Рішення від 23.10.2020 по справі 500/2701/20

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/2701/20

23 жовтня 2020 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, в якому просить:

- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо невключення для обчислення пенсії ОСОБА_1 заробітної плати за період з 01.12.1991 по 30.11.1996 неправомірними;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 13.03.2019 з врахуванням заробітної плати за період з 01.12.1991 по 30.11.1996 згідно довідки №110/01-15 від 27.02.2019, виданої Крижопільським районним трудовим архівом, та з урахуванням акту №905 від 18.10.2019 управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 13.03.2019 йому призначено пенсію за віком. До заяви про призначення пенсії ОСОБА_1 долучив довідку №110/01-15 від 27.02.2019, видану Крижопільським районним трудовим архівом, для врахування при обчисленні пенсії заробітної плати за період з грудня 1991 року по листопад 1996 року.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснено перевірку особових рахунків по нарахуванню заробітної плати для виявлення достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії за вказаний період, про що складено акт №905 від 18.10.2019.

Листом від 27.02.2020 №467/03-15 позивача повідомлено, що призначити пенсію з урахуванням заробітної плати за п'ять років до липня 2000 року відповідно до поданої довідки №110/01-15 від 27.02.2019 немає можливості, оскільки згідно з актом №905 від 18.10.2019 управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, виявлено що страхові внески утримувались не із всієї заробітної плати, зокрема, включені нарахування лікарняних, з яких внески не утримувались.

Вважаючи такі дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо не включення для обчислення його пенсії заробітної плати за період з 01.12.1991 по 30.11.1996 відповідно до архівної довідки №110/01-15 від 27.02.2019 з врахуванням розбіжностей, зазначених в акті №905 від 18.10.2019, неправомірними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 25.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.

Відповідачем 13.10.2020 до суду надіслано відзив на позовну заяву (а.с.21-22), у якому останній вказує, що 28.03.2019 позивач звернувся із заявою про призначення пенсії. Для нарахування пенсії була надана довідка про заробітну плату за період роботи з 01.12.1991 по 30.11.1996 №110/01-15 від 27.02.2019.

Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснило перевірку особових рахунків по нарахуванню заробітної плати, за результатами якої виявлено розбіжності. При перевірці встановлено, що суми заробітної плати позивача, зазначені у поданій довідці, відповідають даним, зазначеним у графі «Всього нараховано» у книгах по нарахуванню заробітної плати за період з грудня 1991 року по листопад 1996 року, але страхові внески утримувались не із всієї суми заробітної плати, а саме внески з лікарняних не утримувались.

Виходячи з наведеного, відповідач вважає, що при призначені пенсії позивача відсутні підстави для врахування наданої ним довідки про заробітну плату за період з 01.12.1991 по 30.11.1996. Нової довідки про заробітну плату із зазначенням сум, які враховуються при визначенні середньомісячного заробітку для обчислення пенсії, позивачем подано не було.

Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області не вбачає у своїх діях будь-яких ознак порушення прав позивача на соціальне забезпечення при відмові у призначенні пенсії із врахуванням вищезазначеної довідки про заробітну плату, тому просить відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи, викладені у заявах по суті, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області, з 13.03.2019 йому призначено пенсію за віком.

До заяви про призначення пенсії з метою врахування при обчисленні пенсії його заробітної плати за період з 01.12.1991 по 30.11.1996 позивач долучив архівну довідку №110/01-15 від 27.02.2019, видану Крижопільським районним трудовим архівом, у якій вказано заробітну плату ОСОБА_1 за період роботи позивача на Крижопільському цукровому заводі (а.с.8).

Розглянувши заяву позивача, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області листом від 27.02.2020 №467/03-15 повідомило, що призначити пенсію з урахуванням заробітної плати за п'ять років до липня 2000 року відповідно до поданої довідки №110/01-15 від 27.02.2019 немає можливості, оскільки згідно з актом перевірки достовірності поданої довідки про заробіток для обчислення пенсії №905 від 18.10.2019, виявлено що страхові внески утримувались не із всієї заробітної плати, в дані суми включені нарахування лікарняних, з яких внески не утримувались (а.с.9).

Не погодившись з діями відповідача щодо невключення для обчислення пенсії його заробітної плати за період з 01.12.1991 по 30.11.1996 з урахуванням поданої архівної довідки, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує частину другу статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії регламентований статтею 40 Закону № 1058-IV. Так, згідно з частиною першою статті 40 Закону № 1058-IVдля обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Згідно з підпунктом 3 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії (абзаци перший-третій пункту 2.10 Порядку № 22-1).

Тобто, єдиною і обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжними відомостями та іншими документами про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України, зокрема, у постановах від 17.03.2015 у справі № 21-11а15, від 15.12.2015 у справі № 2-а/576/29/14, та Верховним Судом у постановах від 13.02.2018 у справі № 358/1179/17, від 24.04.2018 у справі № 686/6278/17, від 12.06.2019 у справі № 752/21038/16-а.

Відповідно до частини третьої статті 44 Закону № 1058-IV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Згідно з пунктами 4.1, 4.2 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

При прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Таким чином, органи Пенсійного фонду мають право перевіряти обґрунтованість видачі, в даному випадку довідок про заробітну плату для обчислення пенсії та достовірність відомостей, зазначених у таких довідках.

Як встановлено судом, головним спеціалістом відділу контрольно-перевірочної роботи №5 управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Шпуро О.В., з відома та в присутності завідуючої трудовим архівом Дегтерьової Г.В. , проведено зустрічну перевірку достовірності видачі довідки про заробітну плату №110/01-15 від 27.02.2019, видану Крижопільським районним трудовим архівом за період з грудня 1991 року по листопад 1996 року. За наслідками вказаної перевірки складено акт №905 від 18.10.2019 «Про результати перевірки достовірності видачі довідки про заробітну плату, виданої для призначення пенсії ОСОБА_1 » (а.с.10-12).

Як вбачається з вказаного акта №905 від 18.10.2019, під час перевірки документів про нараховану заробітну плату встановлено, що суми заробітної плати ОСОБА_1 , зазначені в довідці №110/01-15 від 27.02.2019, відповідають даним, зазначеним у графі «Всього нараховано» у книгах по нарахуванню заробітної плати за період з грудня 1991 року по листопад 1996 року, але страхові внески утримувались не із всієї суми заробітної плати, а саме:

- серпень 1993 року з/п згідно довідки 1,25253, з яких лікарняні в сумі 0,16238 - внески з лікарняних не утримувались;

- жовтень 1993 року з/п згідно довідки 11,79467, з яких лікарняні в сумі 0,48267 - внески з лікарняних не утримувались;

- березень 1994 року з/п згідно довідки 16,58031, з яких лікарняні в сумі 1,30940 - внески з лікарняних не утримувались;

- червень 1994 року з/п згідно довідки 24,49870, з яких лікарняні в сумі 5,16000 - внески з лікарняних не утримувались;

- серпень 1995 року з/п згідно довідки 187,80900, з яких матеріальна допомога в сумі 30,00000 - внески з матеріальної допомоги не утримувались;

- вересень 1995 року з/п згідно довідки 239,92000, з яких лікарняні в сумі 91,60000 - внески з лікарняних не утримувались;

- грудень 1995 року з/п згідно довідки 238,19712, з яких лікарняні в сумі 93,60000 - внески з лікарняних не утримувались;

- квітень 1996 року з/п згідно довідки 311,29865, з яких лікарняні в сумі 53,14000 - внески з лікарняних не утримувались;

- жовтень 1996 року з/п згідно довідки 552,75, з яких лікарняні в сумі 80,64 - внески з лікарняних не утримувались (а.с. 11).

Тобто актом перевірки встановлено включення до довідки про заробітну плату сум заробітної плати, з яких не сплачено страхові внески.

Саме на ці розбіжності (врахування у довідці про заробітну плату сум, з яких не сплачено страхові внески) покликається відповідач у своєму листі від 27.02.2020 №467/03-15, адресованому ОСОБА_1 , аргументуючи відсутність підстав для врахування довідки про заробітну плату за період з 01.12.1991 по 30.11.1996 при призначенні пенсії позивача.

Водночас, як слідує з акта №905 від 18.10.2019, при перевірці використано книги нарахування заробітної плати за 1991-1996 роки, які знаходяться в належному стані на депонованому зберіганні в Крижопільському районному трудовому архіві, при цьому суми заробітної плати ОСОБА_1 , зазначені в довідці №110/01-15 від 27.02.2019, відповідають даним, зазначеним у графі «Всього нараховано» у книгах по нарахуванню заробітної плати за період з грудня 1991 року по листопад 1996 року, тобто суми вказані у довідці відповідають первинним документам - книгам нарахування заробітної плати, які знаходяться на зберіганні в трудовому архіві.

У цій справі, позивач, не оспорюючи результати перевірки, оскаржує неврахування при призначенні пенсії відомостей, вказаний в архівній довідці, виходячи з фактичних розмірів отриманої заробітної плати, з якої утримані страхові внески, тобто із заробітної плати, яка підтверджена пенсійним органом за результатами проведеної перевірки.

Суд зазначає, що обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 1 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, відтак наданою позивачем архівною довідкою №110/01-15 від 27.02.2019, виданою Крижопільським районним трудовим архівом на підставі книг нарахування заробітної плати працівникам Крижопільського цукрового заводу, належним чином підтверджено заробітну плату ОСОБА_1 за період роботи з 01.12.1991 по 30.11.1996.

При цьому розмір заробітної плати, яка отримана позивачем у період 01.12.1991 по 30.11.1996 та з якої утримані страхові внески, не є спірним, оскільки позивач надав до пенсійного органу архівну довідку за час роботи у Крижопільському цукровому заводі за цей період, дані якої перевірені пенсійним органом і встановлені розбіжності за період з серпня 1993 по жовтень 1996 року ОСОБА_1 не заперечує (визнає), що вбачається зі змісту позову, та просить саме із урахуванням погоджених сум заробітної плати, з якої сплачені страхові внески, здійснити нарахування пенсії.

Суд зауважує, що архівна установа не уповноважена видавати іншу довідку з урахуванням розбіжностей, встановлених при перевірці пенсійним органом, на що вказує у відзиві на позов відповідач, зазначаючи, що позивач не надав нової довідки про заробітну плату, з якої сплачені страхові внески. В свою чергу, з огляду на результати перевірки, відповідач не має перешкод для врахування при обчисленні пенсії фактичного розміру отриманої ОСОБА_1 заробітної плати, з якої утримані страхові внески.

Крім того, факт перебування позивача у трудових відносинах з Крижопільським цукровим заводом відповідачем не оспорюється та підтверджується записами 17-19 у трудовій книжці позивача AТ-III №3267961 (а.с.5-7).

Отже, відповідачем протиправно не включено для обчислення пенсії ОСОБА_1 заробітну плату за період з 01.12.1991 по 30.11.1996 відповідно до довідки №110/01-15 від 27.02.2019, виданої Крижопільським районним трудовим архівом, з урахуванням виявлених розбіжностей, вказаних в акті №905 від 18.10.2019, тобто не враховуючи суми заробітку, з яких не сплачено страховий внесок.

Така позиція суду узгоджується з правовими висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 26.11.2019 у справі №607/3122/17, від 22.01.2020 у справі №607/7680/17, де відповідачем виступало Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, правонаступником якого є відповідач у даній справі.

Слід зазначити, що за приписами пункту 1 частини першої статті 45 Закону №1058-ІV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

З аналізу наведеної норми Закону №1058-ІV вбачається, що пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося до спливу трьох місяців з дня виникнення права на призначення такої пенсії.

Матеріалами справи підтверджено, що пенсійного віку позивач набув 12.03.2019. Із заявою про призначення пенсії, як про це зазначає відповідач у відзиві, звернувся 28.03.2019, пенсію йому призначено 13.03.2019, тобто з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку. Відтак перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 слід здійснити саме з 13.03.2019.

Таким чином, застосовуючи механізм захисту права позивача на пенсію, порушеного відповідачем як суб'єктом владних повноважень, суд вважає, що з урахуванням повноважень, наданих суду частиною другою статті 245 КАС України, позов належить задовольнити шляхом прийняття рішення про визнання дій відповідача щодо невключення для обчислення пенсії ОСОБА_1 заробітної плати за період з 01.12.1991 по 30.11.1996 протиправними та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 на підставі поданої ним архівної довідки №110/01-15 від 27.02.2019 про заробітну плату за період роботи з 01.12.1991 по 30.11.1996 на Крижопільському цукровому заводі, виданої Крижопільським районним трудовим архівом, та з урахуванням акта №905 від 18.10.2019 «Про результати перевірки достовірності видачі довідки про заробітну плату, виданої для призначення пенсії ОСОБА_1 », з 13.03.2019.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірність своїх дій.

Суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позов підлягає задоволенню, то до відшкодування позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає судовий збір у розмірі 840,80 грн, сплачений відповідно до квитанції №25 від 15.09.2020 (а.с.14).

Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо невключення для обчислення пенсії ОСОБА_1 заробітної плати за період з 01.12.1991 року по 30.11.1996 протиправними.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити з 13.03.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі поданої ним архівної довідки №110/01-15 від 27.02.2019 про заробітну плату за період роботи з 01.12.1991 по 30.11.1996 на Крижопільському цукровому заводі, виданої Крижопільським районним трудовим архівом, та з урахуванням акта Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області №905 від 18.10.2019 «Про результати перевірки достовірності видачі довідки про заробітну плату, виданої для призначення пенсії ОСОБА_1 »,.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 840,80 грн (вісімсот сорок грн 80 коп.), сплачений відповідно до квитанції №25 від 15.09.2020.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (Майдан Волі, 3, місто Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ 14035769).

Повний текст рішення складено та підписано 23.10.2020.

Суддя Чепенюк О.В.