Постанова від 22.10.2020 по справі 656/725/20

Справа № 656/725/20

09.10.2020

Номер провадження 3/656/452/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2020 року смт. Іванівка

Суддя Іванівського районного суду Херсонської області Крисанова В.І.,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця АР Крим, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, пенсіонера, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

На ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за те, що він 07.10.2020, о 20 год. 45 хв., в смт. Іванівка, Іванівського району, Херсонської області, на вул. Українській, буд. 24, на території Комунального некомерційного підприємства «Іванівська центральна районна лікарня» відмовився від обсервації, чим порушив п. 10.3. Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 під час складання протоколу пояснив, що 07.10.2020, приблизно о 21 год. 45 хв. прибув з контрольного пункту Чонгар до Комунального закладу «Іванівська центральна районна лікарня» на обсервацію, від обсервації відмовився (а.с.1-2).

На розгляд справи ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлена через оголошення, розміщене 12.10.2020 на офіційному сайті Судової влади України (а.с.11).

Диспозиція ст. 44-3 КУпАП є бланкетною та передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Згідно з абз. 29 ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III в редакції від 23.05.2020 (далі - Закон № 1645-ІІІ) обсервація - перебування особи, стосовно якої є ризик поширення інфекційної хвороби, в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею.

Згідно з ч. 1, ч. 4 ст. 31 Закону № 1645-ІІІ у разі встановлення карантину на час його дії та відповідно до потреби органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування утворюють на території карантину тимчасові заклади охорони здоров'я (спеціалізовані шпиталі), обсерватори. Тимчасові заклади охорони здоров'я (спеціалізовані шпиталі) утворюються за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги населенню з можливістю використання приміщень і майна інших закладів і установ. Обсервації та самоізоляції підлягають особи, які підпадають під критерії, визначені в рішенні про встановлення карантину.

Згідно з ч. 1, ч. 3 ст. 29 Закону № 1645-ІІІ карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Постанова № 211 від 11.03.2020) відповідно до ст. 29 Закону № 1645-ІІІ на всій території України в період з 12.03.2020 до 22.05.2020 встановлений карантин, який продовжений Постановою Кабінету Міністрів України № 392 від 20.05.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Постанова № 392 від 20.05.2020) в період з 22.05.2020 до 31.07.2020 та Постановою Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 в редакції від 29.09.2020, (далі - Постанова № 641 від 22.07.2020) в період з 01.08.2020 до 31.10.2020.

На час притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності діяла Постанова № 641 від 22.07.2020 в редакції від 29.09.2020, згідно з п. 36, п. 10.3 якої, особи, які не повідомили про неможливість зобов'язання щодо самоізоляції (у тому числі використання мобільного додатка у разі перетину державного кордону) підлягають обсервації. На території України на період дії карантину забороняється самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

Згідно зі ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.

Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення; поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків тощо.

На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення надано протокол, згідно якого ОСОБА_1 , 07.10.2020, о 20 год. 45 хв., в смт. Іванівка, Іванівського району, Херсонської області, на вул. Українській, буд. 24, на території Комунального некомерційного підприємства «Іванівська центральна районна лікарня» відмовився від обсервації (а.с.1); пояснення медичної сестри ОСОБА_2 , із яких видно, що 07.10.2020, приблизно о 20 год. 48 хв. на обсервацію до Комунального некомерційного підприємства «Іванівська центральна районна лікарня» привезли ОСОБА_1 , який прихав з АР Крим та відмовився від обсервації (а.с.3); пояснення водія АТП м. Генічеська ОСОБА_3 , із яких видно, що 07.10.2020, він доставив до Комунального закладу «Іванівська центральна районна лікарня» ОСОБА_1 , який в його присутності відмовився від обсервації строком на 14 діб (а.с.4); копія журналу реєстрації пацієнтів в обсерваторі, із якого видно, що за № 72 зареєстровано ОСОБА_1 , госпіталізованого 07.10.2020 (а.с.7); копію наказу Комунального некомерційного підприємства «Іванівська центральна районна лікарня» №16 від 07.04.2020, із якого видно, що на базі інфекційного відділення відкрито обсерватор (а.с.8).

Надані докази не підтверджують відомостей, необхідних для вирішення справи, а саме: підстав для обов'язкової госпіталізації та направлення на обсервацію; інформації про те, що особа, яка підлягає обов'язковій госпіталізації, не повідомила про неможливість зобов'язання щодо самоізоляції (у тому числі використання мобільного додатка у разі перетину державного кордону); самовільне залишення місця обсервації (у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, відмовилася від обсервації, в той час як адміністративна відповідальність за ст. 44-3 КУпАП настає за самовільне залишення місця обсервації особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19).

Суддя не вправі самостійно змінювати суть адміністративного правопорушення, зазначеного в протоколі про адміністративне правопорушення, та витребовувати докази.

Оскільки матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять доказів порушення ОСОБА_1 правил щодо карантину людей, то підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності відсутні.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Провадження у справі щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП необхідно закрити в зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 44-3, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. 283, ст. 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Іванівського районного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя В. І. Крисанова