23.10.2020 Справа №607/15520/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Гуменний П.П., розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , приватного підприємця,
за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
29 серпня 2020 року о 09:49 год. ФОП ОСОБА_1 допустив порушення умов карантину в кіоску «Світ чаю», за адресою: м. Тернопіль, вул. Шептицького, 26Б, що виражалось в обслуговуванні клієнтів та перебуванні на робочому місці без засобів індивідуального захисту (захисної маски та рукавичок), чим порушив п.7 постанови головного санітарного лікаря України № 17 від 09 травня 2020 року у відповідності до п.17 Постанови КМУ №641 від 22 липня 2020 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся у вчиненому, обіцяє в подальшому правопорушень не вчиняти, водночас повідомив про те, що у зв'язку з запровадженням карантину був позбавлений у можливості отримання доходів, з огляду на наведене перебуває в скрутному матеріальному становищі, тому позбавлений можливості у сплаті штрафу, в разі накладення на нього вказаного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, за ознаками ст.44-3 КУпАП. З огляду на вказане просив звільнити його від адміністративної відповідальності.
Окрім власного визнання вини, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повністю доведена матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 715973 від 02 вересня 2020 року; рапортом інспектора-чергового Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Настин В.В. від 29 серпня 2020 року; відео файлами, на яких зафіксовано вчинення адміністративного правопорушення; копією постанови КМУ від 22 липня 2020 року №641 про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2; копією постанови №17 від 09 травня 2020 року про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19).
За даних обставин в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи вищенаведене, особу правопорушника, зокрема те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, його вік, визнання ним своєї вини у вчиненому, а також характер вчиненого правопорушення, яке не становить великої суспільної шкідливості й не завдало значних збитків державним чи суспільним інтересам або безпосередньо громадянам, ступінь його вини, вважаю, що за своїми наслідками правопорушення є малозначним, у зв'язку із чим ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП та обмежитись усним зауваженням, відповідно до вимог ст.22 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 22, 23, 44-3, 283, 284, 285, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності за малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням, справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками ст.44-3 КУпАП - провадженням закрити
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Апеляційна скарга може бути подана особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя П.П. Гуменний