Справа № 401/2435/20
Провадження № 3/401/843/20
19 жовтня 2020 року м. Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Макарова Ю.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_1 , місце роботи ЧП "Пасічник", продавець,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 641169 від 10 жовтня 2020 року, складеного інспектором СРПП Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області старшим лейтенантом поліції Вороновим Р.В., 10 жовтня 2020 року об 11 год. 28 хв. ОСОБА_1 не проводить температурний скринінг перед початком роботи, на вході до торгівельного закладу відсутня інформація про кількість відвідувачів, відсутнє місце для обробки антисептиком спиртовмісним. Таким чином ОСОБА_1 порушила п. п. 1, 2, 4 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19) затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України Міністерства охорони здоров'я від 09.05.2020 року № 17 та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП - орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом, а судове рішення згідно закону повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім інших обов'язкових реквізитів, зазначається, зокрема, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, місце вчинення правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При цьому суть адміністративного правопорушення має бути конкретною за змістом, викладеною з урахуванням суб'єктивних та об'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбачених ст. 44-3 КУпАП.
В даному протоколі суть адміністративного правопорушення викладена в загальних рисах без конкретизації суб'єктивних ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, зокрема, не зазначено, чи належить до обов'язків продавця (працівника) ЧП " ОСОБА_2 " організація температурного скринінгу працівників, забезпечення місцем для обробки рук антисептиком та розміщення інформації про кількість відвідувачів, а також не вказано ознаки об'єктивної сторони правопорушення, а саме місце його вчинення, відомості щодо торгівельного закладу. На підтвердження фактів, викладених в протоколі не надано жодних доказів, як то: пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не долучено відео з Бодікамери, на яке мається посилання в протколі.
Відповідно до ст. 44-3 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Крім того, Тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19) затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України Міністерства охорони здоров'я від 09.05.2020 року № 17, визначено спеціальний суб'єкт, а саме адміністрація, персонал закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарам, суб'єкти господарської діяльності та працівники вказаних закладів, для кожних із них визначено окремі рекомендації та обов'язки.
Із вказаного протоколу, неможливо визначити чи є ОСОБА_1 , яка притягується до адміністративної відповідальності, суб'єктом вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.44-3 КУпАП.
Враховуючи викладені обставини, з метою недопущення порушення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне вказану адміністративну справу повернути до Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області для належного дооформлення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 44-3, ст. ст. 256, 268, 277, 283-285 КУпАП, суддя-
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КпАП України, повернути до Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Світловодського міськрайонного суду
Кіровоградської області Ю.І. Макарова