі, а тому даний адміністративний матеріал підлягає поверненню відповідному правоохоронному органу для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП - повернути до Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя